Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Akty prawne wydane przez Króla

Zamek Jego Królewskiej Mości
Obrazek

Akty prawne wydane przez Króla

Postprzez Laurẽt 24 mar 2020, o 23:13

Szanowne Baridajki i Baridajczycy,

niniejszym oświadczam, że w dniu dzisiejszym na urząd Wicekróla powołałem JKW Piotra II Grzegorza.

Baridas sáno alta!

Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Akty prawne wydane przez Króla

Postprzez Laurẽt 28 mar 2020, o 23:47

niniejszym oświadczam, że w dniu dzisiejszym oraz w związku ze złożona rezygnacją z urzędu Wicekróla odwołałem JKW Piotra II Grzegorza.

Baridas sáno alta!

Laurẽt Gedeon I
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurẽt 29 mar 2020, o 00:01

niniejszym oświadczam, że w dniu dzisiejszym oraz w związku ze złożona rezygnacją z urzędu Wicekróla JKW Piotra II Grzegorza, który jej nie wycofał postanowiłem zgodnie z obietnicą abdykować.

Man nadzieję, że Baridajczycy w końcu zaczną współpracować ze sobą zamiast narzekać na obecną rzeczywistość i wykażą się czymś bardziej twórczym niż sama zmiana prawa.

W związku z tym, że nie mam komu przekazać obowiązku zarządzenia wyborów nowego Króla to niniejszym postanawiam z chwilą abdykacji oddać koronę Księciu Sarmacji. Licząc na roztropność JKM Filip I Gryf powierzam mu organizację wyboru nowego Króla, a wraz z jego wyborem liczę też na refleksję w sprawie zwrotu tej korony jeśli uzna to za stosowne.

Baridas sáno alta!

Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 29 mar 2020, o 08:37

Ze swojej strony pragnę wyrazić podziękowania za służbę państwu. Ubolewam jednak nad tym, że musiało do takich kroków dojść przez brak chęci reform i upartość. Szanuję jednak decyzję i życzę wszystkiego dobrego. Mam nadzieję, że po chwilowym odpoczynku wrócimy do wspólnych dyskusji politycznych.
Obrazek
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów

Postprzez Filip I Gryf 29 mar 2020, o 12:02

Wasza Królewska Wysokość,

Pełni jesteśmy smutku z powodu tejże abdykacji, która niejako jest wynikiem ostatnich wydarzeń...

Dziękuję za pracę i służbę dla Baridasu i Baridajczyków - sam zaliczając się do nich. Wielka szkoda, że tak sprawa sie kończy, ale to tylko pozory. Problem nie zakończył się, jednak dzięki odważnej i roztropnej decyzji WKW moze uda się zażegnać kłótnię i spory.

Z największą troską przejmę obowiązki, które spoczywają na Interrexie w czasie bezkrólewia. Już teraz zapraszam wszystkich Baridajczyków - zarówno tych za utrzymaniem monarchii jak i tych, co chcą republiki w Baridasie. Razem musimy tworzyć Nowy Baridas - a jest ku temu najlepszy czas...

Jeszcze raz dziękuję WKW i życzę wszystkiego, co najlepsze.

Z wyrazami szacunku
Obrazek
Książę Sarmacji

Z domów Helyanve-Marcjan-Chojnacki von Hippogriff
"miękki książę"

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Naczelna Izba Architektury
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 29 mar 2020, o 14:09

Mimo że siłą rzeczy nie jestem zaangażowany w sprawy wewn-ustrojowe Baridasu, to wiadomo, z niepokojem przyjmuję każdą eskalację tego typu konfliktu. Trwające u mnie kłopoty sprzętowe utrudniają mi śledzenie wydarzeń na bieżąco, ale ufam że będzie tu znalezione konstruktywne rozwiązanie. Dziękuję WKW za całą wykazaną aktywność.
Santiago Vilarte
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel