Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Coś dziwnego

Coś dziwnego

Postprzez Piotr Paweł I 29 paź 2019, o 20:42

Drodzy Hasselandczycy,

Dzieje się coś dziwnego. Trwają prace nad "reformą" forum Sarmacji, a więc i Hasselandu. Nie wiem, jak jest w przypadku całego Księstwa, ale u nas dzieje się to "bez żadnego trybu". Dowiaduję się na przykład, że na stronę główną forum KS ma być przeniesiona Gwardia Hasselandzka, że gdzieś (gdzie?) ma się znaleźć Hasselandzka Akademia Nauk, że mają zostać zlikwidowane całe działy, a Hasseland ograniczony do trzech działów - reszta idzie nie wiadomo dokąd (do kosza?).
Wiem, ostatnio nasza aktywność zmalała. Wiem, są działy w których nic się nie dzieje. Wiem, chodzi o wzmocnienie "centrum" kosztem prowincji.
Ale nie po to wynegocjowałem wejście Hasselandu do Sarmacji, by Hasseland likwidować. Umowa połączeniowa z 7 kwietnia 2018 r. stanowi:

Artykuł 2.

3. Zawartość Forum Królestwa Hasselandu, w części niezbędnej do jego prawidłowego funkcjonowania, zostanie przeniesione na Forum Centralne Księstwa Sarmacji, pozostała część ulegnie zarchiwizowaniu.

Traktat przewidział przeniesienie zawartości - i zostało przeniesione; nie dopuszcza jednostronnej likwidacji czy ograniczenia tego forum. Działania zmierzające do ograniczenia forum Królestwa Hasselandu, likwidacji działów czy przenoszenia ich gdzie indziej będą po prostu złamaniem traktatu.
Złamanie traktatu może oznaczać jego unieważnienie. A nie wiem, czy tego chce władza centralna Księstwa Sarmacji?
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Powrót do Lord Protektor