Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Co się dzieje z Królem?

Co się dzieje z Królem?

Postprzez Piotr Paweł I 5 paź 2019, o 17:15

Hasseland jest w jakiejś mierze podobny do realnej Kanady. Ma Króla, ale ten Król jest daleko. Gdyby istniał hasselandzki sąd, wydawałby może wyroki w imieniu Korony, jak ten kanadyjski? Niewykluczone.
W sumie Król Hasselandu jest symbolem, a reprezentuje go wybierany w sposób demokratyczny Lord Szambelan. Tym niemniej ten symbol istnieje. Mam jednak poważne wątpliwości i obawy, czy tak jest faktycznie; obserwując to, co dzieje się w "centrali", czyli we władzach Księstwa Sarmacji, dostrzegam niepokojące objawy nieaktywności Księcia. Teoretycznie nas to nie dotyczy. Ale tylko teoretycznie. Bo wszyscy jesteśmy obywatelami Sarmacji, to raz, a ponadto Książę Sarmacji jest Królem Hasselandu.
Reprezentując jako Lord Protektor interes hasselandzki stwierdzam, iż elementem tego interesu jest posiadanie sprawnie funkcjonującego Króla. Stąd moje zapytanie do Lorda Szambelana i prośba o ocenę sytuacji.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Re: Co się dzieje z Królem?

Postprzez Santi Vilarte 5 paź 2019, o 20:53

Cóż, podzielam to zaniepokojenie. Dopóki król-książę był aktywny, to do podejmowanych przez niego czynności nie miałem zastrzeżeń. Ale brak obecności przez tak długi okres, bez zapowiedzi i w momencie istotnym na poziomie centralnym, działa destrukcyjnie. Nie wiemy, co tym razem jest przyczyną. Podjąłem kilka dni temu próbę kontaktu przez kanał pozasarmacki, ale nie dostałem odpowiedzi. Możliwe więc, że przyczyna jest podobna jak poprzednim razem...Nie wiem.
Ale wobec tego, po powrocie król powinien zadeklarować, jakie są jego możliwości czasowe w perspektywie miesiąca-dwóch i czy będzie zdolny do wypełniania na bieżąco jego funkcji. Jednocześnie, gdy zbierze się nowy Sejm lub gdy "aktywuje się" stary, złożę projekt nowelizacji Konstytucji w zakresie jego kadencji. Nie powinna być wyznaczona dokładnie na 3 miesiące, ale do czasu zwołania nowego Sejmu lub innej tego typu czynności. Tylko to pozwoli zachować ciągłość władz.
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Postprzez Piotr Paweł I 9 paź 2019, o 19:19

Książę na szczęście powrócił. Tym niemniej rozważam zgłoszenie propozycji stworzenia Rady Starszych Księstwa Sarmacji. Niekoniecznie starszych wiekiem - z pewnością wówczas byłbym jednym z kilku stuprocentowych kandydatów :twisted: Chodzi raczej o znamienitych przedstawicieli samorządów i "wieloletnich Sarmatów". Ta Rada miałaby kluczowe uprawnienie wskazywania regenta, jeśli nie ma Księcia i Książę regenta nie powołał. Jeszcze nad tym pomyślę.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 9 paź 2019, o 21:54

Pomysł niezły, chociaż np. namiestnik lub jego równoważnik w samorządzie powinien wchodzić z urzędu, żeby nie było niejasności, kto jest "wystarczająco znamienity" ;) Bo faktycznie, jeśli książę nie wykazuje w tym zakresie aktywności, to pojawia się luka prawna
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Piotr III Łukasz 9 paź 2019, o 21:59

Santi Vilarte napisał(a):Ale wobec tego, po powrocie król powinien zadeklarować, jakie są jego możliwości czasowe w perspektywie miesiąca-dwóch i czy będzie zdolny do wypełniania na bieżąco jego funkcji.

Tak, to prawda.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii