Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sprawozdanie Lorda Protektora - pod koniec kadencji

Re: Sprawozdanie Lorda Protektora - pod koniec kadencji

Postprzez Severin 6 paź 2020, o 20:47

Szkoda by było aby państwo, część państwa miała zamienić się w lenno, w muzeum.

Mnie w sumie (może i niestety) nie. Nie jestem w 100 % pewien, ale zdaje mi się że tylko Diuk de Zaym jest jedyną osobą skupioną na Hasselandzie. Pozostali, którzy tu zaglądają nie mają obywatelstwa Hasselandu albo działają w innym regionie a nawet w innej mikronacji. Jeżeli zależy raptem jednej osobie, a inni kluczowi urzędnicy muszą być importowani, to próba utrzymywania Hasselandu jako prowincji wygląda na niepotrzebne marnowanie zasobów, stąd propozycja lenna. Tak jak kiedyś podjęto odważną decyzję o porzuceniu niepodległości i dołączeniu do Sarmacji, tak wypada rozważyć ponowne przejście szczebel niżej. No chyba że ktoś ma skrajnie rozwinięty fetyszyzm samodzielnej budowy v-państwa, czy prowincji w v-państwie — na to nic nie można poradzić.
(—) Severin von Verwaltung
Starosarmacja

Postprzez Michał Jerzy Potocki 6 paź 2020, o 21:51

Severin napisał(a):
Szkoda by było aby państwo, część państwa miała zamienić się w lenno, w muzeum.

Mnie w sumie (może i niestety) nie. Nie jestem w 100 % pewien, ale zdaje mi się że tylko Diuk de Zaym jest jedyną osobą skupioną na Hasselandzie. Pozostali, którzy tu zaglądają nie mają obywatelstwa Hasselandu albo działają w innym regionie a nawet w innej mikronacji. Jeżeli zależy raptem jednej osobie, a inni kluczowi urzędnicy muszą być importowani, to próba utrzymywania Hasselandu jako prowincji wygląda na niepotrzebne marnowanie zasobów, stąd propozycja lenna. Tak jak kiedyś podjęto odważną decyzję o porzuceniu niepodległości i dołączeniu do Sarmacji, tak wypada rozważyć ponowne przejście szczebel niżej. No chyba że ktoś ma skrajnie rozwinięty fetyszyzm samodzielnej budowy v-państwa, czy prowincji w v-państwie — na to nic nie można poradzić.

Niestety muszę się z Panem zgodzić.
/-/ Miguel Jorge de Borbón-Conti de Catalan
Príncipe de Scarlana
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Piotr Paweł I 7 paź 2020, o 09:23

Jeżeli zależy raptem jednej osobie, a inni kluczowi urzędnicy muszą być importowani, to próba utrzymywania Hasselandu jako prowincji wygląda na niepotrzebne marnowanie zasobów, stąd propozycja lenna.

A jakie zasoby są marnowane?
Sytuacja jest jasna. Spróbuję utrzymać i rozwinąć Hasseland. Jeśli się nie uda, Sarmacja będzie miała jeden problem mniej. Kuratorem Muzeum Hasselandzkiego jestem już teraz - i nim pozostanę bez konieczności tworzenia jakiegoś sztucznego lenna.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Severin 9 paź 2020, o 12:32

Piotr Paweł I napisał(a):
Jeżeli zależy raptem jednej osobie, a inni kluczowi urzędnicy muszą być importowani, to próba utrzymywania Hasselandu jako prowincji wygląda na niepotrzebne marnowanie zasobów, stąd propozycja lenna.

A jakie zasoby są marnowane?.

Najbardziej to chyba szkoda czasu na Dziennik Praw i papierologię, z którą się JO Diuk bardzo nie lubi. Pewne standardy (jak np. konieczność "wklepania" do DP nadania tytułu granda Alfredowi) są wymagane na szczeblu państwa stowarzyszonego i prowincji. W przypadku prawa lennego jest znacznie większa swoboda, która, w mojej ocenie, jest w obecnej sytuacji niezbędna.

Innych spraw nie chcę poruszać, żeby nie siać nadmiernie defetyzmu.
(—) Severin von Verwaltung
Starosarmacja

Poprzednia strona

Powrót do Lord Protektor