Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Administracja Lorda Protector HAsselandu

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Administracja Lorda Protector HAsselandu

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 5 wrz 2018, o 17:36

Szanowni Hasselandczycy oraz Sarmaci

Dziękuję za powołanie mojej osoby na urząd Lorda Protectora a tym samym powierzenie konstytucyjnej roli nad przestrzeganiem praw obywateli i powierzenie pieczy nad legislacją prawa Hasselandu. W najbliższym czasie przedstawię plan działań, których zamierzam się podjąć we wspólnym interesie Hasselandu i Sarmacji. Wszystkie podjęte działania zamierzam konsultować z Lordem Szambelanem z racji konstytucyjnej roli najwyższej osoby w Królestwie.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu

Re: Administracja Lorda Protector HAsselandu

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 15 wrz 2018, o 11:49

W najbliższym tygodniu przedłożę wstępny projekt wątków w panelu forum samorządu, wykazu ustaw wraz z nadaniem i objaśnieniem ich sygnatur oraz powstanie dziennik praw, w którym będą zapisane ustawy.
Wszystko to ma służyć porządkowi i łatwiejszemu znalezieniu informacji.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 18 wrz 2018, o 11:03

Informacja:
W najbliższym czasie przedstawię projekt forum, który będzie miał 2 cele:
1. Organizacje pracy Senatu Hasselandu z innymi instytucjami Sarmacji
2. Organizacje wewnętrznych prac Senatu, w tym porządku obrad oraz obowiązujących aktów prawnych.

Pojawi się pierwszy etap prac, który ma na celu wprowadzenie porządku i łatwiejszego czytania wydarzeń jakie są, były bądź odbędą się w najbliższym czasie.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 29 wrz 2018, o 16:43

Informacja.
1. Powstanie Dziennika Praw.
Będą w niej ustawy zawierające sygnatury (czyt. data/rok/nr Konstytucji ustawy), przez kogo zatwierdzony oraz oddane głosy.
Odrębny wątek do innych aktów prawnych.
2. Wątki administracyjne:
a) instytucji administracyjnych
b) wniosków i skarg
c) inicjatywy ustawodawczej
d) izby Senatu
e) wniosków senackich i innych organów Królestwa.
Wyjaśnienia co do wątków będą na początku ich wątków.
3. Po utworzeniu wątków zwrócę się do Lorda Szambelana o zarchiwizowanie teraźniejszych.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 1 paź 2018, o 08:13

Szanowny Lodzie Szambelanie
Szanowni Hasselandczycy

Z racji wykonywanej funkcji winny jestem pewnych wyjaśnień. Od kilku tygodni jestem także Dreamladczykiem a od dnia dzisiejszego otwieram tam instytut. Jednakże nie ma i nie będzie miało to wpływu na moje wykonywanie obowiązków tutaj. Hasselandu jest i pozostanie moim miejscem w Sarmacji, także złożona przysięga.
To co mi przyświeca to budowanie czegoś na rzecz wspólnoty i takie miejsce daje Hasselandu, z przykrością mówię, NIE Sarmacja, przy całym szacunku do JKM, który jest jednym z kilku osó działającym wspólnie a nie instytucjonalne w ramach swoich prawnych kompetencji. Stąd moja zapowiedź wycofania się z życia Sarmacji jako takiego, co utwierdza mnie w słuszności tej decyzji. Przy okazji dziękuję za głos JKM pod projektem ustawy o akademii, i zapewniam o swojej gotowości do współpracy akademii z dworem książęcym.
Niemniej Dreamlandu to moje drugie miejsce ale Hasselandu pozostanie moim najważniejszym miejscem.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 1 paź 2018, o 11:27

Dziękuję za to wyjaśnienie. Myślę, że najważniejszą naszą zasadą jest - ważne, co robisz dla Hasselandu, a nie to, co robisz gdzie indziej. Oczywiście, kluczowe jest unikanie konfliktu interesów - ale tu nie sądzę by jakikolwiek konflikt zaistniał. Tak czy inaczej trzeba pamiętać, że jesteśmy w Sarmacji i wszelkie nasze działania tutaj powinny być zgodne z prawem, także tym sarmackim.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 1 paź 2018, o 12:00

Oczywiście Hasselandu pozostanie Hasselandem i nie będę mieszkał tych światów. Także względny prawne są celem nadrzędnym. Z mojej strony zapewniam o lojalności i wiernym oddaniu dla naszego Królestwa.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 1 paź 2018, o 15:25

Ja w to nie wątpię :) Działajmy więc dalej. Na razie spróbujmy zachęcić siebie i innych do udziału w konkursie narracyjnym...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Powrót do Lord Protektor