Strona 1 z 1

Sprawa KAN KH

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 08:28
przez Piotr Paweł I
Wysoka Rado,

W związku z dyskusją, która odbyła się w ramach Rady Nauki, pragnę poinformować o kilku decyzjach, podjętych przez kierownictwo Królewskiej Akademii Nauk w Królestwie Hasselandu.
1. Ja osobiście już złożyłem rezygnację z udziału w pracach Rady Nauki. Akademia powstrzyma się od wysłania swego reprezentanta do Rady. Wszelkie kontakty z Radą, jeśli okażą się konieczne, będą miały charakter ściśle oficjalny.
2. Zmuszony jestem do rezygnacji z przyznanego mi przez Radę tytułu profesora net.
3. W związku z tym, o czym wiem, Akademia traci status szkoły wyższej. Jak rozumiem, wobec faktu, iż tytuł dr net. uzyskałem 16 lat temu na Hasselandzkiej Królewskiej Akademii Dyplomatycznej, Akademia będzie miała status instytutu naukowego. Ponieważ nie jest instytucją nową, jak rozumiem, nie ma potrzeby rozpoczynania nowej procedury, tylko stwierdzenie faktu przez Szanowną Radę.
4. Chcąc uniknąć pozwów sądowych czy innych działań, wymierzonych w Akademię, a zapowiedzianych przez Wysoką Radę, jako Lord Szambelan Krolestwa Hasselandu przedłożyłem dziś w Senacie KH wniosek o przyjęcie nowej ustawy o Akademii, w której zmienimy nazwę, a także zasady jej funkcjonowania. Po przyjęciu ustawy zostanie stworzona strona w systemie KS.
5. Mam nadzieję, że Rada Nauki powstrzyma się od ograniczania wolności nauki w Sarmacji. Jak na razie nad działaniami dla dobra nauki dominują sztywne procedury.

Re: Sprawa KAN KH

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 09:34
przez RCA
Dzień dobry,

co tu się wydarzyło? Proszę o informację, ze zdumieniem czytam tę informację.

Re: Sprawa KAN KH

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 09:53
przez Piotr Paweł I
WKMość,

Cóż, mieliśmy niespecjalnie sympatyczną rozmowę w Radzie Nauki, wynikłą po części z mojego błędu (nie stworzyłem systemowej strony KAN KH), po części z braku czasu Przewodniczącego RN (nie miał czasu by mi przypomnieć - stworzył więc projekt uchwały w którym wśród instytucji naukowych nie było KAN KH), a następnie żądań ze strony członków Rady, by KAN KH zmieniła nazwę, bo skrót jest identyczny jak KAN - Książęca AN. Uznałem, że Radzie Nauki KAN KH i moja skromna osoba nie są potrzebne.
Zamiast rozwoju nauki mamy wcielanie w życie sztywnych reguł. Mi się nie chce w tym uczestniczyć. Sądzę, że Rada Nauki będzie znakomicie funkcjonować beze mnie i bez przedstawiciela KAN KH - która to uczelnia dla pewności zmienia nazwę...

Re: Sprawa KAN KH

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 09:56
przez RCA
Pax panowie. Pax.

Zapoznam się z wątkiem, liczę na umiejętność współpracy Szanownych Państwa. Dla dobra KS.

Re: Sprawa KAN KH

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 11:11
przez Jarosław Wawrzyniak
Żałuję podjętych działań w ramach KAN w sensie działań na rzecz dobra Sarmacji, czasu i wysiłku. Ale to tylko pokazuje że niektórzy nie dorośli by szanować innych i ich poświęconego czasu a więc dobrej zabawy Sarmacjo. Dla Hasselandu działałem i działać będę. Reszta mnie...

Re: Sprawa KAN KH

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 11:14
przez RCA
Jarosław Wawrzyniak napisał(a):Żałuję podjętych działań w ramach KAN w sensie działań na rzecz dobra Sarmacji, czasu i wysiłku. Ale to tylko pokazuje że niektórzy nie dorośli by szanować innych i ich poświęconego czasu a więc dobrej zabawy Sarmacjo. Dla Hasselandu działałem i działać będę. Reszta mnie...

To bardzo niefajna deklaracja, ale zrzucam ją na karb emocji, i wierzę, że za chwilę one miną. Panowie. Proszę o to.

Re: Sprawa KAN KH

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 13:42
przez Piotr Paweł I
Wasza Książęca Mość,

Ja zawsze staram się być nastawiony koncyliacyjnie, choć nie zawsze mi się to udaje.
Po wypowiedziach WKMości tu i na forum Rady Nauki:
- swoją rezygnację z udziału w jej pracach podtrzymuję, ale Akademia nie będzie się przecież na Radę obrażać,
- wycofuję rezygnację z Radę tytułu profesora net.
I mam nadzieję, że na tym sprawa zostanie zakończona.

Re: Sprawa KAN KH

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 18:06
przez Marceli
Wasza Magnificencjo,
Cieszę się, że ostatecznie sprawa znalazła swoje wyjaśnienie zarówno w gmachu Pałacu Książęcego, jak również w wątku nieformalnych obrad na Poczcie Konnej. Padło wiele niepotrzebnych słów, ale będzie to nauka dla nas wszystkich, aby nasze wypracowane schematy działania doskonalić.

Dziękuję za wkład Waszej Magnificencji w prace Rady Nauki i wierzę mocno, że Królewska Akademia Nauk ponownie będzie z nami współpracować. Proszę również przez wzgląd na Akademię raz jeszcze rozważyć powrót do Rady jako przedstawiciela tej uczelni.

My jako Rada Nauki, której zadaniem przede wszystkim jest łączyć ludzi nauki, przyjmiemy Waszą Magnificencję z otwartymi ramionami. Proszę w to nie wątpić - przez cały ten czas, kiedy Rada się tworzyła i po raz pierwszy obradowała, był Wasza Magnificencja jej wsparciem. Niech nieporozumienia nas nie dzielą, a łączą jako nauka na przyszłość - dla dobra samej Nauki i naszych uczelni.
Z wyrazami szacunku,