Strona 1 z 1

Status mieszkańca - pytanie

PostNapisane: 14 sty 2019, o 21:26
przez Zombiakov
Dzień Dobry,

UoFP mówi nam, że wyliczając dotację dla Prowincji mnożymy liczbę osób o statusie mieszkańca razy 500.
Jak status "mieszkańca" ma się do kolumny status w dsg_users ?

Jest tam status "1 - mieszkaniec" ale też są osobne statusy dla "byłych obywateli". Czy pod jakimś warunkiem Ci byli obywatele też powinni się zaliczać do statusu "mieszkaniec" ?

Re: Status mieszkańca - pytanie

PostNapisane: 14 sty 2019, o 21:59
przez piwniczak
Jaśnie Oświecony Diuku,

nie wiem. Nie jestem ustawodawcą. Nie wiem co miał na myśli pisząc o statusie mieszkańca. W przypadku wątpliwości należy zgłosić się do Trybunału Koronnego.

Tak, system rozróżnia kilka statusów. Mieszkańcem w ujęciu zdroworozsądkowym jest każdy poza nieaktywowanym kontem. Obywatel też jest mieszkańcem, ale ustawa wyraźnie odróżnia obywatela od mieszkańca. Jeśli ktoś nie jest obywatelem i nie jest nieaktywowanym kontem, to jest mieszkańcem. Warto też wziąć poprawkę, że rozszerzenie listy statusów jest zmianą w miarę świeżą i wyraźnie ustawodawca tego nie dopatrzył, więc w razie wątpliwości złóżcie nawet poprawkę do aktualnie procedowanego projektu zmiany UoFP.

0. nieaktywowane konto, 1. mieszkaniec, 2. obywatel, 3. Były obywatel — 30 dni nieobecności w systemie informatycznym, 4. Były obywatel — zrzeczenie się obywatelstwa, 5. Były obywatel — brak udziału w wyborach lub referendum, 6. Były obywatel — oświadczenie o opuszczeniu Sarmacji, 7. Były obywatel — pozbawienie obywatelstwa przez Księcia, 8. Były obywatel — przyczyna nieustalona.