Strona 1 z 3

Elpingi - krótko i na temat

PostNapisane: 3 sie 2019, o 08:47
przez Santi Vilarte
W ostatnim czasie w Angemoncie coraz częściej zauważa się na ulicach elpingi, szukające jedzenia wśród resztek i śmieci pozostawionych przez mieszkańców i suderlandzkich turystów. To dość nietypowe zjawisko, bo ich normalnym środowiskiem są lasy i wzgórza pozamiejskie, zwłaszcza okolice Luczeng. Wobec tego warto przyjrzeć się bliżej temu gatunkowi.

Obrazek
jestę elpingię, jak również doktorantę


Elpingi to najmniejsze znane drapieżniki, zamieszkujące Hasseland. Ich największe osobniki osiągają zawrotne 1,5 kg, ale z reguły ich waga waha się w granicach 1,1-1,3kg. Mają przeciętnie ok. 40 cm długości (ale nie śmiej się, jak się urodziłeś to miałeś niewiele więcej).
Dieta elpingów składa się przede wszystkim z małych gryzoni i owadów. Uzupełniają ją z rzadka pędami traw, ale są z natury drapieżnikami i mięso to podstawa ich pożywienia. Największą aktywność wykazują w końcowej fazie nocy i wczesnym rankiem.
Na przestrzeni wieków największym dla nich zagrożeniem byli Razuryjczycy, którzy polowali na nie zarówno dla cennych futer, jak i dla mięsa. Mimo, że są niewielkie, ich mięso jest bogate w składniki odżywcze.

Obrazek
-Co tam somsiedzie słychać?
-A stara bieda, podatki wysokie, aktywność niska, jak żyć?


Najbardziej charakterystycznym znakiem rozpoznawczym elpingów jest ich odgłos, przypominający śmiech, którym ostrzegają się przed niebezpieczeństwami. Legenda głosi, że od czasu do czasu przychodzą do nieaktywnych CS, aby ostrzec ich przed mijającym czasem na oddanie głosu.

Re: Elpingi - krótko i na temat

PostNapisane: 3 sie 2019, o 10:30
przez Joanna Izabela
Jakie to słodkie...

Re: Elpingi - krótko i na temat

PostNapisane: 3 sie 2019, o 10:59
przez Natalia Wittelsbach
Czy wciąż można gdzieś zamówić futro z elpingów?

Re: Elpingi - krótko i na temat

PostNapisane: 3 sie 2019, o 11:20
przez Santi Vilarte
Natalia Wittelsbach napisał(a):Czy wciąż można gdzieś zamówić futro z elpingów?


Mogę iść o zakład, że razuryjscy handlarze ze słynnego targowiska na stadionie na Placu Kwietniowym mogą załatwić wszystko. Tak futro, jak i elpingowy gulasz, dawniej często podawany na ich weselach. Ale osobiście chciałbym zachować te zwierzaki dla przyszłych Hasselandczyków ;)

Re: Elpingi - krótko i na temat

PostNapisane: 3 sie 2019, o 11:29
przez GFvH
Czy jest jakiś elping do adopcji? Chętnie bym przygarnął

Re: Elpingi - krótko i na temat

PostNapisane: 3 sie 2019, o 11:40
przez Santi Vilarte
GFvH napisał(a):Czy jest jakiś elping do adopcji? Chętnie bym przygarnął


Chyba łatwiej jest wyjść na ulice Angemontu i jakiegoś złapać, bo aktualnie miasto nie prowadzi żadnej akcji wobec nich...W ogóle spotkanie ich w mieście było jak dotąd rzadką sprawą. Ale te, które podchodzą tak blisko ludzkich siedlisk, powinny być też łatwiejsze do oswojenia.


Obrazek
You can't see me, my time is now!

Ale może to być dobra okazja, żeby (wspólnie z innymi regionami?) zorganizować ekspedycję przyrodniczą w poszukiwaniu innych skarbów i cudaków hasselandzkiej fauny i flory.

Re: Elpingi - krótko i na temat

PostNapisane: 14 sie 2019, o 21:53
przez AJ Piastowski
W sumie to po wizycie w Angemonckim dworku zapragnąłem złapać parkę elpingów i przewieść je na ziemie Teutońskie (za pozwoleniem). Chętnie wezmę udział w ekspedycji jeśli ten pomysł dojdzie do skutku.

Re: Elpingi - krótko i na temat

PostNapisane: 15 sie 2019, o 09:53
przez Piotr Paweł I
Elpingi znane są też na wyspad zegieskich - tam nazywane są "siaomao" (小貓), z północnozegieskiej zegieskiej odmiany jęz. razuryjskiego. Słowo to zeuropeizowane zostału na "saom". Czyli zegieski elping to po prostu saom.

Re: Elpingi - krótko i na temat

PostNapisane: 16 sie 2019, o 09:06
przez Natalia Wittelsbach
@AJPiastowski, gdyby wybierał się Pan na wyprawę, to czy mogłabym zamówić również dla siebie kilka sztuk?

Re: Elpingi - krótko i na temat

PostNapisane: 16 sie 2019, o 09:18
przez Gerson Obata
Czy tymi istotami z wyjątkiem obywateli troszczących sie o ich dobrostan, nie powinna się zająć jakaś instytucja, która by się troszczyła o każdego małego futrzaka biegającego tu i ówdzie?