Strona 1 z 1

Komunikacja publiczna Hasselandu

PostNapisane: 15 mar 2019, o 22:44
przez Santi Vilarte
Szanowni, Drodzy,

postanowiłem się podzielić pomysłem, o którym kiedyś już pisałem do właściciela Tramwajów Sarmackich, jako że formalnie jestem tam zatrudniony, ale podejrzewam, że moja wiadomość nie została w ogóle odczytana.
Chcę uruchomić spółkę, która będzie prowadziła przewozy między miejscowościami Hasselandu, jak i komunikację miejską w Angemoncie. Co istotne - częściowo realnie. Na czym polega mój pomysł?

:arrow: Za określoną stawkę pasażer kupuje bilet, i otrzymuje w zamian specjalnie zaprojektowany bilet oraz link do wątku na forum, dotyczącego danego miasta lub miejsca, jako formę "realizacji" przejazdu. Bilet działałby podobnie jak obecnie działa potwierdzenie przelewu.


Problemy, które powstają w związku z tym:
:idea: potrzebna jest mapa całego Hasselandu
:idea: potrzebuję porad, jak to wykonać technicznie (bo na razie jedyne, co mi przychodzi do głowy, to użycie formularzy Google, ale czy to się da połączyć z jakimś algorytmem, żeby nie trzeba było ręcznie tworzyć biletów?)
:idea: czy w ogóle będzie zapotrzebowanie na takie usługi?

Zapraszam do dyskusji.

Re: Komunikacja publiczna Hasselandu

PostNapisane: 16 mar 2019, o 08:02
przez Kolo
Pomysł jak najbardziej ciekawy i z chęcią się jemu bliżej przyjrzę. Narracyjne usługi raczej nie cieszą się wysoką popularnością, ale pomimo to myślę, że zawsze warto spróbować. Jest kilka map Hasselandu, jednak są niezbyt szczegółowe, przydałoby się narysować całkowicie nową mapę z zaaznaczonymi nań drogami, torami kolejowymi itp.

Re: Komunikacja publiczna Hasselandu

PostNapisane: 17 mar 2019, o 12:44
przez Piotr Paweł I
Pomysł super - ale faktycznie, mamy niejaki problem z mapami. Plan Angemont też jest dość skromny... no i odległości między Hasselandem "centralnym" a Cyberią i Vienbien są spore - tu trzeba linii lotniczych i morskich.

Re: Komunikacja publiczna Hasselandu

PostNapisane: 17 mar 2019, o 13:50
przez GFvH
Chciałem zrobić coś podobnego tylko że za opłatę użytkownik mógłby dowiedzieć o miejscu w które chciał się wybrać. Nawet założyłem instytucję i zatrudniłem pracownika, ale chętnych nie ma.

Re: Komunikacja publiczna Hasselandu

PostNapisane: 17 mar 2019, o 18:30
przez Santi Vilarte
^ potencjalnie dobry pomysł, tylko trzebaby wtedy zadbać o regularne uaktualnianie tych informacji, bo inaczej klienci wybieraliby się w taką podróż raz, dwa razy.

Zrobiłem krótką ankietę z 2 pytaniami nt. temat, proszę o wypełnienie ;)

https://www.survio.com/survey/d/G1Y1M1C7T8N3H5V4I

Re: Komunikacja publiczna Hasselandu

PostNapisane: 17 mar 2019, o 21:17
przez Piotr Paweł I
Z chęcią pomogę w dalszych działaniach. Można zacząć o Hasselandu w sensie Angemont, Shimontsen itp. - oraz Cyberii, czyli Valtarii i dwóch innych miejscowości. Dopiero potem dalsze odległości - Angemont - Valtaria - Vienbien.

Re: Komunikacja publiczna Hasselandu

PostNapisane: 18 mar 2019, o 13:41
przez Hetman_Gotfryd
Fajny pomysł, z zaciekawieniem zobaczę, jak wam to wyjdzie. Mozę coś podkradnę do siebie :) A nie lepiej zrobić tylko Stolicy i linie pozamiejskie na start...

Re: Komunikacja publiczna Hasselandu

PostNapisane: 20 mar 2019, o 20:36
przez Santi Vilarte
Zakończyłem zbieranie odpowiedzi do ankiety. Wyniki:

11 odpowiedzi

Na pytanie o chęć skorzystania z takich usług 6 odpowiedzi pozytywnych i 1 Tak, jednorazowo.
W pytaniu, co mogłoby zachęcić do zakupu biletu:
:arrow: 7 odpowiedzi za przejazdami turystycznymi
:arrow: 2 za ciekawie zaprojektowanym biletem
:arrow: 2 za bonusami za zakup biletów

A więc tak, turystyka otrzymała więcej wskazań, niż sądziłem, ale tu pojawia się kwestia nakładu pracy w stosunku
do możliwych dochodów. Atrakcje w sytuacji, kiedy nie mają one jakichś swoich osobnych stron czy interakcji, trzebaby regularnie zmieniać, pisząc nowe opisy.

Ewentualnie przyszł
a mi do głowy jeszcze taka opcja: jakieś wybrane wydarzenie "zagnieździć" na forum w ten sposób, że dotarcie do niego wymagałoby przeklikania przez kilka poziomów działów - i alternatywnie możliwość zakupu biletu, który dawałby bezpośredni link.
Myślałem też o możliwości handlu pamiątkowymi biletami na wzór znaczków pocztowych, bo pójście w kierunku turystycznym wymagałoby jednak poświęcenia większej ilości czasu albo zatrudnienia kogoś, żeby wspierał w regularnej aktualizacji takich treści. Ja nie mam czasu wystarczająco, aby tyle pisać.