Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Hasselandzki Dom Młodzieżowy

Hasselandzki Dom Młodzieżowy

Postprzez Eddard Noqtern 1 cze 2018, o 17:50

Autor posta: Sheldon Anszlus Lovelace

Jako że najmłodsi obywatele najlepiej pamiętają swoje początki w v-świecie, tak więc to oni chyba wiedzą co potrzebowali wiedzieć aby wejść "z buta" do mikronacji. Zachęcam więc wszystkich do pisania podstawowych pytań lub odpowiedzi jakie uważacie za potrzebne na początku jak i teraz.
Tutaj przedstawiam zarys "poradnika" (Co prawda są to informacje znajdujące się w chyba każdym poradniku lecz są one bardzo ważne!)

Poradnik Obywatela

Witaj przybyszu! Zapewne jesteś zagubiony jako nowy mieszkaniec Królestwa Hasselandu lub jesteś nowy w mikronacjach. Jeśli tak to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Pierwsza styczność z tego typu zabawą może wprowadzić Cię w zagubienie - no bo o co tu właściwie chodzi!?.. Każdy obywatel przechodził przez te chwilę, więc nie musisz się niczym przejmować. Gdy już zrozumiesz czym tak naprawdę są mikronacje to znajdziesz w nich swój drugi dom. Przeczytaj ten poradnik, a w razie pytań śmiało pisz na forum, zapewniamy że spotkasz się z pozytywnym odbiorem, a nikt nie pomyśli nawet aby Cię wyśmiać. (Nawet doświadczeni mikronaucii często zadają podstawowe pytania więc dlaczego więc Ty tego nie zrobisz?)

Mikronacja, wirtualne państwo – jest to rodzaj społeczności internetowej symulującej życie państwa. Funkcjonowanie takiej mikronacji odbywa się tylko w Internecie (forum, lista dyskusyjna, irc..). Nie jest to zwykła gra internetowa, w której należy tylko klikać w odpowiednie funckje. Tutaj to ty ustalasz sobie swoją własną rolę i realizujesz powierzone przez siebie zadania jak najlepiej potrafisz.

Jak wcześniej było wspomniane swoją rolę wyznaczasz sobie sam. Możesz więc zostać politykiem, dziennikarzem, naukowcem czy kimkolwiek zechcesz. A robiąc to możesz zostać anonimowy. Nie musisz przedstawiać swoich prawdziwych danych, tutaj jesteś rozpoznawany poprzez nick, w którym możesz ustawić swoje wirtualne nazwisko.

Nick nie powiniem być zbyt wymyślny np. koci@k23, powinien on przypominać choć trochę realne nazwiska np. John Timber. Nikt nie chce być przecież uznany za dziecko które wstawia dziwne znaczki w swojej wirtualnej nazwie.

No dobra masz już nowe nazwisko i wiesz kim chce być więc co dalej? Jeżeli wiesz kim chciałbyś być to rób to co uważasz że powinieneś robić na danym stanowisku. Tutaj ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Chcę zostać politykiem więc co mam robić? Polityk zajmuje się raczej tworzeniem prawa i jest to najpopularniejsza rola w v-świecie. Tak wię jako polityk dołącz do jakiejś partii lub załóż własną, przedstaw swój program wyborczy, bierz udział w wyborach, twórz projekty ustaw etc. Ale nie tylko polityką człowiek żyje.. Jako naukowiec możesz przedstawiać jakieś opisy badać, samorządowiec tworzyć struktury miast, a kapłan może stworzyć nawet swoją własną religię.

Świetnie tylko jak to wszystko przedstawić? Jako pierwszy krok powinieneś zarejestrować się na forum, bo właśnie tam odbywa się całe mikronacyjne życie. No więc na początku przywitaj się i opisz swoje zainteresowania oraz czym chciałbyś się zająć, aby inni mogli Cię lepiej poznać. Gdy już masz to za sobą to droga ku „chwale” stoi otworem. Wszystko w mikronacjach odbywa się jako dyskusja na dany temat więc i ty powinieneś się w nich udzielać.

Powiedzmy że jesteś menadżerem drużyny piłkarskiej, tak więc przedstaw wszystkim swoją drużynę. W odpowiednim dziale na forum utwórz nowy temat i w nim opisz wszystko co chcesz. Możesz użyć zdjęcia prawdziwej drużyny np. „Real Madryt” jako przedstawienie swoich zawodników, a „Santiago Bernabeu” jako swój stadion. Tutaj wszystko leży w twoich rękach.

Jeśli masz wiedzę na temat tworzenia stron internetowych to możesz utworzyć taką dla swojej działalności. Aczkolwiek nie jest to wymagane, bo mało kto posiada takie zdolności.

Więc najważniejsze co powinieneś zapamiętać to to, ze wszystko odbywa się poprzez forum. Pisząc post wydajesz polecenie, ogłoszenie lub po prostu przedstawiasz swój pomysł. Chcesz zbudować dom, - wstawiasz post o tym, wyjeżdżasz na wczasy - wstawiasz post, nic nie robisz- post. Nie zapominaj że jest to w dużej mierze zabawa, która ma na celu integracje i wspólne spędzanie czasu w miłym gronie z innymi.

To be continued..
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
 

Powrót do Dom Języka Hasselandzkiego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość