Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Operacja Algala

Organizacja paramilitarna Królestwa Hasselandu

Operacja Algala

Postprzez Santi Vilarte 30 lis 2019, o 10:54

Dziś o godz. 5.20 siły wszystkich regimentów GH, wspierane przez zwiad lotniczy rozpoczęły operację Algala. Jej celem jest zajęcie terytorium półwyspu na lądzie stałym, po przeciwnej stronie hasselandzkiej wyspy Vienbien, oznaczonego jako Dornostia. Na tym terytorium Hasseland zamierza stworzyć swój posterunek handlowy i wojskowy, aby zabezpieczyć Vienbien przed ewentualną inwazją z południa i rozkręcić handel i narrację w tej części Orientyki.
Obrazek

Teren, który jest celem GH, był kiedyś częścią republiki Victorii, która przestała istnieć. Niedaleko jednak leży wciąż jego dawna stolica Megapolis, będąca obecnie miastem niepodporządkowanym niczyjej władzy. Ze strony zamieszkałej na tym terenie ludności pochodzenia victoriańsko-trizondalskiego spodziewamy się pewnego oporu.
Operacja rozpoczęła się desantem z wyspy Vienbien na stały ląd. Nasi potencjalni przeciwnicy nie posiadają sprawnego lotnictwa, ale mimo wszystko samoloty GH zostały wezwane do kontrolowania przestrzeni powietrznej. Na Vienbien trzeba było zgromadzić kilkaset barek desantowych, a to nie mogło jednak ujść uwadze Victoriańczyków. Jako pierwszy, brzegi Dornostii osiągnął 4. Regiment, który podczas lądowania został ostrzelany ogniem broni maszynowej. „Czwórka” toczy obecnie walki o stworzenie przyczółka dla bezpiecznego lądowania reszty oddziałów. Jeszcze dziś więcej informacji.

Edit. poprawiono wg poniższego komentarza
Santiago Vilarte
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Avatar użytkownika
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
 

Re: Operacja Algala

Postprzez Hewret 30 lis 2019, o 11:32

Małe sprostowanie: Megapolis był stolicą Republiki Victoria, zaś Królestwa stolicą było Królewskie Miasto Victoria.

https://micropedia.fandom.com/wiki/Victoria_(stolica)
https://micropedia.fandom.com/wiki/Królestwo_Victorii
/-/ Hewret von Thorn
Avatar użytkownika
 

Re: Operacja Algala

Postprzez August dlS 30 lis 2019, o 14:38

Obrazek
Jeden z naszych okrętów chwilę przed desantem.

Obrazek
Oddział viktoriańczyków z bronią maszynową.

Obrazek
Osłona desantu.

Obrazek
Moment desantu.

Wczesnym rankiem gwardziści z 4. Regimentu Piechoty Gwardii Hasselandzkiej wsiedli na okręty desantowe. Po długim rejsie krótko po godzinie dziesiątej rano dobili do brzegu Dornostii w Zatoce Błękitnej. Tuż po wylądowaniu zostali ostrzelani bezlitosnymi seriami pocisków wyplutych z luf viktoriańskich karabinów maszynowych. Wyciągnięto kartaczownice, które w odpowiedzi na to powitanie zaczęły rozrywać szyki obrońców. Następnie August zarządził natarcie bezpośrednio na wroga. Rozległy się strzały z karabinów i pistoletów, potem victoriańskie wojska zaczęły, przerażone tą szarżą Hasselandczyków, wycofywać się w głąb lądu, by uniknąć groźby walki wręcz. Teren im nie sprzyjał, a kolejne salwy kartaczownic bezlitośnie trzebiły ich szeregi. Wreszcie żołnierze nasi dopadli do wroga, po czym z broni krótkiej i szabli tłuc ich zaczęli. Sam August również wyjął swą starą szablę i wybiegł do pierwszego szeregu wojsk. Po tym krwawym zwarciu, żołnierze victoriańscy zaczęli bezładnie uciekać, a nasi potraktowali ich granatami. Zadanie zdobycia przyczółka zostało wykonane, lecz to nie koniec, a dopiero początek akcji!
August von Hagsen de La Sparasan
Były Burmistrz KM Grodzisk, były dowódca 4 Regimentu Piechoty Gwardii Hasselandzkiej, były Talnék Garnizonu Wedlowskiego, były ambasador Księstwa Sarmacji w Federacji Nordackiej, były menedżer Luczeng
Avatar użytkownika
 


Powrót do Gwardia Hasselandzka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość