Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wody archipelagowe

Re: Wody archipelagowe

Postprzez Brunon Krasnodębski 20 lis 2020, o 12:20

ZA.
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski, prof. AN
Rektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Eradl 20 lis 2020, o 14:36

Głosuję za, o!
por. Eradl Adrien Marcus Pius mar. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 20 lis 2020, o 19:39

Za.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Santi Vilarte 20 lis 2020, o 22:40

Wstrzymuję się od głosu
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 22 lis 2020, o 01:08

Szanowni Członkowie

Przede wszystkim czuję się zobligowany do zagłosowania: PRZECIW.

Głosy ZA raczej nie powinny dziwić, głosy PRZECIW jednak warto uzasadnić, co też czynię.

Powody są dwa. Pierwszy z nich, ten bardziej błahy - po co mamy regulować tę sprawę, która tak naprawdę nic w naszej sytuacji prawnej nie zmienia? Specjalnie w trakcie czasu stanu wyjątkowego prawo zostało odchudzone i sprowadzone do minimum, aby teraz ponownie uchwalać ustawy prawie czysto narracyjne? Myślę, że robienie z Dziennika Praw miejsca, gdzie panny lekkich obyczajów udzielają swoich usług nie jest najlepszym pomysłem.

Drugi, mniej oczywisty natomiast dotyczy nazw wysp. Nie mogę zgodzić się na używanie nazw wysp, które formalnie nie mogą być używane na podstawie umowy. Tak, umowę zawarł Santiago, tak, według niego Ola nie wywiązała się z umowy.

Umowa nie została unieważniona. Pozwolę sobie zauważyć, że jako osoba, która sprawowała urząd po nim musiała domknąć również tę sprawę. Uważam, że sprawa została domknięta. Umowa nie obejmowała rodzaju tematycznego map, czy czegokolwiek innego. Nie zostały mi przekazane informacje na temat szczegółów map, które mają być wykonane.

Uznałem w porozumieniu z zainteresowaną Olą Marcjan Chojnacką, że umowa została zawarta skutecznie i Ola się z umowy wywiązała. Wobec tego wypadałoby, żeby jednak nie robić z logiki błazna i uszanować to, co zostało zawarte.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 22 lis 2020, o 10:35

Wysokie Zgromadzenie,

Przez niedopatrzenie nie zwróciłem uwagi na nazwy wysp. Mimo mojej ogromnej niechęci do zmieniania nazw pod wpływem nie do końca jasnego nalegania jednej osoby, przyjęliśmy nowe nazwy. Skoro tak, to zaproponuję poprawkę do ustawy.
Po drugie, ten projekt nie wypływał z przyczyn narracyjnych, ale rzeczywistych, był odpowiedzią na rozmaite, niechętne sugestie - i może jest mało aktualny, ale jednak dość ważny. Mimo wielkiego szacunku do Wielce Szanownego Granda i uznaniu rozlicznych jego zasług, pisanie o "robieniu z Dziennika Praw miejsca, gdzie panny lekkich obyczajów udzielają swoich usług" w związku z tą ustawą uważam za co najmniej dziwaczne i zdecydowanie nie na miejscu. Ja rozumiem, że W.Sz. Grand chętnie zamknąłby DP na kłódkę, ale bez przesady, bez przesady...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 22 lis 2020, o 12:05

To nie jest najlepsze miejsce na dyskusję, bo znajdujemy się w trakcie już głosowania, a nie debaty...Zaproponowałem póki co podwójne nazwy jako kompromis, bo nie można stwierdzić, że umowa została wypełniona, jeśli zaktualizowano tylko część mapy, a i tą część tylko częściowo...
W poście z głosowaniem nad propozycjami nowych nazw wysp pisałem wyraźnie "Przypominam, że nazwy nie wchodzą w życie z chwilą ogłoszenia wyników. Zgodnie z umową, wejdą one w życie z chwilą dostarczenia nowej, aktualnej mapy Hasselandu przez Wnioskodawczynię". Hasselandu, a nie tylko ziem razuryjskich. Tak samo było to ujęte w umowie:
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=791&t=29658

Jak coś, to proponuję otworzyć nowy wątek na debatę żeby tu nie robić bałaganu. Chociaż w ostateczności po to jest ZK, żebyśmy rozstrzygali głosowaniem sprawy, w których nie ma konsensusu.
Zresztą nawet jeśli uchwalimy to, a w międzyczasie zostanie ustalone co innego, to LS zgodnie z przepisem przeniesionym do regulaminu ma jeszcze 3 dni na formalne złożenie weta.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Franz Langer 23 lis 2020, o 13:53

W związku z upływem terminu zamykam głosowanie.

Głosowało 8 członków Zgromadzenia Krajowego (14 głosów).
Za: 10 głosów
Przeciw: 3 głosy
Wstrzymał się: 1 głos.

Stwierdzam, że Zgromadzenie Krajowe przyjęło ustawę o wodach archipelagowych.
mgr net. (-) F. Langer
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Postprzez Franz Langer 28 lis 2020, o 21:32

Czas na zgłoszenie weta minął, dlatego proszę Lorda Szambelana o podpisanie ustawy.
mgr net. (-) F. Langer
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 29 lis 2020, o 12:12

Ustawę podpisuję, zarazem informuję, iż wkrótce zgłoszę do niej poprawkę.

PdeZaym
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Zgromadzenie Krajowe (Saviuna)