Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór Lorda Protectora

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Wybór Lorda Protectora

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 1 sty 2019, o 10:06

Szanowni obywatele

Od dziś tj 01.01 do 03.01 br. zarządzam rozpoczęcie procesu wyboru Lorda Protectora z racji iż obecną kadencja dobiega końca. W tym terminie następuje zgłaszanie się kandydatów, następnie głosowanie, odebranie przysięgi przez nowo wybranego Lorda przed Senatem i rozpoczęcie pełnienia urzędu z dn 07.01 br.
Dokładniejsze informacje będą podane przed rozpoczęciem głosowania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Re: Wybór Lorda Protectora

Postprzez Piotr Paweł I 1 sty 2019, o 12:36

Zgodnie z zapowiedzią - zgłaszam swoją kandydaturę.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 4 sty 2019, o 08:00

Ponieważ Pan jest jedynym kandydatem na urząd Lorda Protectora od dziś do 05.01.br. do godz 21:00 Głosujemy Za, Przeciw, Wstrzymuję się.

Głosowanie jest tajne wobec czego głosy przesyłamy drogą PK do Lorda Protectora.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 5 sty 2019, o 22:05

Szanowni Hasselandczycy

W wyniku głosowania nad kandydaturą na urząd Lorda Protectora stwierdzam iż Piotr Paweł I zostaje jednomyślnie wybrany 3*ZA i tym samym obejmuje urząd.

Ustawę poddam pod głosowanie, za opóźnienie przepraszam ale nawał pracy i przeziębienie nie służą.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 5 sty 2019, o 22:09

Szanowni obywatele

W dniu jutrzejszym odbędzie się uroczystość w Senacie odebrania przysięgi od nowego Lorda Protectora. Następnie rozpoczną się przemowy obecnego i przyszłego Lorda oraz Senatorów jeśli będą chcieli zabrać głos.

Także zapraszam JKM wraz z całym dworem oraz obywateli i mieszkańców z poza Hasselandu. Wszyscy mile widziani.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Józef Sowiński 5 sty 2019, o 22:37

Wiwat Lord Protektor!

Dodatkowo informuje, że odpowiednie postanowienie zostało wydane...
Lord Szambelan Królestwa Hasselandu
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 5 sty 2019, o 22:46

Dziękuję za poparcie - od jutra rozpoczynam urzędowanie!
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 5 sty 2019, o 22:53

Oddanie ustawy pod głosowanie zostawiam już Panu.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 6 sty 2019, o 12:26

Szanowny Lodzie Steward
Szanowny Lodzie Protektor
Wysoka Izbo

Jako Lord Protector ustępując z urzędu chcę podziękować za współpracę wszystkim, którzy brali czynny udział w pracach Senatu. To ważne jeśli chcemy tworzyć własny kąt w Sarmacji i być liczącym się samorządem.
Uchwalono ustawę o finansach Hasselandu oraz wprowadzono nowy projekt wyboru Lordów Protectora i Szambelana i wkrótce zostanie poddany pod głosowanie. Debaty często były burzliwe z uwagi na nie tylko wymiany poglądów ale fakt niezrozumienia sprawy i w moim odczuciu reklamy swojej osoby zamiast działań w imię interesu samorządu.
Nigdy nie były moje wypowiedzi skierowane personalnie a odnosił się do meritum sprawy czy poddania w wątpliwość zapisów sprzecznych z KH aktów niższego rzędu. Jako Lord Protector byłem zobowiązany do dbałości o interes społeczny np. poprzez skierowanie sprawy do TK i na szczęście w toku prac uznałem że to zagrożenie minęło. Jestem zwolennikiem tworzenia zapisów, które nie są rozlazłe a precyzyjne, cechują się wolnością, potrafią nieco wyprzedzić przyszłość i nie epatują niewiedzą a raczej wsłuchują się w głosy tych, którzy tę wiedzę posiadają, chyba że ktoś tworzy sobie kampanię wyborczą. Prosiłem w trakcie kadencji o to, byśmy myśli wyrażali precyzyjnie, ale brak reakcji oraz dalsze prace w Senacie w tym wypowiedzi i swego rodzaju adwokata jednego z Asesorów TK określił cel prac jako typowe na rzecz kompanii wyborczej jednego z Senatorów. I tak jak każdy w Samorządzie realizuje swoje cele, by mieć atuty do dalszego spełnienia, tak musi mieć to swój umiar we wzajemnym poszanowaniu osób i ich poglądów. Tych wiele spraw oraz kilka innych wypowiedzi sprawiły niepotrzebne utarczki, które można było zamienić na spokojną debatę. Niestety, ja jako były Lord Protector mogę być oceniany krytycznie ale uważam że własne ambicje i honorowe ego można rozwiązywać na własnym polu a nie w Senacie.

Nowemu Lordowi Protectorowi życzę sukcesów, wytrwałości i powodzenia.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Powrót do Senat