Strona 1 z 2

Działania Lorda Szambelana

PostNapisane: 12 sty 2019, o 16:39
przez Józef Sowiński
W związku z zasadą jawności działań władz chciałbym w jednym miejscu (by nie tworzyć bałaganu) upubliczniać wszelkie działania podjęte podczas mojego urzędowania. Nie będę jednak wracał do poprzednich działań w tym wątku (mowa tutaj m.in. o nadawaniu obywatelstwa itp. a przede wszystkim na działaniach podjętych od dnia dzisiejszego. Będą to przedstawiał w postaci skróconych raportów wg. niżej umieszczonego wzoru. Proszę o nie komentowanie tego wątku by był on czytelny, ale jeśli ktoś ma taką wolę i chęć może to zrobić w nowym wątku.

Raport
z działalności w dniu/ach ... ... ...(-)... ... ...


Działania podjęte podczas urzędowania (ogólny opis)
  • ...
Szczegółowy opis działań (:
  • ...

Re: Działania Lorda Stewarda

PostNapisane: 20 sty 2019, o 09:55
przez Józef Sowiński
Raport
z działalności w dniu/ach 12.01(-)20.01.2019r.


Działania podjęte podczas urzędowania (ogólny opis)
  • Uporządkowanie działu Lord Szambelan
  • Zamknięcie wątków w Senacie, których debata zakończyła się bądź przegłosowano daną ustawę
  • Przeniesienie wątków do działów bardziej odpowiedniych
Szczegółowy opis działań (:
  • zamknięcie i przeniesienie wątków z działu Lorda Szambelana do archiwum KH oraz dodanie im przedrostka odpowiednio [Lord Szambelan Piotr de Zaym] dla wątków związanych z piastowaniem urzędu przez Piotra de Zaym, [Lord Steward Sowiński],
  • zamknięcie wątków nieaktywnych w senacie,
  • przeniesienie wątków dt. Gwardii z działu Lorda Szambelana do działów Instytucje Państwowe->GwardiaDodatkowo, w związku ze zmianą pełnionej przeze mnie funkcji pragnę zaznaczyć iż będę starał się regularnie raz w tygodniu publikować raport z działalności. W związku z powyższym zmieniam tytuł wątku.

Re: Działania Lorda Szambelana

PostNapisane: 19 lut 2019, o 13:37
przez AFvTD
Szanowni Obywatele

W związku z tym, że taki wątek już istnieje, postanowiłem z niego skorzystać.

Dzisiaj podjąłem już kilka ważnych działań na forum, jak również w dzienniku praw, co niektórzy już mogli zauważyć.

Po pierwsze uporządkowałem przenosząc do archiwum oraz blokując nieaktualne już wątki z działów Senatu, Lorda Protektora oraz Lorda Szambelana.

Kolejnym podjętym działaniem jest stwierdzenie utraty obywatelstwa przez Jarosława Wawrzyniaka. Jest to dla nas wszystkich bardzo smutna decyzja i mam nadzieję, że pomimo wszystko zdecyduje się wrócić.

Poza tym na wniosek Lorda Protektora opublikowałem w DP postanowienie Lorda Protektora ws. organizacji Kancelarii Lorda Protektora.

Dodatkowo w wątku dotyczącym Dworu Królewskiego przedstawiłem listę Lordów. Każda z wymienionych osób została zobowiązana do podjęcia decyzji w sprawie przyjęcia bądź rezygnacji z funkcji.

Na razie tyle z działań, natomiast kiedy podejmę kolejne, będę informował na bieżąco.

Re: Działania Lorda Szambelana

PostNapisane: 19 lut 2019, o 14:49
przez AFvTD
Informuję o drobnych zmianach w klasyfikacji aktów prawnych Lorda Szambelana w Dzienniku Praw. Od teraz w części nazwanej Rozporządzenia Lordów - Jednolite, znajdują się jedynie akty związane z organizacją struktur Królestwa Hasselandu (np. Rozporządzenie ws. organizacji Dworu Królewskiego) natomiast w części Postanowienia Lorda Szambelana znajdują się od teraz akty wykonawcze - np. powołania na funkcję, bądź nadania/odebrania obywatelstwa. Obecnie panował taki chaos, że oba rodzaje były pomieszane. Od teraz mam nadzieję będzie panował ład, jak również wybrany Lord Szambelan oraz jego następcy zachowają ten porządek


Poza tym ujednoliciłem formatowanie w większości najważniejszych aktów prawnych

Re: Działania Lorda Szambelana

PostNapisane: 19 lut 2019, o 15:36
przez AFvTD
Kolejne działania jakie podjąłem to uchwalenie nowego Rozporządzenia ws Organizacji Dworu Królewskiego. Wydaje mi się bardziej przejrzyste, więc powołani Lordowie nie powinni mieć wątpliwości dotyczących obowiązków spoczywających na objętych przez nich funkcjach

Re: Działania Lorda Szambelana

PostNapisane: 19 lut 2019, o 16:03
przez Thomas
Niestety nie ma tu nic o urzędzie Lorda Marszałka.

Re: Działania Lorda Szambelana

PostNapisane: 19 lut 2019, o 16:16
przez AFvTD
Ponieważ Lord Marszałek nie wchodzi bezpośrednio w skład Dworu Królewskiego. Jego kompetencje określa (określać powinna) Ustawa o Gwardii Hasselandzkiej, której niestety od ręki zmienić nie mogę - nowelizacja musi zostać uchwalona przez Senat. Natomiast sądzę, że zadania Lorda Marszałka można, a nawet należy określić w akcie powołania na funkcję, zgodnie z art 2. ust. 4 Rozporządzenia ws. Organizacji Dworu Królewskiego.

Re: Działania Lorda Szambelana

PostNapisane: 6 lip 2019, o 17:40
przez Filip I Gryf
Hasselandzczycy,

Mając już odpowiednie (chwilowe) uprawnienia Lorda Stewarda dokonałem czynności porządkowych na forum, głównie blokada starych wątków, niektóre przykleiłem (jak papier urzędowy Mera Angemontu lub Deklaracje o zamieszkaniu w Cyberii). Ponadto dodałem do grupy [i]Królestwo Hasselandu: władze[i] Lorda Protektora Piotra de Zaym'a. Jako Lord Protektor myślę, że powinienen mieć możliwość moderowania na forum. Poza tym raczej nie będę już rewolucyjnych działań prowadzoć z racji szybko zbliżającego się wyboru nowego Lorda Szambelana, któremu zostawię dokończenie/prowadzenie dalszych działań.

Kłaniam się :D

Re: Działania Lorda Szambelana

PostNapisane: 13 lip 2019, o 22:04
przez Santi Vilarte
W ramach pierwszych działań jako nowy Lord Szambelan:
-złożyłem projekt nowelizacji ustawy o wicekrólestwie Cyberii,
-zaproponowałem narracyjny rejs promujący KH,
-zlikwidowałem obecnie zbędne stanowisko Lorda Namiestnika Ziem Razuryjskich.
Cd. wkrótce 8-)

Re: Działania Lorda Szambelana

PostNapisane: 19 lip 2019, o 08:19
przez Santi Vilarte
Dzisiaj wydałem rozporządzenie w kwestii Dworu Królewskiego, które zastąpiło poprzedni regulamin. Umożliwia ono udział w pracach Dworu osobom spoza tego grona, dając możliwość szybkiej reakcji, jeśli dana osoba będzie przeszkadzać:
http://prawo.sarmacja.org/akt,11034.html