Strona 1 z 4

Kierunki działania

PostNapisane: 8 lis 2018, o 16:40
przez Piotr Paweł I
W Hasselandzie cisza, przerwana na chwilę przez nowego obywatela oraz sympatycznego smoka ;) Chcę więc opracować plany działania, choćby w skromnym zakresie.
Na pewno:
- uporządkowanie aktów prawnych - ja
- rozruszanie Akademii - ja
Pytanie do dwóch Panów Lordów: co zaproponujecie?

Re: Kierunki działania

PostNapisane: 8 lis 2018, o 18:18
przez AFvTD
Bez zaangażowania innych i chociażby krótkich postów innych osób, moje inicjatywy z pewnością nie będą miały sensu. Albo zachęcimy kogoś do działań pomiędzy prowincjami, w celu obopólnej współpracy, albo zwerbujemy kogoś nowego. A ponieważ o werbunek trudno, to musimy wykorzystać to, co mamy. Zatem albo postaramy się razem o aktywność, albo Hasseland będzie zrównany z padliną. Wymyśleć coś, co pociągnie lawinę aktywności i spodoba się innym.

Albo możemy milczeć i powolutku się rozkładać... Decyzja należy do nas

Re: Kierunki działania

PostNapisane: 8 lis 2018, o 19:50
przez Kolo
Świadom jestem, że nie do mnie było skierowane pytanie dotyczące propozycji, jednak pozwolę sobie zaproponować kilka rozwiązań:

1. Rozruszanie życia politycznego — celem mikronacji jest przede wszystkim symulowanie szeroko rozumianej polityki w warunakch wirtualnych. Walka ze smokami, "mecze" piłkarskie i kolacje z Lordem Szambelanem itd. mogą jedynie częściowo wypełnić pustkę aktywnościową. Sam zastanawiam się, czy być może częstsza organizacja wyborów, skrócenie kadencji najważniejszych urzędników państwowych lub też umożliwienie osobom nieposiadającym szlachectwa piastowania poważniejszych funkcji w Hasselandzie nieznacznie poprawiłoby naszą sytuację?

2. Zapomogi finansowe, programy skierowane do nowych mieszkańców. — jeżeli chcemy przyciągnąć uwagę nowych obywateli musimy wystosować wobec nich atrakcyjną ofertę; możliwość rozwoju, osiągnięcia w stosunkowo krótkim czasie wysokiej funkcji publicznej w samorządzie terytorialnym lub na Dworze Królewskim.

Królestwo Hasselandu posiada na swoim koncie ponad 500.000 lt. Pieniądze te należy spożytkować w jakiś sensowny sposób np. wsparcie finansowe dla nowych mieszkańców w wysokości 5.000 lt, lub konkurs na opowiadanie — pomysłów napewno nam nie zabraknie. Poza tym ciekawym pomysłem był jak dla mnie Sclaviński Program Refundacji Ćwirków — oczywiście możemy zrobić coś bardziej oryginalnego.

Re: Kierunki działania

PostNapisane: 8 lis 2018, o 20:39
przez Jarosław Wawrzyniak
Ja też trochę nieobecności mam i postaram się to nadrobić. Jednak bez prac nad projektem o finansach która kiedyś przedstawiłem innych propozycji ustaw nie przedstawię, bo nie widzę sensu gdy nie znajduje akceptacji moja inwencja twórcza:).
Ja dokończę panel Senatu i coś pomyślę nad propozycja promocji Hasselandu.

Re: Kierunki działania

PostNapisane: 8 lis 2018, o 21:13
przez Seweryn
Może Hasseland powinien rozruszać swoją politykę "międzysamorządową" i zaprzyjaźnić się z jakimś samorządem lub krajem koronnym? Wspólne inicjatywy, obustronne obywatelstwa itd...

Re: Kierunki działania

PostNapisane: 8 lis 2018, o 22:24
przez Zombiakov
Seweryn napisał(a):Może Hasseland powinien rozruszać swoją politykę "międzysamorządową" i zaprzyjaźnić się z jakimś samorządem lub krajem koronnym? Wspólne inicjatywy, obustronne obywatelstwa itd...


Ja nawet wiem z którym - Starsarmacja. Ale nie wiem czy wpłynie to jakoś na aktywność.

Re: Kierunki działania

PostNapisane: 8 lis 2018, o 22:40
przez Seweryn
Zombiakov napisał(a):
Seweryn napisał(a):Może Hasseland powinien rozruszać swoją politykę "międzysamorządową" i zaprzyjaźnić się z jakimś samorządem lub krajem koronnym? Wspólne inicjatywy, obustronne obywatelstwa itd...


Ja nawet wiem z którym - Starsarmacja. Ale nie wiem czy wpłynie to jakoś na aktywność.Publiczne złożenie propozycji z pewnością skłoni parę osób do napisania paru postów.

Re: Kierunki działania

PostNapisane: 8 lis 2018, o 23:10
przez Zombiakov
Seweryn napisał(a):Publiczne złożenie propozycji z pewnością skłoni parę osób do napisania paru postów.


Ale w głębi serca nie o to chodzi.
Choć fajnie jest mieć kilka oczek aktywności więcej.

Współpraca musi mieć jakieś fundamenty i rzeczywiste przejawy a z tym przy podobnych umowach miedzy-regionalnych przewaznie jest slabo. Podobnie jak w v-miedzynarodowych.

Re: Kierunki działania

PostNapisane: 8 lis 2018, o 23:18
przez Seweryn
Ja tylko złożyłem swój pomysł. Co Hasseland z nim zrobi, bezpośrednio zaangażowanych trzeba pytać.

Re: Kierunki działania

PostNapisane: 9 lis 2018, o 07:14
przez AFvTD
Próba współpracy na linii Angemont Grodzisk, już była, nawet udało się wciągnąć Harz. Ostatecznie nie wyszło nic, jednak sądzę, że współpraca ze Starosarmacją mogłaby przynieść owocne skutki :)

Poza tym, mimo wszystko tworzenie prawa i budowa aktywności na fundamencie stworzonym z legislatywy, to z pewnością nie jest dobry pomysł. Przez te kilka dni zauważyłem, że nie ma w Hasselandzie osób, które mają odpowiednie fetysze biurokratyczne. :D ale faktem jest, że parę ustaw na szybko trzeba uchwalić i 'przepchać' przez senat.