Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kierunki działania

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Kierunki działania

Postprzez Piotr Paweł I 8 lis 2018, o 16:40

W Hasselandzie cisza, przerwana na chwilę przez nowego obywatela oraz sympatycznego smoka ;) Chcę więc opracować plany działania, choćby w skromnym zakresie.
Na pewno:
- uporządkowanie aktów prawnych - ja
- rozruszanie Akademii - ja
Pytanie do dwóch Panów Lordów: co zaproponujecie?
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Re: Kierunki działania

Postprzez AFvTD 8 lis 2018, o 18:18

Bez zaangażowania innych i chociażby krótkich postów innych osób, moje inicjatywy z pewnością nie będą miały sensu. Albo zachęcimy kogoś do działań pomiędzy prowincjami, w celu obopólnej współpracy, albo zwerbujemy kogoś nowego. A ponieważ o werbunek trudno, to musimy wykorzystać to, co mamy. Zatem albo postaramy się razem o aktywność, albo Hasseland będzie zrównany z padliną. Wymyśleć coś, co pociągnie lawinę aktywności i spodoba się innym.

Albo możemy milczeć i powolutku się rozkładać... Decyzja należy do nas
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez EOvH 8 lis 2018, o 19:50

Świadom jestem, że nie do mnie było skierowane pytanie dotyczące propozycji, jednak pozwolę sobie zaproponować kilka rozwiązań:

1. Rozruszanie życia politycznego — celem mikronacji jest przede wszystkim symulowanie szeroko rozumianej polityki w warunakch wirtualnych. Walka ze smokami, "mecze" piłkarskie i kolacje z Lordem Szambelanem itd. mogą jedynie częściowo wypełnić pustkę aktywnościową. Sam zastanawiam się, czy być może częstsza organizacja wyborów, skrócenie kadencji najważniejszych urzędników państwowych lub też umożliwienie osobom nieposiadającym szlachectwa piastowania poważniejszych funkcji w Hasselandzie nieznacznie poprawiłoby naszą sytuację?

2. Zapomogi finansowe, programy skierowane do nowych mieszkańców. — jeżeli chcemy przyciągnąć uwagę nowych obywateli musimy wystosować wobec nich atrakcyjną ofertę; możliwość rozwoju, osiągnięcia w stosunkowo krótkim czasie wysokiej funkcji publicznej w samorządzie terytorialnym lub na Dworze Królewskim.

Królestwo Hasselandu posiada na swoim koncie ponad 500.000 lt. Pieniądze te należy spożytkować w jakiś sensowny sposób np. wsparcie finansowe dla nowych mieszkańców w wysokości 5.000 lt, lub konkurs na opowiadanie — pomysłów napewno nam nie zabraknie. Poza tym ciekawym pomysłem był jak dla mnie Sclaviński Program Refundacji Ćwirków — oczywiście możemy zrobić coś bardziej oryginalnego.
Wyobraźcie sobie tę ciszę, jaka by nastąpiła, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą.
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 8 lis 2018, o 20:39

Ja też trochę nieobecności mam i postaram się to nadrobić. Jednak bez prac nad projektem o finansach która kiedyś przedstawiłem innych propozycji ustaw nie przedstawię, bo nie widzę sensu gdy nie znajduje akceptacji moja inwencja twórcza:).
Ja dokończę panel Senatu i coś pomyślę nad propozycja promocji Hasselandu.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu

Postprzez Seweryn 8 lis 2018, o 21:13

Może Hasseland powinien rozruszać swoją politykę "międzysamorządową" i zaprzyjaźnić się z jakimś samorządem lub krajem koronnym? Wspólne inicjatywy, obustronne obywatelstwa itd...
(—) Seweryn Siepacz-Rębajło
Asesor Trybunału Koronnego
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii

Postprzez Zombiakov 8 lis 2018, o 22:24

Seweryn napisał(a):Może Hasseland powinien rozruszać swoją politykę "międzysamorządową" i zaprzyjaźnić się z jakimś samorządem lub krajem koronnym? Wspólne inicjatywy, obustronne obywatelstwa itd...

Ja nawet wiem z którym - Starsarmacja. Ale nie wiem czy wpłynie to jakoś na aktywność.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Seweryn 8 lis 2018, o 22:40

Zombiakov napisał(a):
Seweryn napisał(a):Może Hasseland powinien rozruszać swoją politykę "międzysamorządową" i zaprzyjaźnić się z jakimś samorządem lub krajem koronnym? Wspólne inicjatywy, obustronne obywatelstwa itd...

Ja nawet wiem z którym - Starsarmacja. Ale nie wiem czy wpłynie to jakoś na aktywność.

Publiczne złożenie propozycji z pewnością skłoni parę osób do napisania paru postów.
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii

Postprzez Zombiakov 8 lis 2018, o 23:10

Seweryn napisał(a):Publiczne złożenie propozycji z pewnością skłoni parę osób do napisania paru postów.

Ale w głębi serca nie o to chodzi.
Choć fajnie jest mieć kilka oczek aktywności więcej.

Współpraca musi mieć jakieś fundamenty i rzeczywiste przejawy a z tym przy podobnych umowach miedzy-regionalnych przewaznie jest slabo. Podobnie jak w v-miedzynarodowych.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Seweryn 8 lis 2018, o 23:18

Ja tylko złożyłem swój pomysł. Co Hasseland z nim zrobi, bezpośrednio zaangażowanych trzeba pytać.
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii

Postprzez AFvTD 9 lis 2018, o 07:14

Próba współpracy na linii Angemont Grodzisk, już była, nawet udało się wciągnąć Harz. Ostatecznie nie wyszło nic, jednak sądzę, że współpraca ze Starosarmacją mogłaby przynieść owocne skutki :)

Poza tym, mimo wszystko tworzenie prawa i budowa aktywności na fundamencie stworzonym z legislatywy, to z pewnością nie jest dobry pomysł. Przez te kilka dni zauważyłem, że nie ma w Hasselandzie osób, które mają odpowiednie fetysze biurokratyczne. :D ale faktem jest, że parę ustaw na szybko trzeba uchwalić i 'przepchać' przez senat.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Następna strona

Powrót do Lord Szambelan