Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Komunikat władz Hasselandu w kwestii tronu

Komunikat władz Hasselandu w kwestii tronu

Postprzez Santi Vilarte 13 sty 2020, o 22:15

Władze Hasselandu są żywo zainteresowane przebiegiem zdarzeń, związanych z referendum ws. odwołania księcia Piotra III Łukasza, jako że książę Sarmacji jest jednocześnie królem Hasselandu. W związku z wątpliwościami, które pojawiają się na szczeblu centralnym odnośnie ważności referendum i wnioskiem do TK, złożonym w tejże sprawie, informujemy, co następuje:
w odniesieniu do obwieszczenia KKW z 6 stycznia br. uznajemy, że z tym dniem tron Hasselandu został skutecznie opróżniony.
http://prawo.sarmacja.org/akt,11300.html

1. W opinii władz Hasselandu obwieszczenie jest ważne i obowiązuje tak długo, jak długo widnieje w DP. Publikacja w dzienniku jest dla niego warunkiem obowiązywania, a złożenie wniosku do TK nie wstrzymuje tego procesu - a przynajmniej nie ma takiej możliwości w KPTK ani Ordynacji wyborczej, nie wspominał też o tym wnioskodawca w swoim piśmie.
2. Przepis art. 13 pkt 2 Ordynacji daje sądowi możliwość unieważnienia wyborów na skutek protestu wyborczego. Gdyby więc wniosek do TK interpretować jako taki protest oraz zastosować wykładnię językową (polecaną do stosowania w pierwszej kolejności), to aby akt/czynność unieważnić, muszą być one przedtem ważne.

Podsumowując, Hasseland z niecierpliwością czeka na rozstrzygnięcie sprawy obsady tronu, jak i na wyrok TK.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Mer Angemontu
TBC
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
 

Powrót do Lord Szambelan

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości