Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybory Lorda Protektora IV kadencji [wydzielone]

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Wybory Lorda Protektora IV kadencji [wydzielone]

Postprzez SvV 5 wrz 2019, o 08:05

Ogłaszam wyniki głosowania:

zagłosowały 3 osoby na 14, a więc frekwencja 21,43%.

Taki wynik jednoznacznie świadczy o tym, że trzeba tutaj wprowadzić autorytaryzm, a jedynym sprawującym władzę organem winien być Lord Szambelan, którego kadencja powinna trwać długo, aż mu się nie odechce. Od dłuższego czasu udział w obradach ZK biorą udział tylko 3 osoby, co jest argumentem nadającym słuszność mojemu twierdzeniu. Nie będę próbował rozwijać moich zainteresowań prawno-politycznych tam, gdzie są nieformalne wyścigi w tym kto bardziej i głębiej ma prawo i politykę w dupie. Nie zamierzam tutaj nikogo obrazić, ale każda osoba przejawiająca jakąkolwiek chęć, znalazła by minutę na głosowanie, a jeśli nie znajduje, to wiadome jest, że olewa je ciepłym moczem. Ja sam nie zagłosowałem, ale przynajmniej ogłosiłem ten zamiar na forum i przedstawiłem swój motyw. Działania narracyjne mnie nie specjalnie interesują, dlatego w samorządach nie ma już dla mnie miejsca. Zrzekam się zatem obywatelstwa hasselandzkiego.
(—) Severin von Verwaltung

Obecnie apolityczna jednostka biurokratyczna.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
SvV
Królestwo Hasselandu

Re: Wybory Lorda Protektora IV kadencji [wydzielone]

Postprzez Santi Vilarte 5 wrz 2019, o 08:27

Wydzieliłem ten post z wątku wyborów LP @Seweryn oczywiście nie w celu moderacji, ale aby przeprowadzić osobno dyskusję. Mam nadzieję, że jednak przemyślisz swoją decyzję w kwestii obywatelstwa, bo jeśli mamy odbić się od dna (o ile na takim dnie się znajdujemy), to te 3-4 osoby muszą być jądrem, dookoła którego reszta może się rozwinie. Mnie też złość bierze na brak zaangażowania większości, ale kończy się sezon urlopowy i jest nadzieja, że to się poprawi. Inna sprawa, że być może paru chętnych olało głosowanie po tej rezygnacji.

Kilka punktów ode mnie:
-udział w głosowaniu na LS/LP/referendum powinien być liczony razem z udziałem w głosowaniach Saviuny, jeśli chodzi o możliwość pozbawienia członkostwa w niej za 3 absencje pod rząd,
-musi się znaleźć ktoś, kto zajmie się na poważnie naszym Fb (czy aktualnie zajmuje się nim @PiotrdeZaym ?). Wiem, że na szczeblu centralnym to tylko początkowo dawało skutek, ale kij, musimy się promować,
-Hasselandczycy powinni przemyśleć przed rozpoczęciem aktywności w innej mikronacji, czy będą mogli nadal poświęcać tyle czasu na KH...

Proszę o opinie.
@Enoq @AG576 @HochErik @AFvTD @JanuszekvHP @piotr3lukasz @GFvH @ArturKardacz @AG990 @MichaelWolferine
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Postprzez SvV 5 wrz 2019, o 08:41

Teraz był sezon urlopowy. We wrześniu może padać i być chłodno, przez co będzie ciężko rozgrzać palce, żeby coś napisać. Październik to początek roku akademickiego i smutna jesień w pełnym rozkwicie. W listopadzie jest Święto Zmarłych, a pogoda wywołuje depresję i grobową atmosferę. W grudniu będą przygotowania do Świąt, a pod koniec grudnia będzie czas na postanowienie noworoczne, w którym kolejna część osób stwierdzi, że porzucenie mikronacji to jednak całkiem racjonalny pomysł. W styczniu będzie przygotowywanie się do życia w 2020 r. i próba pogodzenia się z faktem starzenia się. W lutym trzeba pojechać na jakieś ferie, no i co niektórzy muszą zarobić na to, żeby gdzieś dziecko pogonić na ferie. W marcu wszyscy będą czekać na astronomiczny początek wiosny. 1 kwietnia wszyscy stwierdzą, że wrócą do aktywnego działania. W maju, po długim weekendzie nie będzie chciało się wrócić do aktywności. W czerwcu już będzie gorąco, a większość czasu będzie się spędzać na poszukiwaniu ofert wakacyjnych.

Lipiec i sierpień nadejdzie, a błędne koło pełen ruch skończy.

Decyzję przemyślałem. Nie zamierzam się szarpać :).

SvV
Królestwo Hasselandu

Postprzez GFvH 5 wrz 2019, o 19:43

Co do FB to jako Lord jakiś tam i jakiś tam zgłaszam iż mógłbym się nim zająć. :D Informuję iż w ZK nie będę się wypowiadał z racji realiozy i zwyczajnej nieznajomości tematu. Są mądrzejsi , lepsi ode mnie obywatele, którzy mają czas i chęci żeby się wypowiedzieć.
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ObrazekObrazekObrazek
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii

Postprzez Santi Vilarte 5 wrz 2019, o 20:00

@GFvH rozumiem, zawsze plusem jest też, jeśli ktoś nie ma czasu brać udział w debatach ale regularnie bierze udział w głosowaniach :)
Co do Fb, super, kwestia kto ma dostęp. Napiszę do LP, bo swoją drogą on sprawuje też urząd, w ramach którego powinien zajmować się promocją. Nie chodzi mi o to, żeby wrzucać na nasz profil jakieś przypadkowe obrazki, żeby tylko było aktualnie, ale można wstawiać krótkie relacje z wydarzeń kulturalnych jak i krótkie opisy narracyjne - nie wiem, wieczór w Angemoncie - parę zdań i jakiś adekwatny obrazek ;)
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Piotr Paweł I 6 wrz 2019, o 07:41

Co do decyzji Severina von Verwaltunga: wielka szkoda. Generalnie, w mikronacjach nie jest łatwo - i Hasseland nie jest wyjątkiem. Ale przyznam, że najbardziej denerwują mnie "łatwe odejścia". Nie udało się - odchodzę. Ano gdybym ja odszedł, bo się nie udało, to pewno Hasselandu by już nie było. Ale przyznaję, że jeszcze bardziej niż najbardziej denerwują mnie "najłatwiejsze odejścia" (bo to Severina von Verwaltunga jest przynajmniej eleganckie, z wyjaśnieniem i dyskusją!), czyli nagłe, niespodziewane i po cichu.
To jest oczywista oczywistość, że mikronacja mająca mniej niż 10 aktywnych ma poważny kłopot. Teraz odchodzi jedna z najbardziej aktywnych osób - i mamy jeszcze więcej problemów.
Dopóki nie znajdziemy dobrego pomysłu na promocję - a ja już widziałem próby wszystkiego, łącznie z rozdawaniem ulotek na konwentach fantastyki - to nowe osoby będą przybywać sporadycznie. I będziemy się szarpać.
Ale, moi drodzy - czy ciekawiej robić rzeczy łatwe, czy też trudne? Najłatwiej jest założyć mikronację, dużo trudniej ją rozwijać. Drogi Panie von Verwaltung! Proszę jeszcze raz przemyśleć decyzję - nie dziś, ale np za tydzień. Bo u nas jest najsympatyczniej :twisted:
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez SvV 6 wrz 2019, o 08:06

Tu nie nad czym myśleć. Trzeba sobie dać spokój i odejść.

SvV
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 6 wrz 2019, o 16:04

Sorry, ale to słabe jest. Odwrotnie: nie dawać spokoju, myśleć i działać! :twisted:
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Powrót do Lord Szambelan