Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[B2] Stany kont instytucji KH

debaty senatu i decyzje najwyższych władz

[B2] Stany kont instytucji KH

Postprzez Santi Vilarte 13 sie 2019, o 21:57

W niniejszym wątku, zgodnie z art. 3 pkt 3 UoFP będą spisywane stany kont instytucji, mieszczących się w Hasselandzie, ponieważ jak do tej pory, z tego co widzę, te informacje nie były publikowane.
Wykonywanie tego spisu będzie leżeć w gestii Lorda odpowiedzialnego za finanse. Poniżej spis za okres rozliczeniowy 01.07.-01.08.2019.

Obrazek
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Re: Stany kont instytucji KH

Postprzez Joanna Izabela 14 sie 2019, o 08:49

Nie chce być złośliwa ale
a) nie jestem pewna czy pokazywanie finansów instytucji prywatnych jest miłe, nie każdy musi chcieć się informacją o stanie konta, szczególnie że tak naprawdę do niczego nie prowadzi patrz punkt b.
b) wasze prawo jest dziurawe, w przepisach macie że podatek jest od przychodów, których de facto nie możecie sprawdzić bo nie macie wglądu na saldo konta. Wystarczy, że ktoś 2 dni wcześniej wyrzuci pieniądze i stan konta może mieć taki sam lub nawet mniejszy.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Santi Vilarte 14 sie 2019, o 12:03

@CarmenLaurent

ale to są dane dostępne publicznie. Nie trzeba być nawet mieszkańcem KS aby móc sprawdzić stan rachunku na dany dzień.

Że mamy dziury w prawie, to wiadomo nie od dziś, i swoją drogą przygotowuję nowelizację UoFP która może się zmienić nawet w całkiem nową ustawę. ALE: to bardziej kwestia uprawnień, aby bycie LS automatycznie dawało wgląd w saldo.
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Joanna Izabela 14 sie 2019, o 12:22

Santi Vilarte napisał(a):
ale to są dane dostępne publicznie. Nie trzeba być nawet mieszkańcem KS aby móc sprawdzić stan rachunku na dany dzień.

Że mamy dziury w prawie, to wiadomo nie od dziś, i swoją drogą przygotowuję nowelizację UoFP która może się zmienić nawet w całkiem nową ustawę. ALE: to bardziej kwestia uprawnień, aby bycie LS automatycznie dawało wgląd w saldo.

Mowie o tym że macie to dziwne sformułowane, za przychód uznajecie "różnicę pomiędzy stanem konta z poprzedniego okresu rozliczeniowego, a obecnym okresem rozliczeniowym", przy czym u góry napisałam jak łatwo to można obejść. Z drugiej strony liczenie tego ręcznie też jest bezsensowne.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Gerson Obata 14 sie 2019, o 12:58

Jeżeli można, to proces łatwo zautomatyzować za pomocą narzędzi zawartych w arkuszu kalkulacyjnym. Co do transparentności i liczenia przychodów, nie wiem na ile to możliwe, ale faktycznie bardziej dokładnym byłoby robienie rachunku wydatków wraz z opodatkowaniem dla poszczególnych instytucji by cały czas trzymać rękę na pulsie i mieć dokładny obraz tego jak kapitał wyglądał na przestrzeni okresu rozliczeniowego. Wymaga to co prawda trochę więcej liczenia i skrupulatnego notowania każdego wydatku per instytucja.
Obrazek
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 14 sie 2019, o 17:22

Z tym że na razie nie widzę lepszego rozwiązania niż spisywanie ręcznie, tym bardziej jeśli mamy raptem 10 aktywnych instytucji. A przy zmianie modelu - problem jest właśnie w czasie, który regularnie trzeba poświęcić. Już teraz mamy zaległości przy bieżących wypłatach i podatkach, na dniach się za to wezmę, a przy notowaniu każdej operacji osobie za to odpowiedzialnej prędko zgasłby zapał, obawiam się.

Myślę o takim modelu, gdzie LS ma z urzędu dostęp do historii rachunków, i spisuje przychód wg obecnych zasad ale w razie wykrycia jakichś nietypowych ruchów może nałożyć domiar. Bo obecnie raczej nie ma takich prób kiwania
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Gerson Obata 14 sie 2019, o 17:28

Myślę, że kary w przypadku machlojek gospodarczych powinny być dosyć dotkliwe, oczywiście na poziome ekonomicznym. Spore grzywny czy zwolnienia są świetnym środkiem odstraszającym dla potencjalnych cwaniaków.
Obrazek
Królestwo Hasselandu

Postprzez Joanna Izabela 14 sie 2019, o 17:50

Gerson Obata napisał(a):Myślę, że kary w przypadku machlojek gospodarczych powinny być dosyć dotkliwe, oczywiście na poziome ekonomicznym. Spore grzywny czy zwolnienia są świetnym środkiem odstraszającym dla potencjalnych cwaniaków.

I sporą zachętą do przeniesienia się do innych prowincji. Będziecie zarządzać tym jak chcecie, ale dla mnie to jest bez sensu. Dużo na tych podatkach od instytucji nie zarobicie, a może zniechęcać, szczególnie że mogą być to instytucje narracyjnie pomagające.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Gerson Obata 14 sie 2019, o 17:56

Joanna Izabela napisał(a):
Gerson Obata napisał(a):Myślę, że kary w przypadku machlojek gospodarczych powinny być dosyć dotkliwe, oczywiście na poziome ekonomicznym. Spore grzywny czy zwolnienia są świetnym środkiem odstraszającym dla potencjalnych cwaniaków.

I sporą zachętą do przeniesienia się do innych prowincji. Będziecie zarządzać tym jak chcecie, ale dla mnie to jest bez sensu. Dużo na tych podatkach od instytucji nie zarobicie, a może zniechęcać, szczególnie że mogą być to instytucje narracyjnie pomagające.

Nie w mojej mocy pozostaje decyzja, wyraziłem opinię jedynie jeżeli sytuacja ma pozostać taka jaka jest teraz. Po części się zgadzam, że Instytucje Kontroli Skarbowej mogłyby być użytecznym dodatkiem.
Obrazek
Królestwo Hasselandu

Postprzez Verwaltung 19 sie 2019, o 17:42

Dla mnie to też dosyć niepotrzebne jest. No chyba że chcemy, żeby się coś po prostu działo pod względem biurokratycznym...

System gospodarczy, jest jaki jest i na siłę nie ma co tworzyć rozwiązań, które będą go tylko pozornie uaktywniać. Jedyne co samorząd powinien zapewnić to pełną kantynę i może też pozwolić zarobić na jakąś instytucję z możliwością publikacji, czy tam na znaczek. Przy założeniu działającej RM najprostszym sposobem na przychód będzie zejście poniżej 600 tys libertów i uzyskiwanie subwencji od RM.
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Starosarmacja

Następna strona

Powrót do Dział władz