Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Działania Lorda Szambelana

Działania Lorda Szambelana

Postprzez Józef Sowiński 12 sty 2019, o 16:39

W związku z zasadą jawności działań władz chciałbym w jednym miejscu (by nie tworzyć bałaganu) upubliczniać wszelkie działania podjęte podczas mojego urzędowania. Nie będę jednak wracał do poprzednich działań w tym wątku (mowa tutaj m.in. o nadawaniu obywatelstwa itp. a przede wszystkim na działaniach podjętych od dnia dzisiejszego. Będą to przedstawiał w postaci skróconych raportów wg. niżej umieszczonego wzoru. Proszę o nie komentowanie tego wątku by był on czytelny, ale jeśli ktoś ma taką wolę i chęć może to zrobić w nowym wątku.

Raport
z działalności w dniu/ach ... ... ...(-)... ... ...

Działania podjęte podczas urzędowania (ogólny opis)
  • ...
Szczegółowy opis działań (:
  • ...
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Działania Lorda Stewarda

Postprzez Józef Sowiński 20 sty 2019, o 09:55

Raport
z działalności w dniu/ach 12.01(-)20.01.2019r.

Działania podjęte podczas urzędowania (ogólny opis)
  • Uporządkowanie działu Lord Szambelan
  • Zamknięcie wątków w Senacie, których debata zakończyła się bądź przegłosowano daną ustawę
  • Przeniesienie wątków do działów bardziej odpowiedniych
Szczegółowy opis działań (:
  • zamknięcie i przeniesienie wątków z działu Lorda Szambelana do archiwum KH oraz dodanie im przedrostka odpowiednio [Lord Szambelan Piotr de Zaym] dla wątków związanych z piastowaniem urzędu przez Piotra de Zaym, [Lord Steward Sowiński],
  • zamknięcie wątków nieaktywnych w senacie,
  • przeniesienie wątków dt. Gwardii z działu Lorda Szambelana do działów Instytucje Państwowe->Gwardia

Dodatkowo, w związku ze zmianą pełnionej przeze mnie funkcji pragnę zaznaczyć iż będę starał się regularnie raz w tygodniu publikować raport z działalności. W związku z powyższym zmieniam tytuł wątku.
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu

Re: Działania Lorda Szambelana

Postprzez AFvTD 19 lut 2019, o 13:37

Szanowni Obywatele

W związku z tym, że taki wątek już istnieje, postanowiłem z niego skorzystać.

Dzisiaj podjąłem już kilka ważnych działań na forum, jak również w dzienniku praw, co niektórzy już mogli zauważyć.

Po pierwsze uporządkowałem przenosząc do archiwum oraz blokując nieaktualne już wątki z działów Senatu, Lorda Protektora oraz Lorda Szambelana.

Kolejnym podjętym działaniem jest stwierdzenie utraty obywatelstwa przez Jarosława Wawrzyniaka. Jest to dla nas wszystkich bardzo smutna decyzja i mam nadzieję, że pomimo wszystko zdecyduje się wrócić.

Poza tym na wniosek Lorda Protektora opublikowałem w DP postanowienie Lorda Protektora ws. organizacji Kancelarii Lorda Protektora.

Dodatkowo w wątku dotyczącym Dworu Królewskiego przedstawiłem listę Lordów. Każda z wymienionych osób została zobowiązana do podjęcia decyzji w sprawie przyjęcia bądź rezygnacji z funkcji.

Na razie tyle z działań, natomiast kiedy podejmę kolejne, będę informował na bieżąco.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AFvTD 19 lut 2019, o 14:49

Informuję o drobnych zmianach w klasyfikacji aktów prawnych Lorda Szambelana w Dzienniku Praw. Od teraz w części nazwanej Rozporządzenia Lordów - Jednolite, znajdują się jedynie akty związane z organizacją struktur Królestwa Hasselandu (np. Rozporządzenie ws. organizacji Dworu Królewskiego) natomiast w części Postanowienia Lorda Szambelana znajdują się od teraz akty wykonawcze - np. powołania na funkcję, bądź nadania/odebrania obywatelstwa. Obecnie panował taki chaos, że oba rodzaje były pomieszane. Od teraz mam nadzieję będzie panował ład, jak również wybrany Lord Szambelan oraz jego następcy zachowają ten porządek

Poza tym ujednoliciłem formatowanie w większości najważniejszych aktów prawnych
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AFvTD 19 lut 2019, o 15:36

Kolejne działania jakie podjąłem to uchwalenie nowego Rozporządzenia ws Organizacji Dworu Królewskiego. Wydaje mi się bardziej przejrzyste, więc powołani Lordowie nie powinni mieć wątpliwości dotyczących obowiązków spoczywających na objętych przez nich funkcjach
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Thomas 19 lut 2019, o 16:03

Niestety nie ma tu nic o urzędzie Lorda Marszałka.
/-/ Thomas von Lisendorff
Komandor GH KH
bsmt MW KS,
Dowódca Esksdry Okrętów Podwodnych
IV Floty Operacyjnej,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 19 lut 2019, o 16:16

Ponieważ Lord Marszałek nie wchodzi bezpośrednio w skład Dworu Królewskiego. Jego kompetencje określa (określać powinna) Ustawa o Gwardii Hasselandzkiej, której niestety od ręki zmienić nie mogę - nowelizacja musi zostać uchwalona przez Senat. Natomiast sądzę, że zadania Lorda Marszałka można, a nawet należy określić w akcie powołania na funkcję, zgodnie z art 2. ust. 4 Rozporządzenia ws. Organizacji Dworu Królewskiego.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Januszek vH-P 6 lip 2019, o 17:40

Hasselandzczycy,

Mając już odpowiednie (chwilowe) uprawnienia Lorda Stewarda dokonałem czynności porządkowych na forum, głównie blokada starych wątków, niektóre przykleiłem (jak papier urzędowy Mera Angemontu lub Deklaracje o zamieszkaniu w Cyberii). Ponadto dodałem do grupy [i]Królestwo Hasselandu: władze[i] Lorda Protektora Piotra de Zaym'a. Jako Lord Protektor myślę, że powinienen mieć możliwość moderowania na forum. Poza tym raczej nie będę już rewolucyjnych działań prowadzoć z racji szybko zbliżającego się wyboru nowego Lorda Szambelana, któremu zostawię dokończenie/prowadzenie dalszych działań.

Kłaniam się :D
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant (wachmistrz), Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji,
Wicekról Królestwa Baridasu, Lennik - Baron Gryfiej Skały

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Santi Vilarte 13 lip 2019, o 22:04

W ramach pierwszych działań jako nowy Lord Szambelan:
-złożyłem projekt nowelizacji ustawy o wicekrólestwie Cyberii,
-zaproponowałem narracyjny rejs promujący KH,
-zlikwidowałem obecnie zbędne stanowisko Lorda Namiestnika Ziem Razuryjskich.
Cd. wkrótce 8-)
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Santi Vilarte 19 lip 2019, o 08:19

Dzisiaj wydałem rozporządzenie w kwestii Dworu Królewskiego, które zastąpiło poprzedni regulamin. Umożliwia ono udział w pracach Dworu osobom spoza tego grona, dając możliwość szybkiej reakcji, jeśli dana osoba będzie przeszkadzać:
http://prawo.sarmacja.org/akt,11034.html
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów