Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Informacja o niespójnych rozporządzeniach

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Informacja o niespójnych rozporządzeniach

Postprzez Sant 13 kwi 2019, o 17:38

Wielmożny Lordzie Szambelanie,

spieszę powiadomić, że dostrzegłem niespójność w obowiązujących rozporządzeniach. Mianowicie, w Rozporządzeniu Lorda Szambelana ws. organizacji Dworu Królewskiego z 19 lutego 2019 r., w art. 4 ust. 1 widnieje zapis:

Lord Konstabl:

Jest Merem Miasta Stołecznego Angemont[...]
,

natomiast w Rozporządzeniu Lorda Szambelana w sprawie organizacji władz m.st. Angemont z 26 czerwca 2018 r., w art. 1 ust. 2 zapisano:

Mer Miasta Stołecznego Angemont, zwany dalej Merem, wybierany przez Radę spośród obywateli hasselandzkich, mieszkańców miasta na okres 3 miesięcy,
,

a w art. 2 ust. 2 tegoż rozporządzenia

Rada zbiera się co najmniej raz na trzy miesiące, dokonuje wyboru Mera i przyjmuje kierunki rozwoju miasta.

W związku z tym, że te rozporządzenia są sobie przeciwne, zwracam się z prośbą o wprowadzenia stosownych zmian, zwłaszcza, że nie zajmie to dużo czasu.

Z wyrazami szacunku
(—) Seweryn kaw. Santecki
(—) Seweryn kaw. Santecki h. Patron
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Re: Informacja o niespójnych rozporządzeniach

Postprzez Piotr Paweł I 13 kwi 2019, o 17:47

Jako twórca tych przepisów pozwolę sobie na wyjaśnienie intencji, jakie mną kierowały. Otóż, chodziło o to, by wybieralny mer Angemnont zostawał niejako z urzędu Lordem Konstablem. Czyli miał powstać system:

wybory mera Angemont ---> Lord Szambelan mianuje Lordem Konstablem wybranego mera ---> kolejne wybory, zmienia się mer ---> Lord Szambelan odwołuje dotychczasowego LK i powołuje nowego

Ja się przy tym nie upieram, zwłaszcza, że Angemont nie ma mera...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 13 kwi 2019, o 20:48

Cóż.

Nie zauważyłem tej niespójności (zresztą, pewnie nadal bym jej nie widział).

Podjąłem jednak dosyć zdecydowane kroki. Przeczytałem uważnie rzeczone przepisy wyciągnąłem wnioski.

Po dokładnym przeanalizowaniu stwierdziłem, że Rozporzadzenie Lorda Szambelana ws. Organizacji Władz m.st. Angemont to martwe przepisy.

Zdecydowałem się na uchylenie rzeczonego rozporządzenia

Dziękuję za stanie na straży spójności przepisów. Wasz wkład z pewnością zostanie doceniony mogę nawet stwierdzić, że doceniony zostanie dosyć dosadnie
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Sant 14 kwi 2019, o 09:38

Nieformalny Klub Faszystów Biurokratycznych pochwala rozwiązanie Lorda Szambelana i wyraża nadzieję, że inne usterki w hasselandzkim prawie zostaną w przyszłości równie szybko i skutecznie naprawione.
(—) Seweryn kaw. Santecki h. Patron
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Powrót do Lord Szambelan