Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Prośba dot. Miasta Angemont

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Re: Prośba dot. Miasta Angemont

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 30 lis 2018, o 13:15

AFvTD napisał(a):Szanowny Lordzie Protektorze

JE Erik Otton von Hohenburg przedstawił jasny rozkład wydatków, na które pieniądze zamierza przeznaczyć i jak je z korzyścią dla Królestwa Hasselandu wykorzystać. Natomiast wy ekscelencjo Lordzie Protektorze robicie jedynie problemy. Po co? Czy w imię aktywności nie jesteśmy w stanie przelać tych niecałych 100 tysięcy, kiedy na koncie Królestwa jest ich ponad pół miliona? Czy naprawdę tak zamierzamy naszemu miastu skąpić grosza?

Szanowny obywatelu
Ja oczywiście mogę się nie odzywać tylko wysłać odpowiedni wniosek do TK, tylko czy to naprawdę konieczne? Stąd moje uwagi a jakby czytał Pan uważnie to pomysł Kanclerza popieram. Niech to będzie zrobione tylko drogą prawną tak jak w całej Sarmacji. Mogę tylko Pana pocieszyć że wraz z końcem mojego urzędu kończy się moja działalność. Ale póki co zachowujemy jakieś zasady a nie wolną amerykankę.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu

Postprzez Zombiakov 30 lis 2018, o 14:03

Jarosław Wawrzyniak napisał(a):Stąd moje uwagi a jakby czytał Pan uważnie to pomysł Kanclerza popieram. Niech to będzie zrobione tylko drogą prawną tak jak w całej Sarmacji.

Albo crowdfunding z prywatnej kieszeni.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 30 lis 2018, o 14:14

Jarosław Wawrzyniak napisał(a):[...] Ja oczywiście mogę się nie odzywać tylko wysłać odpowiedni wniosek do TK, tylko czy to naprawdę konieczne? Stąd moje uwagi a jakby czytał Pan uważnie to pomysł Kanclerza popieram. Niech to będzie zrobione tylko drogą prawną tak jak w całej Sarmacji. Mogę tylko Pana pocieszyć że wraz z końcem mojego urzędu kończy się moja działalność. Ale póki co zachowujemy jakieś zasady a nie wolną amerykankę.

Nullum crimen sine lege.
Wyobraźcie sobie tę ciszę, jaka by nastąpiła, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą.
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Prefektura Sarmacji

Postprzez Piotr Paweł I 30 lis 2018, o 19:49

Pax, drodzy Panowie, Pax! O co ten spór? Zamiast rozważać wniosek do TK, działajmy racjonalnie i przenieśmy sprawę do Senatu...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez anglov 30 lis 2018, o 19:55

Tak z własnego doświadczenia… Naprawdę – nie chcecie, aby każda dyspozycja funduszami Królestwa była dokonywana z udziałem Senatu.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez AFvTD 30 lis 2018, o 20:26

WE Lordzie Protektorze

Konta bankowe większości prowincji zarządzane są przez ich systemowych "posiadaczy". W przypadku Królestwa Baridasu jest to Król Baridasu, w przypadku Starosarmacji - jej namiestnik i identycznie w pozostałych prowincjach? Po co więc mamy się szczypać i czekać aż Senat przepchnie postanowienie o dotacji, kiedy taką decyzję może podjąć samodzielnie Lord Szambelan? Czy to jest aż tak poważna sprawa, żeby angażować Senat?

A gdyby Królestwo Hasselandu zamierzało zatrudnić pracownika, to również przez senat musi przejść postanowienie dotyczące przeznaczenia środków na wypłatę dla niego? To niedorzeczność. A co, jeżeli takowe postanowienie by nie przeszło, przez dajmy na to impertynentów blokujących Senat? To oczywiście tylko przykład, proszę tego nie brać teraz na poważnie. Jednak postanowienie o wydaniu takiej sumy pieniędzy może podjąć również Lord Szambelan, a nawet Lord Protektor.

Poza tym proszę mi nie grozić TK, bo teraz zachował się pan całkowicie niepoważnie i nieodpowiednio do zaistniałej sytuacji.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 30 lis 2018, o 23:38

Czy TK to groźba? Hmmm mm. Raczej to instytucja gdzie rozstrzyga się co do zgodności prawa czy jego interpretacji. Jeśli tak robią wszystkie samorządy to raczej mógłby być Pan w 100% pewny już dziś że TK przyzna Panu rację.
Pytanie o co ten spór? O dwie rzeczy. Po pierwsze budżet Hasselandu jest częścią wspólną i mam prawo mieć ale co do bezprawnego jego wydatkowania. Powołuje się Pan na inne samorządy to proszę porównać ich prawo z jałowy prawem Hasselandu. Po drugie gdyby przyjąć Pana założenie to wyrzućmy Senat i całe prawo i robicie wtedy przelewy jakie chcecie, kiedy i do kogo. Po co ten cyrk? Sprawa jest prosta. Tylko wydaje mi się że myślenie boli podczas gdy inne samorządy wykazują się kreatywnością jeśli już chce Pan tak porównywać.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 1 gru 2018, o 00:04

Dobrze, już nie będę jaśnie wszechwiedzącemu Lordowi Prorektorowi wchodził w drogę, niech Wasza ekselencja przyjmie moje najszczersze przeprosiny. Tak to jest, kiedy myślenie boli w głowę
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 1 gru 2018, o 00:16

AFvTD napisał(a):Dobrze, już nie będę jaśnie wszechwiedzącemu Lordowi Prorektorowi wchodził w drogę, niech Wasza ekselencja przyjmie moje najszczersze przeprosiny. Tak to jest, kiedy myślenie boli w głowę

Szanowny Panie mgr

Nie są potrzebne złośliwości czy kłótnie. Lord Szambelan przedstawił propozycję projektu ustawy i wystarczy zrobic raz ustawę i problem teraz i na przyszłość załatwiony. Proces legislacyjnych też można skrócić. Więc w czym problem?
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 1 gru 2018, o 17:36

Aby Lord Szambelan mógł spokojnie wydawać pieniądze - także w formie dotacji dla kogokolwiek - konieczna jest ustawa budżetowa lub dotycząca finansów publicznych. Lord Szambelan nie może dowolnie wydawać pieniędzy.
Dopóki nie będzie porządnej ustawy o finansach, każdy większy wydatek będę przedstawiał w formie ustawy.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Poprzednia strona

Powrót do Lord Szambelan