Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Urząd Lorda Protektora

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Re: Urząd Lorda Protektora

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 26 lis 2018, o 11:29

Szanowny Lodzie Szambelanie
Przypominam że ustawa o finansach Hasselandu obowiązuje do końca br. Proszę o przedstawienie projektu nowej ustawy do 05.12.2018. W przypadku braku projektu wniosę własny przedstawiony kilka miesięcy temu. Proszę informacje w tej sprawie a ewentualną propozycję przedstawienie w biurze Lorda Protectora w odpowiednim dziale.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 27 lis 2018, o 19:55

Słusznie - proponuję by Lord coś zaproponował...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 27 lis 2018, o 21:55

Ja proponowałem kilka miesięcy temu i ta propozycja padnie ponownie. Wówczas przyjęto całkiem inna ustawę więc zastanawiam się czy to ma sens. Ale jeśli nie będzie innej propozycji przedstawię swoją.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 27 lis 2018, o 22:04

A nie można po prostu uchwalić ustawy, która obowiązywałaby cały czas, którą ewentualnie można nowelizować, gdy następują zmiany? Po co uchwalać nową co roku?
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 27 lis 2018, o 22:25

Dlatego też kilka miesięcy temu taka propozycje ustawy dałem. Dalej to ta ustawa miała być początkiem pewnej drogi od finansów Hasselandu, system gospodarczy po stworzenie systemu promocji Hasselandu.
To co w mojej propozycji jest to wspólny udział Hasselandczyków w tworzeniu budżetu i wpływ obywateli na wydatki z niego czyli całkiem inny system niż ten centralny Sarmacji. Lord czy minister ds finansów ma w niej funkcję kontrolną a nie jednowładztwo ws. finansów. Zachowanie prawa zaskarżenia decyzji do TK i pewne zachowanie praw wynikających dla poszczególnych organów wynikających z Konstytucji uważam za konieczne.
Ale wszystko szlag trafił.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 28 lis 2018, o 07:24

Cóż, skoro ustawa została odrzucona te kilka miesięcy temu, musiało oznaczać, że albo nie odpowiadała czasom, albo była po prostu zła. Niestety, nie mnie oceniać, gdy nawet nie znam danego projektu, jednak myślę, że jestem w stanie wypracować chociaż częściowo konkurencyjny projekt. Jeżeli będzie więcej niż jeden projekt, to przynajmniej będzie o czym rozmawiać.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr Paweł I 28 lis 2018, o 11:26

Ustawa powinna cechować się klarownością i prostotą. Jest nas niewielu i tworzenie skomplikowanych przepisów uważam za nietrafne. Proszę przemyśleć projekt, złożyć go - i postaramy się mu przyjrzeć i go poprawić w miarę możliwości.
Ja niestety mam nadmiar spraw w realu; jak nieco sytuacja się poprawi, to uporządkuję sprawę obecnego prawa (nie wszystko jest w dzienniku praw) i zaległe kwestie finansowe.
Musimy się zastanowić nad kluczowymi priorytetami i realizować przynajmniej to, co założyliśmy...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 28 lis 2018, o 19:20

Nie ma jedynie ustawy o wicekrólestwie Cyberii z prostego powodu--brak podpisu pod ustawą Lorda Szambelana.
Jeśli coś przeoczyłem proszę o info. Nie ma być prawa tam statutów bo to nie są akty prawne.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 28 lis 2018, o 19:33

AFvTD napisał(a):Cóż, skoro ustawa została odrzucona te kilka miesięcy temu, musiało oznaczać, że albo nie odpowiadała czasom, albo była po prostu zła. Niestety, nie mnie oceniać, gdy nawet nie znam danego projektu, jednak myślę, że jestem w stanie wypracować chociaż częściowo konkurencyjny projekt. Jeżeli będzie więcej niż jeden projekt, to przynajmniej będzie o czym rozmawiać.

Proszę wypracować. Jak dla mnie to super bo czasu mam mało a pracy w realu dużo, więc podnoszenie tylko łapki w Senacie mi pasuje. Obecnej ustawie dałem ZA tylko dlatego że była ustawą tymczasową, kolejne razy będę PRZECIW. Jak dla mnie możecie ustawy szykować, ja jakby mogę do końca kadencji prowadzić Senat i mi to pasuje. Proszę tylko pamiętać że zamiast ruszyć do przodu będziemy stali w tym punkcie albo zaliczmy dalszy spadek bo na krzywą już miejsca nie ma przy tak jałowym prawodawstwie. Inne samorządu mają z tym tylko kosmetykę a my jesteśmy w czarnej ....
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Lord Szambelan