Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zamierzenia na kolejną kadencję

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Zamierzenia na kolejną kadencję

Postprzez Piotr Paweł I 18 wrz 2018, o 13:44

Drodzy Hasselandczycy!
Mili Goście!

To przemówienie powinno wynikać z mojego przedwyborczego programu. Tymczasem programu takiego nie przedstawiłem. To błąd; nawet gdy jest jeden kandydat, powinien zachowywać się tak, jakby miał kilku silnych konkurentów... Postaram się naprawić swój błąd teraz. Oto więc moje zamierzenia.

Sprawna administracja

Mamy podstawowe akty prawne. Mamy też - choć w szczątkowym kształcie - Dwór Królewski. I wreszcie, mamy Lorda Protektora. Cel, jaki sobie stawiam, to sprawne administrowanie sprawami Królestwa. Jest nas mało, to jednak wcale nie oznacza, że jest mniej pracy. Pewne sprawy muszą być wykonane. Jak nie ma lordów do spraw, czyli odpowiedników ministrów, to ja muszę przejąć ich zadania.

Poszukiwanie nowych mieszkańców

Oczywiście, kilkuosobowy Hasseland będzie tylko swoim własnym cieniem. Moim kluczowym zamierzeniem jest w ciągu obecnej kadencji zwiększenie liczebności Królestwa o co najmniej 50%. Powiecie: niewiele. Ja chętnie bym napisał, że celem jest osiągnięcie stanu 10 osób - ale po co? Trzeba być realistą. Nowych mieszkańców szukać będziemy w samej Sarmacji, ale przede wszystkim poza nią. Także wśród ludzi zupełnie nie zaangażowanych w mikronacje. I dla nich trzeba przygotować programy adaptacyjne i aktywizujące.

Ciekawe inicjatywy

Hasseland powinien wychodzić z inicjatywami ogólnosarmackimi. Co najmniej raz na miesiąc powinniśmy proponować coś interesującego. To drugie, istotne moje zamierzenie. Nie możemy się kisić we własnym sosie - trzeba wyjść na zewnątrz!

Poszukiwanie własnego profilu

Robiąc to wszystko powinniśmy się skupić na znalezieniu własnego profilu działania. Czym chcemy się wyr óżnić? Co ma być naszym znakiem firmowym? Nad tym chcę pracować.

Szanowni Państwo!

Cztery punkty. Tak naprawdę, całe mnóstwo spraw. Liczę na Waszą pomoc! Budujmy silny Hasseland w silnej Sarmacji!
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Re: Zamierzenia na kolejną kadencję

Postprzez Remigiusz L. 18 wrz 2018, o 18:07

Nowych mieszkańców szukać będziemy w samej Sarmacji

Czy inne prowincje mają już przystąpić do budowy murów? :P
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Piotr Paweł I 18 wrz 2018, o 18:26

Ależ nie - nie będziemy nikogo nikomu podkradać :twisted: Są dwie opcje: jedni - to osoby chcące coś zmienić, dla nich skierowana będzie oferta "Nie zmieniaj Sarmacji na nic innego, zajrzyj do nas". Drudzy - to propozycja pracy kontraktowej.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez EOvH 18 wrz 2018, o 19:23

[...] Moim kluczowym zamierzeniem jest w ciągu obecnej kadencji zwiększenie liczebności Królestwa o co najmniej 50%.[...]

Czy obędzie się bez użycia siły? :)

Myślę, że najważniejsze na czym powinniśmy skupić uwagę jest, to co teraz mamy, nawet jeżeli w naszych szeregach mamy niewielu obywateli.

Jednym z istotnych (moim zdaniem) problemow jest niemal calkowity brak działań pozaparlamentarnych, narracja niestety od jakiegoś czasu kuleje. Odkąd prawo KH zostało dostosowane do wymogów prawodawstwa Księstwa Sarmacji, przeżywamy stagnacje. Myślę, że częściowo skutki tego problemu mogłoby złagodzić przez np. wprowadzenie wyboru prowincjonalnych wlodarzy przez Senat oraz zwiększenia liczba konkursow umożliwiających rozwój narracji. Ciekawym rozwiązaniem mogłoby być stworzenie nowej v-religi opartej na wierzeniach wschodnioazjatyckich.
Wyobraźcie sobie tę ciszę, jaka by nastąpiła, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą.
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Piotr Paweł I 19 wrz 2018, o 08:55

Zamierzam zorganizować co najmniej jeden konkurs narracyjny.
Co do wierzeń azjatyckich, to niestety - pojawiali się chętni do bycia Razuryjczykami, ale jakoś im ta chęć przechodziła... Więc ja bym raczej szedł w kierunku promowania kultury razuryjskiej, a w jej ramach - także jakichś elementów religijnych.
W nauce zamierzam postawić na neksjalizm i dziennikarstwo. Dziennikarstwo - wykłady dla zainteresowanych; neksjalizm - czyli wszystkoizm stosowany w mikronacjach - to pomysł na zupełnie nową gałąź nauki.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Powrót do Lord Szambelan