Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Obiad u Lorda Szambelana

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Re: Obiad u Lorda Szambelana

Postprzez Piotr Paweł I 14 sie 2018, o 08:00

Dziękuję za te głosy. Czyli: na pewno stawiamy na "Gazetę Hasselandzką"! Ja będę tam pisał raz na tydzień, zapraszam też innych zainteresowanych. A nad pozostałymi sprawami porozmawiamy przy okazji kolejnego obiadu, na który już teraz zapraszam. Ten następny będzie bardziej rozreklamowany :D
Tak naprawdę, dyskusja na temat kierunków rozwoju Hasselandu w jakimś sensie jest dyskusją na temat kierunków rozwoju Sarmacji. Bo trzeba znaleźć kilka dobrych pomysłów - i je realizować!
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Re: Obiad u Lorda Szambelana

Postprzez Jul 18 sie 2018, o 11:37

Juliette weszła cicho do sali, by nie przeszkadzać dyskutującym. Zauważyła wolne miejsce, zajęła je. Jedząc podane potrawy wsłuchiwała się w obrady. Miała swoje priorytety, pierw musiała napełnić żołądek. Wtedy lepiej jej się myśli.

- Przepyszne dania! Czy są to tradycyjne hasselandzkie potrawy? - zapytała - podoba mi się idea, by stawiać na kulturę. Chciałabym dołączyć do redakcji Gazety Hasselandzkiej, może będzie to wystarczająca motywacja, by coś pisać.

Chciałabym przenieść swoją drużynę piłkarską (Beton Eldorat) ze Sclavini do Hasselandu. Będę mieć do Was prośbę z tym związaną, mianowicie pomysł na nową nazwę dla drużyny. Mamy w Hasselandzkie stadiony?

Mam taki pomysł... Jest on trudny do zrealizowania wbrew pozorom. Ale Hasseland ma potencjał. Pamiętam, że w niegdyś zamieszkiwanej przeze mnie nacji mocno stawialiśmy na narrację. Ów obiad idealnie wkomponuje się w ten zamysł. Chodzi o to, by ograniczyć zakulisowe działania, rozmowy na forum zwiększą aktywność, choćby infantylne. I narracja - tak, by chcąc załatwić sprawę w urzędzie, trzeba było pisząc posta zapukać do drzwi i poczekać, aż urzędnik nas wezwie. I zachowywać taką 'mobilność' w niemal każdej dziedzinie. Możemy na początek robić to w wyznaczonych działach na forum celem nauki i sprawdzenia, czy ma to sens.

Uff, zmęczyła się monologiem na tyle, że sięgnęła po kolejną porcję. Jedząc obserwowała uczestników, którzy najwyraźniej trawili jej słowa.
Juliette Alatriste
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Poprzednia strona

Powrót do Lord Szambelan