Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Oświadczenie Lorda Szambelana

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Re: Oświadczenie Lorda Szambelana

Postprzez Erik Hoch 11 cze 2018, o 20:57

W kwestii samorządu terytorialnego (którego sprawami jestem szczególnie zainteresowany), proponuję połączyć godność Gubernatora prowincji i Mera głównego miasta w prowincji. Jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie na ten moment, zważywszy na niezbyt imponującą liczbę zaangażowanych mieszkańców.

Podobne rozwiązanie jest (o ile się nie mylę) w Republice Suderlandu.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 11 cze 2018, o 21:32

U nas sytuacja jest taka, że są Ziemie Razuryjskie i dwa wicekrólestwa - Vienbien i Cyberii. Myślę, że postaramy się wszystko uprościć. Ziemie Razuryjskie - faktycznie, mer Angemont; Vienbien to miasto, a Cyberia ma Valtarię, mer może być wicekrólem.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Jean-Fr Leblanc 12 cze 2018, o 11:35

Szanowni Państwo z chęcią wesprę wszystkie inicjatywy które choćby i pośrednio mogłyby pomóc w rozwoju Królestwa, zwłaszcza jeżeli chodzi o samorząd terytorialny, działania natury prawodawczej bądź też te związane z flotyllą Hassenlandzką. Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu
Obrazek

Licencjonowany Obrońca przed Trybunałem Koronnym Księstwa Sarmacji nr wpisu 002.
Kancelaria prawna Leblanc & Partnerzy - potrzebujesz prawnika ? postaw na naszą wiedzę i doświadczenie!
Rekrut KMW
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Erik Hoch 12 cze 2018, o 11:49

Jean-Fr Leblanc napisał(a):Szanowni Państwo z chęcią wesprę wszystkie inicjatywy które choćby i pośrednio mogłyby pomóc w rozwoju Królestwa, zwłaszcza jeżeli chodzi o samorząd terytorialny, działania natury prawodawczej bądź też te związane z flotyllą Hassenlandzką. Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu

Świetnie! Liczę, że te kwestie zostaną wkrótce poruszone. Modyfikacja samej ustawy lub innych praw, ustanowionych przez centralne władze Królestwa, nie będą stanowić problemu. O tyle jednak samo zarządzanie obszarem hrabstwa lub prowincji, będzie wymagać znacznie większego zaangażowania.
Obrazek
Dobry Obywatel

Postprzez Eddard Noqtern 12 cze 2018, o 16:41

WKW Piotrze Pawle, może w takim razie rozdzielimy jakoś zadania między zainteresowanych pomocą nowych Hasselabdczyków? Ja powiem otwarcie, że ustaw samodzielnie pisać nie lubię, aczkolwiek poprawki zawsze mogę zgłosić.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Erik Hoch 12 cze 2018, o 18:15

Ja jestem oredownikiem zmian w samorządach terytorialnych, osobiście mógłbym poświęcic się trudemu zadaniu jakim jest zarządzanie miastem Angemont.
Obrazek
Dobry Obywatel

Postprzez Eddard Noqtern 12 cze 2018, o 19:07

Nie widzę przeszkód. Już teraz mógłby Pan zostać wicemerem Angemont tak jak pisałem. A po uzyskania obywatelstwa nawet i pełnoprawnym merem stolicy. :D
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Erik Hoch 12 cze 2018, o 19:16

Chciałbym spróbować swoich sił na stanowisku wicemera stolicy, nie wiem czy jestem osobą w pełni kompetentną, jednakże myślę, że zapałem i determinacją mógłbym wiele zdziałać dla dobra miasta i całego hrabstwa.
Obrazek
Dobry Obywatel

Postprzez Eddard Noqtern 12 cze 2018, o 22:02

Ja jestem za. Zaczekajmy zatem na decyzję Lorda Szambelana. ;)
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 13 cze 2018, o 07:22

Popieram. Proszę Pana Premiera o formalną decyzję.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lord Szambelan