Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Obywatelstwo hasselandzie

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Re: Obywatelstwo hasselandzie

Postprzez Helwetyk 6 cze 2018, o 09:32

Wasza Królewska Wysokość!

Piotr Paweł I napisał(a):Ustawa o obywatelstwie, która wciąż obowiązuje […].

W sprawie formalnej muszę zasygnalizować, że Ustawa o Dzienniku Praw Księstwa Sarmacji nakłada na wszystkie akty normatywne — oraz większość pozostałych aktów urzędowych — obowiązek publikacji pod rygorem nieważności. W razie potrzeby, służę pomocą.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury

Postprzez incisive 6 cze 2018, o 11:04

Dziękuję za wyjaśnienie.
Z wyrazami szacunku,
jedyny żebrak Księstwa Sarmacji:
Incisive
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Eddard Noqtern 6 cze 2018, o 17:54

Tym samym po przegłosowaniu nowej konstytucji będziemy zastanawiać się nad zmianami koniecznymi w starych ustawach. To będzie doskonały moment na ich systematyczną publikację.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 6 cze 2018, o 20:32

Ja już przedstawiłem spis ustaw nieaktualnych i wymagających zmian:

viewtopic.php?f=791&t=25078

W pierwszej kolejności trzeba zmienić te:

Ustawa o obywatelstwie i statusie mieszkańca
Ustawa - ordynacja wyborcza
Ustawa o podziale administracyjnym
Ustawa o odznaczeniach państwowych Królestwa Hasselandu
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez incisive 6 cze 2018, o 21:26

Prawo trzeba będzie prawdopodobnie pisać od nowa. Bo mało które z praw będzie zgodne z prawem Księstwa Sarmacji.
Odnośnie obywatelstwa, większość wyjaśniona jest w konstytucji, której jeszcze nie uchwaliliśmy, lecz jesteśmy na dobrej drodze.
Odnośnie spraw wyborczych, i podobnych, dopiero po wejściu konstytucji w życie będzie można rozmawiać.
Podział Hasselandu... To mocno drażliwy temat. Ja osobiście uważam, że Hasseland jest zbyt małym społeczeństwem, by się jeszcze dzielić. Owszem. W zapiskach o historii powinno się zaznaczać że Hasseland składa się z takich i takich narodów. Lecz jest zbyt mało Hasselandczyków, by ciągnąć całą narrację. Myślę, że powinno się pominąć podziały, i mówić o całym narodzie hasselandzkim jako jedności. A do puki ktoś nie zdecyduje się na pociągnięcie jakiejś społeczności, podziały pozostawmy w archiwach, dla potomnych, i ku czci duchów. Na tą chwilę jedno miasto, zapewne stolica, bo jest ładnym przedstawieniem całości tradycji, i jej rozwój jako Hasseladnu.
Odnośnie odznaczeń, Lord powinien zwrócić się do Księcia, które ze starych są uznawane w Księstwie, oraz uzgodnić jakie będą przyznawane w Królestwie Hasselandu. Choć Książę jako Król Hasselandu i tak będzie zatwierdzał odznaczenia nadawane. Dobre wychowanie wymagało by przedstawić propozycję odznaczeń Królowi, by sam jako Książę Sarmacji nie musiał o nich stanowić.
Przepisów odnośnie nadawania odznaczeń jeszcze nie ma. I pewnie długo nie będzie.
Tak samo sprawa się ma z tytułami szlacheckimi.
Z wyrazami szacunku,
Incisive
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Eddard Noqtern 6 cze 2018, o 21:56

Niestety nie mogę się zgodzić z powyższą wypowiedzią. Hasseland to nie jest jeden naród, ale dwa współdzielące historię i dzielnie współpracujące narody: Hasselandczyków i Razuryjczyków. Co więcej Hasseland to państwo dosyć mocno podzielone - są trzy osobne ziemie: Archipelag Razuri, Wyspa Vienbien oraz Cyberia Hasselandzka.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Królestwo Hasselandu

Postprzez incisive 6 cze 2018, o 22:10

Właśnie o to mi chodziło mówiąc o drażliwym temacie. Tak podziały, jak i połączenia to mocno trudne tematy.
Lecz niechaj Waści spojrzy na stolicę, i jej wygląd. Nie bez powodu wygląda tak, a nie inaczej. Jedyne, czego żałuję, to że w projekcie nie było części cyberyjskiej. Ogarniętej chaosem, i przynależnej losowi. Lecz tego ja nie potrafiłem sprawić. Do tego trzeba dobrego informatyka, by wszystko się zmieniało. Choć pomysł mam na ową ewentualność.
Z wyrazami szacunku,
Incisive
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Poprzednia strona

Powrót do Lord Szambelan