Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przyszłość Wicekrólestwa Vienbien

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Przyszłość Wicekrólestwa Vienbien

Postprzez Papieren Bitte 10 kwi 2019, o 21:28

Jako ze ostatni post tutaj był w czerwcu 2018 r., wypadałoby rozważyć przyszłość Wicekrólestwa Vienbien. Z tego co widzę, to WkV opiekował się JO Diuk Noqtern, ale coś nie powraca On do aktywności.

Nie znam historii tego regionu, ale z pewnością ten region przejdzie do odmętów historii, jeśli się nic z nim nie zrobi. Zasadnicze pytanie, czy chcemy mieć taki podział na mniej lub bardziej martwe, czy też rozkładające się już regiony, skoro nawet Angemont przycicha.

Można tereny WkV np.: przeznaczyć na hasselandzkie lenna, zmienić w lokacje historyczne albo wprowadzić takie zmiany, żeby regiony/krainy działały w miarę normalnie pod względem narracyjnym. Tak na szybko to mogę w tym miejscu zaproponować np "porozrzucanie" siedzib różnych władz po krainach Cymerii, Angemont i rzeczonym WkV i uzależnić piastowanie niektórych funkcji od zamieszkania i chociaż minimalnego działania na rzecz tych krai albo zwiększyć wagę głosów w Senacie dla zarządców i aktywnych w krainach senatorów, czy też różnorodne tytuły i zaszczyty np. unikalny order Vienbien, którego nie dostanie działający w Cymerii itp.

Czekam na ewentualny brak zainteresowania i oczekuję rychłego zignorowania.
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji i Królestwa Hasselandu
Lord Sekretarz Kancelarii Gospodarki i Finansów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Re: Przyszłość Wicekrólestwa Vienbien

Postprzez Piotr Paweł I 11 kwi 2019, o 16:00

Zainteresowanie jest. Spróbuję przekonać Eddarda, by jednak wrócił i dorzucił również swoje trzy grosze, choć w Sarmacji groszy nie ma, a libert nie dorobił się niczego mniejszego...
...Generalnie to ja widzę to tak. Cyberia jako kraina historyczna pozostanie miejscem narracji. Angemont jest i będzie centrum, zwłaszcza systemowym. Co z Vienbien? Tu trzeba pomyśleć.
Ponieważ jestem realowo rzecz biorąc baaardzo daleko od własnego laptopa i z jetlagu wyjdę zapewne dopiero po powrocie, to na razie tyle...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Papieren Bitte 11 kwi 2019, o 18:52

Jakby pierwotny zarządca powrócił, to byłoby miło, jeśli nie to trzeba coś zrobić i starać się maskować słabości Królestwa jaką może być nieaktywne Wicekrólestwo Vienbien. Najbardziej byłbym rad, jeśli ktoś się odniesie do moich szczegółowych propozycji i jakbym zobaczył tutaj wypowiedź Lorda Szambelana - zwłaszcza, że wiem, że czytał ten post ;).
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 11 kwi 2019, o 22:13

Sant napisał(a):Jakby pierwotny zarządca powrócił, to byłoby miło, jeśli nie to trzeba coś zrobić i starać się maskować słabości Królestwa jaką może być nieaktywne Wicekrólestwo Vienbien. Najbardziej byłbym rad, jeśli ktoś się odniesie do moich szczegółowych propozycji i jakbym zobaczył tutaj wypowiedź Lorda Szambelana - zwłaszcza, że wiem, że czytał ten post ;).

Skąd wy wiecie Sewerynie takie rzeczy, to ja nie. No ale jak już zostałem wywołany do tablicy, to warto, abym się wypowiedział.

Nie uważam, aby ukrywanie miejsc do potencjalnego działania było dobrym krokiem. Nieaktywne działy nie zawsze (chociaż w dominującej części) zniechęcają. Takim działem może być np. właśnie dział Vienbien czy Cyberii (chociaż ta druga wydaje się zdecydowanie aktywniejsza). Sam nie bez powodu w Baridasie zwróciłem uwagę na "niezadbaną", "nieinteresującą" Wedlę. Problemem Vienbien jest jednak (dla mnie) posiadanie swojej historii, którą raczej ciężko jest zmienić oraz charakter, którego nie można swobodnie modelować. Tak samo jak w całym Królestwie nie zmienimy nagle narracji z kanadyjskiej na skandynawską :D

Sam chętnie zwróciłbym swoją uwagę właśnie w kierunku Vienbien, gdyby nie ten drobny "mankament", że nie mogę wszystkiego wymyślić od podszewki. Jednak może komuś spodoba się charakter właśnie tego zakątka hasselandzkiej ziemi? Moim zdaniem powinniśmy jedynie delikatnie zakreślić charakter Vienbien w jakimś wątku, aby każdy mógł się dowiedzieć, czym się kierować w trakcie prowadzenia narracji w Wicekrólestwie.

Inne podejście natomiast mam do archiwizacji wątków. Jeżeli są takie, które odstraszają swoją nieaktywnością, to proszę o ich wskazanie. Jeżeli archiwizacja ich nie będzie godziła w ważny interes, to się to zrobi :)

Co do poprzednich propozycji natomiast, najbardziej skłaniałbym się właśnie do reform narracyjnych, jak również ciekawym wydaje mi się umiejscowienie różnych jednostek administracyjnych Hasselandu w różnych miastach. Inną sprawą jest uzależnienie możliwości sprawowania danej funkcji od zamieszkiwania w danym miejscu - to jest dosyć mocne ograniczenie i zdecydowanie nie uważam, aby dało nam jakiekolwiek pozytywy - negatywów za to dostrzegam co najmniej kilka, wśród nich brak zainteresowania urzędami oraz rosnąca ilość wakatów.

Regionalne ordery też wydają się ciekawe, jednak do tego potrzebny jest grafik. Obecnie nie płynie z nami żaden, natomiast dopchanie się do jakiegoś dobrego spoza Hasselandu nie należy do najłatwiejszych. Tak samo jak w poprzednim akapicie jednak nie ograniczałbym osób, które mogą takowy order otrzymać. Co do tytułów natomiast, sam szanowny wie, jak kłopotliwą i drażliwą jest to kwestią, więc obecnie powstrzymam się od wyrażenia opinii na ten temat
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Santi Vilarte 11 kwi 2019, o 22:22

Moim zdaniem powinniśmy jedynie delikatnie zakreślić charakter Vienbien w jakimś wątku

Zdecydowanie. I to dotyczy nie tylko Vienbien. Mogę podziałać na tym polu, tylko muszę widzieć te ramy, skoro takie istnieją
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Papieren Bitte 12 kwi 2019, o 10:27

Skąd wy wiecie Sewerynie takie rzeczy, to ja nie. No ale jak już zostałem wywołany do tablicy, to warto, abym się wypowiedział.

Tajemnica państwowa.

Nie uważam, aby ukrywanie miejsc do potencjalnego działania było dobrym krokiem. Nieaktywne działy nie zawsze (chociaż w dominującej części) zniechęcają. Takim działem może być np. właśnie dział Vienbien czy Cyberii (chociaż ta druga wydaje się zdecydowanie aktywniejsza).

Właśnie od kilku miesięcy widać jak się wszyscy chcą zainteresować Vienbien. Doszło do tego, że ja się nim zainteresowałem, bo nikt się wcześniej nie zainteresował. Wolę jak jest mniej takich pól do działania, bo wtedy można skoncentrować na czymś uwagę i rzeczywiście coś sensownego może powstać.

Sam nie bez powodu w Baridasie zwróciłem uwagę na "niezadbaną", "nieinteresującą" Wedlę. Problemem Vienbien jest jednak (dla mnie) posiadanie swojej historii, którą raczej ciężko jest zmienić oraz charakter, którego nie można swobodnie modelować. Tak samo jak w całym Królestwie nie zmienimy nagle narracji z kanadyjskiej na skandynawską :D

Historia jakaś jest — owszem. Teraz jednak to my kształtujemy historię i możemy dostosować się do takich, a nie innych warunków demograficznych oraz preferencji.

Sam chętnie zwróciłbym swoją uwagę właśnie w kierunku Vienbien, gdyby nie ten drobny "mankament", że nie mogę wszystkiego wymyślić od podszewki. Jednak może komuś spodoba się charakter właśnie tego zakątka hasselandzkiej ziemi? Moim zdaniem powinniśmy jedynie delikatnie zakreślić charakter Vienbien w jakimś wątku, aby każdy mógł się dowiedzieć, czym się kierować w trakcie prowadzenia narracji w Wicekrólestwie.

Jak wcześniej wspominałem, można Vienbien uhonorować jakimś zacnym artykułem i po prostu zrobić nowy twór, jeśli rozwijanie Vienbien w nakreślonej formie nie przypadnie nikomu do gustu. Elastyczność jest mniej wymagająca od nieustających resustytacji trupów, chociaż — jeśli chodzi o Vienbien — jest to pierwsza próba po dość długiej przerwie.

Co do poprzednich propozycji natomiast, najbardziej skłaniałbym się właśnie do reform narracyjnych, jak również ciekawym wydaje mi się umiejscowienie różnych jednostek administracyjnych Hasselandu w różnych miastach. Inną sprawą jest uzależnienie możliwości sprawowania danej funkcji od zamieszkiwania w danym miejscu - to jest dosyć mocne ograniczenie i zdecydowanie nie uważam, aby dało nam jakiekolwiek pozytywy - negatywów za to dostrzegam co najmniej kilka, wśród nich brak zainteresowania urzędami oraz rosnąca ilość wakatów.

Z tego co wiem, to jest 12 urzędów obsadzonych, w związku z czym nie widać specjalnie wakatów. Takie rozwiązanie może wpłynąć pozytywnie na rozwój regionów (o ile chcemy je mieć w takiej ilości). Mógłbym zliberalizować swoje podejście do tego pomysłu i zaproponować możliwość uzyskiwania, powiedzmy, honorowych obywatelstw poszczególnych krain w zamian za działalność. Pozwoli to wtedy znieść limesy i zwiększyć wpływy dla najbardziej aktywnych.

Jak nie, to przyszedł mi jeszcze do głowy pomysł sesyjności Senatu i przenoszenie ich obrad w różne zakątki Hasselandu. Mieszkańcy krainy, w której akurat są obrady, mogliby mieć wtedy odrobinę zwiększoną siłę głosu. Byłaby to całkiem przyjemna decentralizacja i odejście od męczących niektórych permanentnych obrad Senatu.

Regionalne ordery też wydają się ciekawe, jednak do tego potrzebny jest grafik. Obecnie nie płynie z nami żaden, natomiast dopchanie się do jakiegoś dobrego spoza Hasselandu nie należy do najłatwiejszych. Tak samo jak w poprzednim akapicie jednak nie ograniczałbym osób, które mogą takowy order otrzymać.

No z grafikiem może być kłopot, ale nie jest to pilna kwestia, więc może kiedyś się uda. Unikalny order czy tytuł może istotnie mobilizować, więc nie przekreślałbym tego. Jeśli każdy z Hasselandczyków, niezależnie od początkowej pozycji, będzie mógł o świeżo ustanowiony, unikalny order rywalizować, będzie to jak najbardziej sprawiedliwe, dlatego z marszu bym nie przekreślał pomysłu.

Co do tytułów natomiast, sam szanowny wie, jak kłopotliwą i drażliwą jest to kwestią, więc obecnie powstrzymam się od wyrażenia opinii na ten temat

W planach są rozmowy z JKM, to można, a nawet trzeba, temat tytułów poruszyć. Jak już się zapoznamy z Jego stanowiskiem, to będzie można bawić się dalej. Nie ma co przekreślać pomysłu ani też specjalnie się ekscytować.
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 13 kwi 2019, o 17:51

Nie wiem, czy będę skuteczny w przekonywaniu Eddarda Noqterna by się tu zjawił - zobaczymy. Natomiast o ile Cyberia jest historycznie hasselandzkim "gniazdem", naszą praziemią, choć zniszczoną przez Solardyjczyków - to Vienbien jest tworem nowym, ciekawym, autorskim pomysłem, który można rozwijać, można zawiesić, ale likwidować nie ma sensu. Powtarzam: można rozwijać to co jest, wymyślając nawet coś odmiennego niż mamy; można też tymczasowo przekształcić w skansen z nadzieją na lepsze czasy.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 13 kwi 2019, o 18:04

^jak najbardziej, tylko ponownie: ci, którzy są tu krócej, musieliby wiedzieć, "jak jest". Jakich ram się trzymać, tworząc nową narrację. Ja dotąd zajmowałem się głównie sprawami "realnymi", ale bez problemów mogę zająć się i tym, tylko potrzebuję jakichś wstępnych wskazówek :P
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Papieren Bitte 13 kwi 2019, o 18:07

Jak będziecie się tak konkretnie odnosić do wypowiedzi, to ja mogę rozwijać, ale papier toaletowy po procesie defekacji.
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 14 kwi 2019, o 12:01

Cóż.

Przemyślałem całą sprawę od podszewki, zrobiłem mały research dotyczący Vienbien i wyciągnąłem wnioski. Od najbardziej oczywistych, do tych, które mogą wydawać się zaskakujące.

1. Vienbien jest prowincja zamorską leżącą na Orientyce. W tej sprawie odbył się również szczyt państw Karty Orientyckiej, na której niebezpośrednio zatwierdzono zajęcie wyspy Vienbien przez Hasseland
2. Vienbien jest znane ze swoich parków
3. Przez te wszystkie lata Vienbien nie nabyło własnej konkretnej kultury, na starym forum nie ma zbyt wiele informacji na temat tego zakątka Hasselandu

Co zatem możemy z tym zrobić? Możemy utworzyć jednak coś ciekawego. Co proponuję?

1. Vienbien zielonymi płucami Hasselandu. Skoro jest to wyspa popularna że względu na parki, to propagujmy tam ekologię. Parki, lasy, zwierzęta, rośliny, oparcie gospodarki na rolnictwie.
2. Rywalizacja kulturowa z Cyberią. Coś na styl postawy smogowej i ekologicznej w Eldoracie, lub Północ kontra Południe w Baridasie. Vienbien propagowałoby postawę pro-ekologiczną, rozwijałoby rolnictwo i hodowlę. Cyberią natomiast byłaby regionem typowo przemysłowym. Duża automatyzacja, dużo zanieczyszczeń i odpadów. Dodatkowo, Cyberią byłaby agresorem. Co jakiś czas drobna morska wojna domowa szybko tłumiona przez siły Gwardii Hasselandzkiej. Lord Szambelan musiałby zawsze opowiadać się w konflikcie. Co mogłoby zwiększyć zainteresowanie obu zakątków do prób obsadzenia własnego przedstawiciela na urzędzie LS
3. Poczucie odrębności mieszkańców Vienbien. Jest to terytorium zamorskie, dosyć mocno oddalone od reszty kraju. Przez lata wykorzystywane przez Angemont, Hasselandczycy czerpali korzyści z mieszkańców Vienbien nie dając nic, lub prawie nic. Tutaj więc kolejny wątek walki o prawa i socjal. Poprawę warunków życia i pracy itp.

Tylko, zanim zajmiemy się Vienbien na poważnie, musimy opanować narracyjną ciszę w Angemoncie i zmotywować Cyberię do równoległego rozwoju z Vienbien. A raczej Vienbien do ścigania Cyberii, bo przy obecnym boom na Cyberię i prawie całym Hasselandzie skupionym wokół Valtarii i Cymerii może być trudno.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Następna strona

Powrót do Wicekrólestwo Vienbien