Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rejestr nieruchomości Angemontu

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Rejestr nieruchomości Angemontu

Postprzez Santi Vilarte 8 lip 2019, o 21:28

Po żmudnych przygotowaniach, udostępniamy dziś rejestr nieruchomości angemonckich 8-)
  • Każda nieruchomość, istniejąca na mapie, otrzymała swój numer główny (NG) oraz adres. Na podstawie NG (lub właściciela) można znaleźć ją w księdze głównej, a kolejne arkusze to księgi poszczególnych nieruchomości. Będą zakładane dla kolejnych, jeśli te będą zmieniały właściciela, użytkowników itp.
  • Każdy mieszkaniec Angemontu, który przebywa aktualnie w mieście, otrzymał jedną nieruchomość, oznaczoną w ks. głównej "podstawowy". Osoby, które będą chciały nabyć kolejne albo zamieszkają w Angemoncie po dacie publikacji rejestru, będą mogły je zakupić po cenie, która zostanie ustalona.
  • Instytucje państwowe otrzymały również nieruchomości, natomiast prywatne mogą je nabyć lub wynająć adres miejskiego biura wirtualnego, NG 29, ul. Parkowa 4. Stawka również będzie podana.
  • Ok. 10% nieruchomości wydzielono jako tzw. zasób razuryjski, który nie podlega obrotowi. Może służyć do akcji narracyjnych oraz jako narracyjne miejsce zamieszkania mniejszości razuryjskiej.
  • Rejestr jest obecnie udostępniony tutaj, ale gdy powstanie strona Hasselandu, będzie na nią przeniesiony. Każde kupno-sprzedaż nieruchomości będzie wymagać wniesienia zmiany do rejestru. Rejestr jest udostępniany w wersji tylko do odczytu, razem z mapami. Wszelkie pytania, uwagi, sugestie proszę tu lub na pk ;)


W założeniu rejestr ma stać się pierwszą częścią systemu, który pobudzi nieco obieg pieniądza w Angemoncie i KH. W przyszłości jest planowane, aby nieruchomości miejskie przynosiły niewielki, comiesięczny dochód. Na razie, jak widać, zdecydowana większość obiektów należy do miasta, ale będą one stopniowo sprzedawane po niewygórowanych cenach, żeby sprawdzić zainteresowanie projektem.
Załączniki

Miasto nr.png

StareMiasto z nrami.png

Rejestr.xls
Rejestr nieruchomości
(38 KiB) Pobrane 5 razy
Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
Avatar użytkownika
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
 

Powrót do Stolica i Hrabstwo Angemont

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron