Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Detektyw Leon Casspin na tropie

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Detektyw Leon Casspin na tropie

Postprzez Piotr Paweł I 28 wrz 2018, o 14:38

Leon Casspin rozłożył teczkę i wyjął z niej gruby plik papierów.
- Sporo tego - zauważył.
- Sporo - westchnął komisarz Paweł Devir. - Sytuacja jest taka: Vo Sinh Hung to starszy pomocnik pieczętarza w Urzędzie Manduraja Razuri. Niby nieważne stanowisko, ale honorowe. Bo tak... - zaczął odginać palce. - Manduraj jest najważniejszy, ale teraz Manduraja nie ma. To raz. W tej sytuacji osoba numer dwa, Pieczętarz Li Syng Hoi, kieruje urzędem Manduraja. No a Vo Sinh Ung to jego pierwszy starszy pomocnik. W skomplikowanym świecie Razuryjczyków, jest numerem trzy - dodał komisarz.
- No ale tam jest jeszcze dyrektor Urzędu Manduraja i jacyś kierownicy... - zaczął Casspin, ale Devir szybko mu przerwał.
- Tak byłoby u nas. Ale u Razuryjczyków jest inaczej. Pieczętarz to urząd liczący trzysta lat, a jakiś tam dyrektor jest zupełnie nowym wynalazkiem - powiedział.
Casspin wzruszył ramionami.
- I ty mi mówisz, że ja mam znaleźć zabójcę Razuryjczyka numer trzy?...
- pomoże ci Razuryjka, pani Yu Tian Hong...
Detektyw spojrzał na zdjęcie, leżące przed nim. Pierwszy starszy pomocnik pieczętarza Manduraja Razuri. ubrany w tradycyjny razuryjski strój, leżał na wznak - a w piersi widniał trzonek noża, spod którego spływała strużka krwi...

///////////////////////////////

Dwór Królewski Hasselandu ogłasza konkurs na napisanie kolejnych odcinków powieści Detektyw Leon Casspin na tropie. Planujemy napisanie 10 odcinków. Każdy zostanie oceniony, a najlepszy otrzyma nagrodę 750 libertów, nr 2 - 400 libertów, nr 3 - 200 libertów. Zastrzega się inny podział nagród.
Zasady:
- treść musi być zgodna z hasselandzką współczesnością i razuryjską tradycją. Tu jest ściągawka:
https://mandurajrazuri.wordpress.com/
- treść musi być sensowna, przynajmniej w miarę,
- unikamy wulgaryzmów i atakowania kogokolwiek realnego, osoby z Hasselandu i Sarmacji. Postaci występujące mogą istnieć w Hasselandzie i Sarmacji, ale wówczas ich rola może być tylko tłem, natomiast kluczowe role powinny należeć do osób fikcyjnych,
- nie komplikujemy nadmiernie i żadnych spoilerów przed 10 odcinkiem,
- ma być ciekawie!
- jeśli wątek się urwie, wówczas konkurs zostanie zakończony, ale pojawi się ostatni odcinek!
PISZEMY W TYM WĄTKU! ZAPRASZAMY DO ZABAWY!
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Powrót do Stolica i Hrabstwo Angemont