Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Klasztor zakonu Shang

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Klasztor zakonu Shang

Postprzez Eddard Noqtern 16 maja 2018, o 15:03

Obrazek


Na Górze Królowej Magdaleny, w miejscu niezwykle nieprzyjaznym dla człowieka, znajduje się stary klasztor, który na co dzień używany jest przez mnichów zakonu Shang. Zakon ten postanowił zamieszkać tu wiele wieków temu, w czasach niezwykle niepewnych i brutalnych, kiedy to małe księstewka razuryjskie prowadziły między sobą wycieńczające wojny. Zakonnicy byli (i obecni wciąż są) ludźmi bardzo wykształconymi. Zajmowali się działalnością badawczą i naukową - spisywali legendy, tworzyli kroniki ziem razuryjskich, interesowali się astronomią, medycyną i matematyką. Żyli z tego, co ofiarowali im ludzie, w zamian dzieląc się z miejscowymi swymi odkryciami. Ta forma współpracy pozwoliła przetrwać im wieki.

Mnisi rzadko kiedy pokazują się w miejscach publicznych. Żyją w odosobnieniu i nie przepadają za kontaktami z szerszymi rzeszami ludności. W tym celu korzystają z pomocy yóuchai, z którymi utrzymują stały kontakt.

Aby zostać mnichem, należy przede wszystkim dostać się na szczyt Góry Królowej Magdaleny i przejść próbę wytrzymałościową (oraz być Razuryjczykiem), stojąc przed wrotami klasztoru tak długo, aż mnisi uznają, że ochotnik jest gotowy przekroczyć próg ich siedziby. Gdy to nastąpi, ochotnik poznaje nauki klasztorne i zasady życia klasztornego. Proces ten jest bardzo ciężki i czasochłonny, i niewielu udaje się wstąpić w szeregi zakonu Shang. Ci, którzy rezygnują, zostają na wieki wydaleni i obłożeni klątwą. Ludowe przesądy sprawiają, że tacy ludzie tracą szacunek w oczach mieszkańców wsi, z której pochodzą.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
 

Powrót do Stolica i Hrabstwo Angemont

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość