Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Program - wybory LS lipiec 2019

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Program - wybory LS lipiec 2019

Postprzez Santi Vilarte 6 lip 2019, o 19:16

WKM,
Szanowni Hasselandczycy,

Nieoczekiwanie dla nas wszystkich wybory na nowego LS zbiegły się w czasie z obchodami rocznicy KH. Wobec tego pierwszy punkt mojego programu już realizuję – przejąłem organizację obchodów rocznicy. Czasu jest bardzo niewiele, bo w ten weekend nieszczęśliwie wypadła mi też realioza, ale mam nadzieję, że zdecydowaną większość założonych punktów programu uda się przeprowadzić.
Dalej: chcę zarówno jako mer, jak i jako LS podziałać, aby Kościół Rotryjski w Angemoncie podjął jakieś inicjatywy. Nie chcę, aby była to tu kolejna instytucja-widmo a la ¾ instytucji Petera Westa.
Dalej: narracja. Alfred podczas ustępowania z funkcji twierdził, że za mało przykładał się do jej tworzenia – nie mnie to oceniać, ale chcę pójść naprzód w tym zakresie, tworząc zwłaszcza razuryjską narrację Angemontu i reszty KH.
Dalej: zaproponuję uchylenie niektórych przepisów prawa, które pozostają martwe. Przykładowo, z ustawy o wicekrólestwie Cyberii jest wykonywany chyba tylko przepis, że „Wicekrólem jest Lord Szambelan.”.
Dalej: wydam krótkie i zwięzłe rozporządzenie, regulujące zasady działania Rady Regionów. Na razie jest ona jednoosobowa (tworzę ją sam :lol: ) i praktycznie martwa, więc nie wykluczam powołania do niej, formalnie jako LN, kogoś drugiego do zorganizowania konferencji samorządowej, o której wspominam na tyle często, że niektórych może to już nudzić – ale i tak uważam, że to dobry pomysł.
Lista nie jest zamknięta, bo ze swojego krótkiego doświadczenia poselskiego wiem, że w trakcie kadencji wychodzi większość spraw, o których wcześniej się nie myślało. Dwie rzeczy mogę już teraz zadeklarować: działanie zgodnie z literą prawa i nie schodzenie poniżej pewnego poziomu aktywności.
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Re: Program - wybory LS lipiec 2019

Postprzez Thomas 6 lip 2019, o 19:30

Santiago, nie jesteś jedynym członkiem Rady Regionów. Jest przecież Piotr, Lord Namiestnik Cymerii.
/-/ Thomas von Lisendorff
Komandor GH KH
mat MW KS,
Dowódca Esksdry Okrętów Podwodnych
IV Floty Operacyjnej,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Re: Program - wybory LS lipiec 2019

Postprzez Santi Vilarte 6 lip 2019, o 19:33

W takim razie moja pomyłka. Ale nie zmienia to tej drugiej części, że Rada nie rozwinęła żadnej działalności, bo też to, co powinna robić, leży w zasadzie w kompetencjach LS oraz mera Angemontu, jako jedynego faktycznie funkcjonującego miasta w KH. Dlatego, skoro już została powołana, to niech będzie, ale uściślimy jej działanie i zatrudnimy ją do przynajmniej jednej inicjatywy.
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary