Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Strona www Hasselandu

Strona www Hasselandu

Postprzez AFvTD 28 cze 2019, o 22:25

Szanowni Hasselandczycy

Z racji, że powoli zaczęła stawać na nogi strona KH w serwisach informatycznych KS, postanowiłem, że otworzę w końcu ten wątek, który będzie niejako informatorem z kolejnych prac nad serwisem. Wszystko jest dostępne pod adresem hasseland.sarmacja.org, więc do wszystkiego jest dosyć łatwy dostęp. Obecnie każda strona traktuje o tym samym - posiada tekst, który mówi o tym, czym jest Hasseland.

Co do doboru barw, z początku trochę inny, zmieniał się cały czas - obecna wersja została ustalona po drobnych konsultacjach z Santiago, jednakże to nadal moim zdaniem jeszcze można ulepszyć. Jeżeli ktoś ma oko do kolorów i jest w stanie doradzić, to chętnie takie rady przyjmę.

Natomiast strona bez zawartości to nie strona. Mera Angemontu już prywatnie goniłem, bo miałem z nim kontakt na Discordzie, teraz jednak gonię i pozostałych. W tym wątku zostawiajcie teksty, informacje, obrazki, pomysły oraz wszystko, co może lub musi na stronie się znaleźć. Oczywiście, poza tym poinformuję również o tym, co się z czasem pojawi - mam tutaj na myśli głównie pasek pomiędzy nagłówkiem, a resztą, pokazujący, kto aktualnie nam szczęśliwie panuje oraz widget pogodowy pokazujący pogodę w Angemoncie, Valtarii oraz Vienbien (chociaż wstępnie to tylko dla Angemontu, chociaż później to tylko kwestia zmiany nazwy miasta, ewentualnie pogody domyślnej :D)

Dodatkowo po najechaniu na większość opcji w menu będzie się pojawiać dodatkowe menu rozwijane, o ile uda się je zrobić. Swoją pomoc w ogóle tworzenia strony zaproponował Gustaw Fryderyk von Hippogriff. Trochę go rzuciłem na głęboką wodę, radcy NIA by pewnie tego nie zrobili, ale to właśnie on zajmie się rozwijanymi menu - chyba, że nie da rady. W sumie, to ja mu to trochę utrudniłem, ale mam nadzieję, że sobie poradzi :D

No ale wracając. Teksty, obrazki itp. Czekam. Wszystko co tylko trzeba chcę wrzucić na stronę. Wszystko gromadzimy w tym wątku. O update`ach będę informował na bieżąco.

Pozdrawiam
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Re: Strona www Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 29 cze 2019, o 09:23

Wygląda niesłychanie!!! interesująco. Widzę, że dużo roboty przede mną. OK, od jutra zabieram się do pracy. Dziś z przyczyn różnych mam wolne 8-)
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania