Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Obwieszczenie w sprawie rezygnacji

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Obwieszczenie w sprawie rezygnacji

Postprzez AFvTD 4 cze 2019, o 20:37

Szanowni Hasselandczycy

Gdy obejmowałem urząd Lorda Szambelana te niecałe 2 miesiące temu, Królestwo Hasselandu było zupełnie inną krainą, zacofaną aktywnościowo, bez liderów i bez szans na dłuższe prosperowanie. Nie brakowało pomysłowych jednostek, zabrakło lidera. Nadal go brakuje, ja natomiast pojawiłem się, by podreperować trochę sytuację organizacyjną, bo nie ukrywajmy, z tą było najciężej.

Utworzyłem kilka wątków, napisałem kilka postów. Pozostawiam po sobie nowy ład w Dzienniku Praw, jak również pewne praktyki, które mam nadzieję, będą dalej wykorzystywane. Pozostawiam również projekt, a raczej zarys nowej Konstytucji Królestwa Hasselandu.

Udało się skompletować urzędników Dworu Królewskiego. Jak jest z ich aktywnością każdy widzi. Niektórzy sprawują się lepiej, niektórzy gorzej. Pojawiło się kilka nowych twarzy, które mają szansę wyrosnąć pod hasselandzkimi skrzydłami na silne jednostki, liderów w Księstwie Sarmacji, przyszłych posłów, kanclerzy, asesorów TK, a może nawet książąt?

Zostawiłem również sprawnie działającą administrację. Co prawda tempo rozpatrywania wniosków nie jest błyskawiczne, na czym złapałem się przy ostatnim wniosku o obywatelstwo, jednak wynikło to jedynie z mojego zaniedbania. Uporządkowałem najważniejsze działy Królestwa, więc działy nie odstraszają już ilością starych wątków.

Nie uważam, że zrobiłem szczególnie dużo. Jedną ze spraw, których nie uregulowałem jest sprawą hasselandzkiej tytulatury. W tej sprawie zostało jeszcze dużo do nadrobienia, jednak to już nie ja, ale mój następca zadba o tę sprawę. Osobiście mogę sugerować swoje rozwiązania nowemu Lordowi Szambelanowi, jednakże nie zamierzam wpływać na jego ostateczną decyzję

Jednak tutaj kończą się rzewne pożegnania, myślę jednak, że każdy już wie, jakie jest przeznaczenie tego tekstu. Niniejszym zrzekam się funkcji Lorda Szambelana Królestwa Hasselandu, funkcji Lorda Sekretarza Kancelarii Dworskiej Promocji, funkcji Senatora oraz obywatelstwa Królestwa Hasselandu. Z tym zastrzeżeniem, że dopiero gdy zostanie wybrany nowy Lord Szambelan. Nie chcę, aby zapanował chaos, jak również mam nadzieję, że w tym czasie zostanie uchwalona procedowana od ponad 3 miesięcy konstytucja.

Nie chcę blokować dalej stołka, kiedy nic dobrego już raczej nie zrobię. Sądzę, że znajdzie się ktoś, kto godnie będzie reprezentował Hasseland jako Hasselandczyk. Wstąpienie Baridajczyka na Hasselandzkie salony miało swoje dobre skutki, lecz przy przedłużającym się władaniu mogłoby przynieść efekt yo-yo.

Ta decyzja krążyła mi po głowie od dłuższego czasu kiedy siedziałem w zaciszu swojej komnaty w wedlowskim zamku. Obowiązki w Angemoncie skutecznie odciągały mnie od prawdziwej pasji i ojczyzny - Królestwa Baridasu. “Czas się zająć lennem”, słowa wypowiedziane tak niedawno bodajże przez arcywiedźmę Sorche Raven doskonale opisywały moje dalsze plany. Jednak zwiększające się zaplątanie zmusza mnie do poważniejszych decyzji. Zamiast zajęcia się lennem muszę przewartościować swoje priorytety. Oraz przerwę.

Mam również swoje typy, co do obsadzenia urzędu LS, jednak zachowam je dla siebie. Zazwyczaj nie są one trafne, opierają się na zaledwie pobieżnych informacjach i niekompletnych wnioskach.

Pomimo jednak rezygnacji, mój pierwiastek w Hasselandzie nadal zostanie. Chociaż zrywam z większością to coś zostawiam. I nie. Nie chodzi o te wszystkie posty, bo ich i tak nie mogę zabrać. Zostawiam jeszcze Bishop Vienbien - drużynę w Lidze Królewskiej. Miałem nadzieje, że w zbliżającym się sezonie uda się wejść na wyższy poziom rozgrywek, bo mamy naprawdę potężny team, ale i w tym się zaniedbałem.

Trzymajcie się! Pamiętajcie, że życzę wam jedynie tego, co dobre. Dążcie do wielkości, gdyż jesteście najstarszym, a jednocześnie najmłodszym klejnotem w Koronie Księstwa Sarmacji! Idźcie ku wielkim ideałom i unikajcie pychy. Bądźcie aktywnym i wesołym społeczeństwem, unikajcie zwad i prywatnych wojen.

Powodzenia!
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Re: Obwieszczenie w sprawie rezygnacji

Postprzez Januszek vH-P 4 cze 2019, o 20:47

Dużo rzeczy zrobiłeś Alfredzie. Ja jestem pod wrażeniem. :D
Jak poprzednio rychłego powrotu. :D
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Kaprala (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Kardaczek 4 cze 2019, o 20:49

Aż się smutno na duszy zrobiło że opuszcza nas tak wybitny i zasłużony dla Hasselandu obywatel (może zmienisz decyzję co do zrzeknięcia się obywatelstwa?). Co prawda w kraju jestem dopiero od kilku dniu ale widziałem ile włożyłeś serca i czasu w poprawę aktywności Hasselandu za co dziękuję. Na koniec zostaje mi tylko życzyć szczęścia. Trzymaj się!

Pozdrawiam
Artur Kardacz von Hohenburg

Dumny obywatel Królestwa Hasselandu
Kanclerz HAN
Królestwo Hasselandu

Postprzez Papieren Bitte 4 cze 2019, o 20:57

Czy się stoi, czy się leży
Czasem urlop się należy
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji, Baron Królestwa Hasselandu
Minister Spraw Wewnętrznych
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr III Łukasz 4 cze 2019, o 22:16

O właśnie, tego się trzymajmy
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 5 cze 2019, o 10:33

Bardzo żałuję tej rezygnacji - i też namawiam do niezrzekania się obywatelstwa. Naprawdę, to nie jest bardzo obciążające.
A przede wszystkim wielkie dzięki, za wszystko, co zrobiłeś w Hasselandzie!
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 5 cze 2019, o 10:47

... po namyśle dodam jeszcze: ja nie zamierzam kandydować na urząd Lorda Szambelana i po zakończeniu kadencji Lorda Protektora również nie zamierzam zgłaszać swej kandydatury. Mam nadzieję, że znajdą się inni chętni - rzecz w tym, żeby każdy się zastanowił, czy znajdzie czas i siły!
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Thomas 6 cze 2019, o 14:12

Wielka szkoda. Mam nadzieję że jeszcze powrócisz do Hasselandu.

Może zrezygnujesz po nadchodzącym świecie Hasselandu?
/-/ Thomas von Lisendorff
Lord Marszałek GH
Komandor GH KH
mat MW KS,
Dowódca Esksdry Okrętów Podwodnych
IV Floty Operacyjnej,
Terminator Straży Marszałkowskiej KDW
trener Legii Lisendorff i CA River Cymeria
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 6 cze 2019, o 16:01

Thomas napisał(a):Wielka szkoda. Mam nadzieję że jeszcze powrócisz do Hasselandu.

Może zrezygnujesz po nadchodzącym świecie Hasselandu?

Nawet gdyby, moja kadencja kończy się 28 czerwca. Zgodnie z przedstawionym przez JO Lorda Protektora terminarzem nowy Lord Szambelan obejmie urząd 15 czerwca, więc moja kadencja zostanie skrócona o niespełna dwa tygodnie ;) w tym czasie zamierzam jeszcze przyjąć konstytucję, ustawę o odznaczeniach i domknąć niezamknięte sprawny. Potem dłuższy urlopik i wakacje na Nordacie :D a później, kto wie kto wie, co będę robił ;)
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr Paweł I 7 cze 2019, o 09:11

Rezygnacji z obywatelstwa nie przyjmujemy do wiadomości. Nie i kropka!
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania