Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Hasselandzka Rocznica

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Hasselandzka Rocznica

Postprzez AFvTD 28 maja 2019, o 18:42

Szanowni Hasselandczycy

Niedługo, bo 3 lipca obchodzić będziemy kolejną już rocznicę powstania Królestwa Hasselandu. Do tego czasu zostało już tylko miesiąc z haczykiem. Warto rozpocząć przygotowania. Będziemy konkurować z mam nadzieję hucznymi obchodami rocznicy baridajskiej, która będzie miała miejsce 25 czerwca, my natomiast powinniśmy stanąć na wysokości zadania i przedłużyć uroczystości tak, aby rocznica baridajska razem z rocznicą hasselandzką niejako się zlała w jedną wielką "imprezę". To wielka okazja dla narodu hasselandzkiego, który tak bardzo ostatnio przeplata się z narodem baridajskim. Może być również okazją na nawiązanie nowych relacji, nowej przyjaźni.

Chociaż przy rocznicy sarmackiej skończyło się na planach, o tyle mam nadzieję, że teraz uda nam się pociągnąć wszystko od A do Z. Warto przygotować już teraz jakieś plany, aby rocznica była jak najlepsza. 3 lipca przypada w środe, więc proponuję, aby obchody na Discordzie (mam nadzieję, że takie planujemy) zorganizować 6 lub 7 lipca. (sobota/niedziela) Tym bardziej, że już zapowiedziałem rozochoconym częścią nieoficjalną Sarmatom, że zabaw na rocznicy Hasselandu będzie więcej. Przede wszystkim jednak chciałbym odciąć się podczas organizacji od szablonów poważnych, zróbmy z uroczystości podróż po Angemoncie. Dokładniejsze szczegóły zaproponuję wkrótce.

Warto również już teraz ruszyć z konkursami związanymi z rocznicą. Wszystkich, którzy mają pomysł proszę o kontakt. Z bólem patrzę, gdy czasami są organizowane konkursy z nagrodami sięgającymi szczebla 5 tysięcy libertów. (Tak, patrzę na was JO Lordzie :D). Stać nas na wyższe nagrody - o tym mogę zapewnić (szczególnie, jak przez 4 miesiące zbieraliśmy o 500 lt większy podatek :'D).

No i warto byłoby, żeby wydać jakieś artykuły okolicznościowe. Przygotowania do rocznicy itp. Tak jak miało to mieć miejsce w trakcie uroczystości rocznicowych KS. Że nie wyszło, to już inna sprawa.

3 lipca będziemy akurat po wyborach nowego Lorda Szambelana i nie mogę jeszcze w tym momencie zapewnić, że to nadal będę ja. Nawet nie wiem, czy będę kandydował. W każdym razie jest to okazja do nadania orderów samorządowych oraz tytułów szlacheckich i arystokratycznych. Jeżeli będę Lordem Szambelanem, na pewno się tym zajmę, mam nadzieję, że jeżeli nie będę już pełnił tego urzędu, to mój następca stanie na wysokości zadania ;)

Cóż dodać jeszcze? Do rocznicy... gotowi.... Wiwat! :D
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Re: Hasselandzka Rocznica

Postprzez Piotr Paweł I 29 maja 2019, o 08:09

Ja na pewno włączę się do organizacji obchodów. Co do nagród, cóż, zawsze można podwyższyć, natomiast - szczerze... - liberty raczej nie są aż tak pożądanym dobrem, ale na razie innych dóbr nie mamy, więc niespecjalnie jest czym nagradzać...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Kolo 29 maja 2019, o 16:28

Ja również chciałbym włączyć się do organizacji obchodów rocznicowych. Jakiś artykuł z tej okazji postaram się przygotować.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez Santi Vilarte 30 maja 2019, o 21:47

Ja mogę przygotować dyktando w wersji angemonckiej tym razem. Oprócz tego myślałem, aby zorganizować razem z SSS konferencję samorządowców w Angemoncie. Coś w rodzaju panelu eksperckiego na tematy zw. z samorządami. Potem można będzie dać relację w Gazecie Hass. Rzuciłem tę propozycję na Discordzie i za pierwszym razem nie znalazła oddźwięku :P ale popromuję ją jeszcze. Na progu sezonu letniego byłoby jak znalazł.

Poza tym kilka razy słyszałem o przygotowywanej nowej stronie KH - gdyby była gotowa na rocznicę, to byłaby to niezła odpowiedź na zaprezentowaną nową stronę KS.

Aha- a może jakaś defilada Gwardii?
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Piotr Paweł I 31 maja 2019, o 07:50

Na pewno parada morska będzie. Natomiast konkurs historyczny poza ciepłym przyjęciem nie spotkał się z odzewem - trzeba go nieco podkręcić. Pomyślę.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 31 maja 2019, o 12:01

Piotr Paweł I napisał(a):Na pewno parada morska będzie. Natomiast konkurs historyczny poza ciepłym przyjęciem nie spotkał się z odzewem - trzeba go nieco podkręcić. Pomyślę.

Chodzi o ten na tworzenie historii KH? To może by umożliwić autorom najlepszych prac umieszczenie swoich mitycznych przodków w hasselandzkiej historii :D Jeśli to by stanowiło cenniejszą nagrodę niż kasa
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 31 maja 2019, o 12:36

Historia KH tworzona pewnie była, ktoś pewnie coś teraz tworzy i na pewno jeszcze tworzona będzie. Niestety, ale konkurs aż tak skutecznie uniemożliwić rozwoju historii dla każdego według uznania nie może :D
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez GFvH 31 maja 2019, o 14:36

Historia KH jest ciekawa i konkurs o niej jako sam pomysł jest bardzo dobry, lecz myślę iż więcej osób by wzięło udział jeśli byłby on w formie quizu, a tak mało komu chce się pisać.
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel
Królestwo Teutonii

Postprzez Piotr Paweł I 31 maja 2019, o 14:39

Hmmm.
OK, o quizie szybko pomyślę.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Kolo 1 cze 2019, o 09:39

Santi Vilarte napisał(a):
[...] Oprócz tego myślałem, aby zorganizować razem z SSS konferencję samorządowców w Angemoncie. Coś w rodzaju panelu eksperckiego na tematy zw. z samorządami. Potem można będzie dać relację w Gazecie Hass. Rzuciłem tę propozycję na Discordzie i za pierwszym razem nie znalazła oddźwięku :P ale popromuję ją jeszcze. Na progu sezonu letniego byłoby jak znalazł.

[...]

Jako prezes i jeden z twórców tego stowarzyszenia popieram ten pomysł, i z chęcią zaangażuję się w organizację konferencji. Poza tym cieszy mnie fakt, że ktoś jeszcze widzi jakąś przyszłość dla projektu jakim było SSS :)
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania