Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Dobra wiadomość

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Dobra wiadomość

Postprzez Piotr Paweł I 27 maja 2019, o 11:25

W związku z niespodziewanym rozwiązaniem Sejmu przez JKMość, mam dobrą wiadomość: nie zamierzam kandydować w kolejnych wyborach sejmowych. Po co, skoro Sejm można tak po prostu wyrzucić do śmieci - i to jeszcze ostentacyjnie przy okazji obchodów rocznicy Księstwa Sarmacji! JKMość powiedział mi tą decyzją, że nie życzy sobie mojej aktywności na poziomie centralnym. To bardzo wyraźny przekaz.
Ja się nie obrażam, bo niby po co? Przeżyłem już kilku Książąt, przeżyję kolejnego. Na razie jednak będę bardziej aktywny w Hasselandzie. Co - mam nadzieję - będzie z korzyścią dla Hasselandu.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Re: Dobra wiadomość

Postprzez Papieren Bitte 30 maja 2019, o 17:44

Małe ożywienie przyda się zawsze. Emocje już chyba opadły ;). Myślę że konflikt na linii Król Hasselandu i Lord Protektor nie jest wskazany.
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji i Królestwa Hasselandu
Lord Sekretarz Kancelarii Gospodarki i Finansów
Królestwo Hasselandu

Postprzez Józef Sowiński 30 maja 2019, o 19:39

Po prawdzie nie jestem na bieżąco, ale (!) konflikty i afery podtrzymują aktywność a aktywność tworzy pole do popisu i utrzymuje chęci. Ja bym jednak na Waszym miejscu spróbował się dostać bo... czemu nie? Oczywiście z chęcią wpiszę Was na listę wyborczą PR (o ile jej struktury jeszcze funkcjonują).
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez AFvTD 30 maja 2019, o 20:13

Józef Sowiński napisał(a):Po prawdzie nie jestem na bieżąco, ale (!) konflikty i afery podtrzymują aktywność a aktywność tworzy pole do popisu i utrzymuje chęci. Ja bym jednak na Waszym miejscu spróbował się dostać bo... czemu nie? Oczywiście z chęcią wpiszę Was na listę wyborczą PR (o ile jej struktury jeszcze funkcjonują).

Oczywiście, konflikty podtrzymują aktywność, ale jednocześnie zniechęcają co dalszego działania - jeżeli ktoś w ramach konfliktu jedzie po kimś jak po "szmacie" (no, w tym przypadku chyba aż tak źle nie było, ale niech wypowie się na ten temat najbardziej kłótnią na szczeblu centralnym dotknięty Lord Protektor. Owszem, dobrze przeprowadzony konflikt z pewnością napędzi mnóstwo (wartościowej) aktywności - niestety większość Sarmatów (i innych, bo jak się okazuje jedynie 52% naszej społeczności uważa się za Sarmatów) nie potrafi się bawić w konflikty i wywołuje je tam, gdzie nie trzeba :D. (W tym i ja)

Natomiast Partia Rozwoju... No cóż, towarzystwo się rozeszło... Struktury co prawda istnieją i czekają na wielmożnego (chyba, że już prześwietnego, nie zwróciłem uwagi na awans :D). Natomiast obecnie ja, tak samo jak i JO Lord Protektor mam dość polityki centralnej (dwie kadencje pod rząd z pewnością mi wystarczą) ;)

Oczywiście rozumiem, że wracasz do żywych Józefie? :D
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez TvHB 30 maja 2019, o 20:24

Wujek wraca! Nareszcie. A Partia Rozwoju to może działać według mnie, ale tylko pod twoim dowództwem. Wszyscy chcemy znów razem się w to bawić? Na razie wszystko uporządkujemy i może na następne (nie te oczywiście) wystartujemy/pare osób wystartuje na wybory do Sejmu. Wszystko dla dobra i ku chwale Ojczyzny!
kapral Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Opat Teplicki
Komendant Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej
Dziekan Teutońskiego Instytutu Historycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez Józef Sowiński 30 maja 2019, o 20:29

Co do konfliktów... Zgadzam się z Twoją opinią w 100%. Niektóre można przeprowadzać z rozmachem, inne w ciszy... Każdy jednak powinien być dobrze wyreżyserowany a zapewni dobrą rozrywkę, widowisko i aktywność poboczną, co sam sprawdzałem na własnych doświadczeniach jeszcze w czasach przed przybyciem do królestwa.

AFvTD napisał(a):Natomiast Partia Rozwoju... No cóż, towarzystwo się rozeszło...

Towarzystwo się nie rozeszło. Powiedzmy, że jest jeszcze nie w pełni przytomne ale popracujemy nad tym.
AFvTD napisał(a):Oczywiście rozumiem, że wracasz do żywych Józefie? :D

Do żywych... Tak wracam. Jeszcze tylko rekonwalescencja w Grodzisku po realiozie mnie czeka i powoli, powolutku postaram się wrócić do dawnej aktywności.
---
Panie Tadeuszu *!
A czemuż by nie wystartować w te wybory? Mamy aż (!) 7 dni by się przygotować. To wystarczająca ilość.
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 30 maja 2019, o 20:36

Józef Sowiński napisał(a):Panie Tomaszu!
A czemuż by nie wystartować w te wybory? Mamy aż (!) 7 dni by się przygotować. To wystarczająca ilość.

Chyba się siostrzeńcy pomylili :D

Natomiast niestety, ale na chwilę obecną mogę być co najwyżej sympatykiem Partii Rozwoju :D

Przyjemnej rekonwalescencji, mam nadzieję, że się nie gniewacie, że was zrzuciliśmy z hasselandzkiego fotela :D
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez TvHB 30 maja 2019, o 20:38

Józef Sowiński napisał(a):---
Panie Tomaszu!

Wujku!
Rozumiem, że wracacie to możecie być nietrzeźwi. No nie wiem, czy się zorganizujemy w taki czas. Nie mamy przygotowanych pomysłów, nie zgromadziliśmy wszystkich członków w celu ogarnięcia tematu. Możemy stworzyć wątek na forum partii.
Z wyrazami szacunku
Tadek
kapral Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Opat Teplicki
Komendant Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej
Dziekan Teutońskiego Instytutu Historycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez Józef Sowiński 30 maja 2019, o 20:42

AFvTD napisał(a):[..] mam nadzieję, że się nie gniewacie, że was zrzuciliśmy z hasselandzkiego fotela :D
[/quote]

Pogniewałbym się jakbyście tego nie zrobili.

Panie Tadeuszu- przepraszam Was za pomyłkę!
Co do wyborów... Wszystko zależy od chęci i od zaangażowania.
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu

Postprzez Michal_Feliks 2 cze 2019, o 22:29

Piotr Paweł I napisał(a):W związku z niespodziewanym rozwiązaniem Sejmu przez JKMość, mam dobrą wiadomość: nie zamierzam kandydować w kolejnych wyborach sejmowych. Po co, skoro Sejm można tak po prostu wyrzucić do śmieci - i to jeszcze ostentacyjnie przy okazji obchodów rocznicy Księstwa Sarmacji! JKMość powiedział mi tą decyzją, że nie życzy sobie mojej aktywności na poziomie centralnym. To bardzo wyraźny przekaz.
Ja się nie obrażam, bo niby po co? Przeżyłem już kilku Książąt, przeżyję kolejnego. Na razie jednak będę bardziej aktywny w Hasselandzie. Co - mam nadzieję - będzie z korzyścią dla Hasselandu.

Nie życzy?
A to nie tak, że sam Sejm zażyczył sobie przedterminowego rozwiązania?
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania