Strona 1 z 1

Placówka Ministerstwa Kultury w Królestwie Hasselandu

PostNapisane: 15 kwi 2019, o 11:16
przez Andro
Obrazek

MINISTERSTWO KULTURY

Obrazek

Szanowni Hasselandczycy!


Ochoczo przystąpiłem do ustanawiania placówki samorządowym w Hasselandzie, kraju z wieloletnimi tradycjami i innowacyjnymi dla całej Sarmacji rozwiązaniami, wynikłymi z okresu długotrwałej rozłąki między działaczami jednego rodowodu. Jestem żywo zainteresowany myślą kulturową Hasselandczyków, Waszymi pomysłami na współpracę z Ministerstwem Kultury i obecnie podejmowanymi inicjatywami. Zorientowałem się już w prywatnej instytucji Muzeum Hasselandzkiego, która wywołała na mnie duże wrażenie. Liczę na to, że nasz kontakt będzie pomyślny i pozwoli mi wesprzeć Wasze działania w jak najszerszym stopniu. Lordowie i Senatorzy — przyjmijcie wyrazy najwyższego szacunku!

PLACÓWKA CENTRALNA: viewtopic.php?f=118&t=27712

Minister Kultury

/—/ Szymon Grański

Re: Placówka Ministerstwa Kultury w Królestwie Hasselandu

PostNapisane: 15 kwi 2019, o 21:32
przez AFvTD
Szanowny Ministrze

Niezmiernie cieszymy się, że placówka Ministerstwa Kultury znalazła swoje miejsce również w Królestwie Hasselandu, miejsca wielu tradycji, nauki i sztuki. Kultura jest nam w każdym względzie bliska, zarówno pod względem literackim, plastycznym jak i historycznym. Raduję się, gdy dostrzega się takie wspaniałe inicjatywy hasselandzkie, jak Muzeum Hasselandzkie. Liczymy, że znajdzie się jeszcze wiele miejsc do pokazania Szanownemu i będzie Minister również zachwycony.

Tak samo mam nadzieję, że pomiędzy Królestwem Hasselandu, a Ministerstwem Kultury, jak również i całym Rządem JKM Konrada Jakuba zawiąże się owocna i długą współpraca, która będzie dalej pielęgnowana jeszcze przez wiele kolejnych kadencji, bez względu na to, kto urząd pełnić będzie.

Mam nadzieję, że niedługo będzie mi zaszczyt zagościć w placówce centralnej, jednak chwilowo szczegółów zdradzić nie mogę, a nawet nie jestem w stanie

Tymczasem miło będzie mi gościć Szanownego Ministra w Hasselandzie jako gościa, myślę, że kuchnia dworska stanie na wysokości zadania i przygotuje odpowiednie potrawy, aby podniebienie Szanownego było uradowane mieszanką smaków, zapachów i konsystencji.

Re: Placówka Ministerstwa Kultury w Królestwie Hasselandu

PostNapisane: 16 kwi 2019, o 08:44
przez Piotr Paweł I
Jako Kustosz Muzeum Hasselandzkiego bardzo się cieszę z obecności przedstawicielstwa Ministerstwa Kultury w Hasselandzie. Wkrótce przedstawię plany rozwoju Muzeum Hasselandzkiego, licząc na pomoc i wsparcie Ministerstwa.

Re: Placówka Ministerstwa Kultury w Królestwie Hasselandu

PostNapisane: 16 kwi 2019, o 19:01
przez Papieren Bitte
Kiedyś tu był jakiś Miesiąc Węża, ale chyba wszystkie gady pouciekały, bo coś o nim mało słychać.

Re: Placówka Ministerstwa Kultury w Królestwie Hasselandu

PostNapisane: 16 kwi 2019, o 19:08
przez Andro
Wielmożny Lordzie Szambelanie, Wasza Królewska Wysokość,

jest to dla mnie ogromna przyjemność zarówno gościć w Hasselandzie, jak i porozmawiać o naszej współpracy. Chętnie zawitam w pałacu Lorda Szambelana i skorzystam z okazji, by spróbować prześwietnego hasselandzkiego wina i lokalnych przysmaków. Mam nadzieję, że nie tylko Ministerstwo Kultury pod moją kuratelą, ale każde kolejne zachowa podobne placówki pierwszego kontaktu. Jednocześnie dziękuję za tak pozytywne przyjęcie!

Zaś co tyczy się Muzeum Hasselandzkiego, czekam z niecierpliwością na przedstawienie wszelkich planów. Zachęcam WKW do złożenia wniosku o dotację w działach Rady Ministrów; myślę, że wszelka kategoryzacja ogólnodostępnych materiałów powinna być wymiernie nagradzana.


Minister Kultury

/—/ Szymon Grański

Re: Placówka Ministerstwa Kultury w Królestwie Hasselandu

PostNapisane: 16 kwi 2019, o 19:18
przez Papieren Bitte
Tak sobie pomyślałem, że ten nasz Lord Sekretarz Kancelarii Kultury i Tradycji, powinien dostać linijką po łapach za nieudzielanie się w takich zacnych wątkach. Panie Ministrze, może jakiś środek przymusu? Jeśli tak, to jaki?

Re: Placówka Ministerstwa Kultury w Królestwie Hasselandu

PostNapisane: 16 kwi 2019, o 19:22
przez Januszek vH-P
Cóż, na razie jeszcze Lord tejże Kancelarii.

Oczywiście jeśli będzie mi dane cieszę się- że jest osoba, w postaci ministra, która poprzez kulturę chce powiązać na nowo nasze samorządy.