Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kuźnia narracji

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Re: Kuźnia narracji

Postprzez Piotr Paweł I 5 kwi 2019, o 13:32

Cd studiów dziennikarskich oczywiście będzie.
Co do studiów prawniczych - potrzeba do tego prawnika. Choćby realowego mgr. Ja niestety prawnikiem nie jestem. Z wykształcenia jestem specjalistą od mediów :lol:
Nie wiem co to za "izba dyplomatyczna" miałaby być?
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 5 kwi 2019, o 17:54

Ja w "realu" już wkrótce będę mgr administracji, i chociaż zakres wiedzy mam oczywiście węższy niż prawnicy, to jestem zaznajomiony z terminologią prawną :D
Też mnie zaciekawiła ta izba.
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Postprzez Michal_Feliks 6 kwi 2019, o 16:40

Na terenie Hasselandu z cala pewnoscia musi znajdowac sie melina, ktorego goscie nieustannie pozostawac beda pod wplywem alkoholu, i prowadzic na terenie okolicznym zgorszenie publiczne. Uwage te motywuje koniecznoscia honorowania pamieci Magdy Hasse - osoby rownie wybitnej, co upadlej <3
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Piotr Paweł I 6 kwi 2019, o 17:32

Różne rzeczy można powiedzieć o Magdzie Hasse - ale nic nie wiem o jej alkoholizmie. Niewątpliwie można założyć Centrum Sporów i Kłótni - ona była w tym świetna.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 9 maja 2019, o 17:35

Szanowni Hasselandczycy

Niedługo wjedziemy na pełnym gazie w okres rocznicowy - w przeciągu kilku najbliższych miesięcy nie będzie żadnego, bez uroczystości państwowych. Zaczniemy hucznie od 17. rocznicy Księstwa Sarmacji. Potem (ważna szczególnie dla mnie) rocznica KB, a niewiele później również rocznica Hasselandu - przy której wypadałoby stanąć na wysokości zadania.
Jak mnie pamięć nie myli, miesiąc po rocznicy KH, swoje święto obchodzi Teutonia, a we wrześniu Książęce Siły Zbrojne.

Zanim zaczniemy przygotowania do rocznicy Królestwa Hasselandu proponuję zatem rozgrzewkę. Przygotujmy się dobrze na rocznicę Księstwa Sarmacji. Dlatego też chciałbym, abyśmy do niedzieli podzielili się zadaniami do wykonania, aby przez niecałe 2 tygodnie dobrze przygotować się do nich. W międzyczasie będziemy obradować nad zmianami w prawie i łączyć odbudowę Angemontu ze zdobieniem miast.

Co trzeba zatem przygotować? Na pewno ważne będzie przygotowanie Angemontu. Chociaż rocznica Księstwa Sarmacji popada 25 maja, natomiast uroczystości zaplanowane są na ten sam dzień - to sugeruję, aby przedłużyć obchody na następny dzień i zorganizować drobną uroczystość na terenie miasta, na wzór wizyty Ministra Kultury w Angemoncie. Można spróbować namówić JKM Piotra III Łukasza do okolicznościowego przemówienia - a może uda się JKM złapać na dłużej i przetrzymać do 27 maja, zapewniając rozrywkę? Wiem, że Lord Sekretarz Kancelarii Dworskiej Kultury i Tradycji jest już przygotowany na taką okoliczność :D

Kolejną sprawą jest Cyberia oraz Vienbien. Vienbien chcę zająć się osobiście, przed rozpoczęciem uroczystości rocznicowych zamierzam zagościć w mieście oraz wygłosić okolicznościowe przemówienie ku pokrzepieniu Vienbieńczyków. Analogicznie przydałoby się, aby ktoś przygotował Valtarię, oraz wygłosił przemówienie ku pokrzepieniu Cyberyjczyków. Mam nadzieję, że mogę w tej sprawie liczyć na Lorda Protektora - któremu, jak mi doskonale wiadomo Cyberia jest bardzo bliska.

No ale warto byłoby również, aby ktoś wygłosić przemówienie ku pokrzepieniu mieszkańców Angemontu. Czy mogę w tej sprawie liczyć na Mera Angemont?

Kolejną sprawą jest organizacja jakichś wydarzeń okolicznościowych ze strony Królestwa Hasselandu. Na forum. Tylko wypadałoby się jak najszybciej zaczynać, żeby z rozstrzygnięciem wyrobić się z przed świętem.Tylko - nie mam pomysłu - może jednak ktoś inny coś zaproponuje?

Co do rozrywki na Discordzie, poza rozsypankami (na 100% będą :D) zaproponuję coś ze strony Hasselandu. Chociaż nigdy szczególnie dobry w przeprowadzaniu zabaw nie byłem, to sądzę, że dam radę - szczególnie, że mam pomysł.

Kontynuując - warto byłoby wydać jakiś artykulik (albo dwa) związane z Unią pomiędzy KS, a KH. (Której rocznicę obchodziliśmy dokładnie tydzień temu :D) Jakieś opowiadanie, wiersz, obraz, film czy cokolwiek innego. Jakaś artystyczna dusza?

Szukając wśród popularnych pomysłów - mogę liczyć na jakiś pochód przez Angemont ze strony Gwardii Hasselandzkiej?

Kolejnym pomysłem, jaki nasuwa mi się to planowane przez Santiago dyktando ortograficzne. Może to byłaby dobra okazja?

No i to by było na tyle. Może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe pomysły? Ja postaram się wywiązać z obietnic - przygotuję Vienbien i przeprowadzę jakąś zabawę na Discordzie (o ile pozwoli na to czas, jestem zresztą ciekawy, kto będzie koryfeuszem uroczystości :D).

No i już trochę offtopowo - postaram się również ogarnąć przed rocznicą wydanie Periodyku Hasselandzkiego. Pora zacząć informować ludzi z innych samorządów o tym, co dzieje się w Hasselandzie :D. Tylko pewnie zgodnie z sugestią anonimowego Hasselandczyka - zmienię nazwę na Aperiodyk :D
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Santi Vilarte 9 maja 2019, o 17:51

Angemont-przemówienie plus dyktando - bez problemu. Na razie nie mam pomysłów na więcej, chyba że jakaś druga gra słowna na Discordzie.

Periodyk - czyli jak się zakończyła sprawa z Gazetą Hass.? Jest w końcu nasza? :)
Santiago Vilarte
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Januszek vH-P 9 maja 2019, o 17:56

Stryju,

Naturalnie, Gazeta Hasselandzka dzięki uprzejmości LS i LP została znacjonalizowana i należy do nas vel Królestwa Hasselandu. :)
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Sierżantaa (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Santi Vilarte 9 maja 2019, o 17:59

No to powiedziałbym, że można się ograniczyć do GH i ew. z okazji rocznicy wydać jednolity numer w pdf-ie :P
Santiago Vilarte
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 9 maja 2019, o 20:03

Santi Vilarte napisał(a):Angemont-przemówienie plus dyktando - bez problemu. Na razie nie mam pomysłów na więcej, chyba że jakaś druga gra słowna na Discordzie.

Periodyk - czyli jak się zakończyła sprawa z Gazetą Hass.? Jest w końcu nasza? :)

Co do dyktanda, moja oferta jest nadal aktualna ;)

Tak, Gazeta została znacjonalizowana. Warunki na jakich umówiłem się z Lordem Protektorem niech pozostaną owiane mgłą. Mogę tylko powiedzieć, że skarb państwa uszczuplił się o jednego Liberta. :D

Santi Vilarte napisał(a):No to powiedziałbym, że można się ograniczyć do GH i ew. z okazji rocznicy wydać jednolity numer w pdf-ie :P

Artykuły w GH to jedno - aktywność na forum, to zupełnie inna sprawa. Szczerze - bardziej zależy mi na tym drugim, natomiast pomysł z pdf-em bardzo mi się podoba. Tylko wtedy trzebaby zamieścić więcej treści - nie tylko informacyjnej. Zatem - można mi wysyłać teksty na priv, ja wszystko w PDFa złoże (wyjdzie bardziej czytelny niż ostatni OffSide -_-). Później nagrodzę aktywnością pozasystemową :D
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Remigiusz L. 9 maja 2019, o 22:06

Tak, Gazeta została znacjonalizowana

Hasseland drugą Wenezuelą? :P
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser