Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kuźnia narracji

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Kuźnia narracji

Postprzez AFvTD 22 lut 2019, o 13:33

Szanowni Państwo

Po uporządkowaniu najważniejszych spraw administracyjnych i organizacyjnych pora wziąć się za coś długofalowego. Za coś, co pozwoli nam dalej utrzymać aktywność na satysfakcjonującym poziomie i jednocześnie utworzyć wartościowy materiał. Dlatego też postanowiłem utworzyć hasselandzką kuźnię narracji. Jest to miejsce na zbieranie pomysłów na kolejne wydarzenia narracyjne oraz kulturowe. Miejsce, w którym będziemy myśleć o tym, co dalej. Tutaj będziemy mogli zorientować się, czy inicjatywą naszą ktoś się zainteresuje. Znajdziemy uczestników oraz chętnych do współorganizacji. Odnajdziemy tutaj specjalistów w swoim fachu, gdyby była potrzebna grafika bądź tekst. A może nawet materiał dźwiękowy bądź filmowy? Szukać tutaj będziemy mogli również fachowców od organizacji i prawa, od regulaminów. Pomysłodawców, realizatorów, animatorów.

Niech będzie to miejsce wymiany doświadczenia i życiowego bagażu. Dzielmy się tutaj wrażeniami po wydarzeniach w Królestwie, decydujmy, co warto powtórzyć, a przy czym bardziej postarać się następnym razem. Co nas zniechęca, a co motywuje do realizacji. To wszystko może się przydać innym.

Dlatego też zapytuję - czy ktoś już teraz ma jakiś pomysł? Sam mam w głowie już kilka, jednak obecnie się powstrzymam z przedstawianiem. Zawsze musimy mieć coś w zapasie, a zapasy najlepiej wykorzystywać, kiedy zabrakło już najlepszego. Najlepszego - czyli pomysłów obywateli, inicjatyw oddolnych, które władzę mogą wspierać, nie tego co władza podsunie obywatelom pod nos i każe jeść, nawet gdyby nie smakowało.

Czekam na opinie, czekam na pomysły i czekam na was! Bez was Hasselandczycy to nie może się udać!
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Re: Kuźnia narracji

Postprzez Piotr Paweł I 22 lut 2019, o 14:47

To co ja mogę zaoferować, jest znane - ale przypomnę.
- teksty do "Gazety Hasselandzkiej" - i zapraszam innych do pisania.
- narracyjny (ale nie tylko) rozwój Cyberii,
- Akademia Nauk - zwłaszcza studia dziennikarskie i dyplomatyczne,
- Muzeum Hasselandzkie - stopniowa budowa.
Dodatkowo może nadzór nad Flotyllą Hasselandzką, którą sam wcześniej budowałem.
Inne pomysły postaram się przedstawić wkrótce. Z innych rzeczy: zawsze mogę pomóc w pisaniu statutów czy ustaw.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Januszek vH-P 22 lut 2019, o 19:08

Jako nowy Lord Sekretarz Kancelarii Kultury i Tradycji już zacząłem myśleć nad pewnymi pomysłami. Oraz innymi inicjatywami.
  • Na pewno będę działać w GH.
  • Również w HAN jako Lord Sekretarz Kancelarii Nauki a za niedługo jako wykładowca (daj boże).
  • Zawsze mogę pomóc przy pisaniu statutów, regulaminów, ustaw itp.
  • Na pewno chciałbym reaktywować Razuryjskie Miesiące. Ciekawa to inicjatywa charakterystyczna dla Hasselandu.
Jak coś mi przyjdzie do głowy to będę pisać. Liczę na owocną współpracę pomiędzy nami Hasselandczykami.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Sierżantaa (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez AFvTD 2 mar 2019, o 16:01

Szanowni Hasselandczycy

W związku z średnim odzewem w wątku postanowiłem sam zaproponować kilka spraw do rozwiązania w celu rozwoju narracji oraz aktywności w naszym kraju.

• Artykuły w Gazecie Hasselandzkiej. Poszukiwani są chętni, którzy rozpoczęliby tworzenie pewnych serii wydawniczych, w miarę aktywnie oraz ciekawie prowadzone. Oczywiście oferuję swoją pomoc. Wśród przodujących tematów liczę na: wiadomości prowincjonale (np. kontynuacja Periodyku Hasselandzkiego) oraz wywiadów. Chętnie ujrzałbym również kogoś, kto opisywałby miejsca w Królestwie oraz chciałby zająć się twórczością bardziej kreatywną wydając powieść/opowiadanie/wiersze/dramaty, bądź też "plotki" czyli informację o wydarzeniach, których uczestnikami nie są osoby realnie istniejące w kraju, a takie, jak Jan Kowalski, czy Ewa Nowak. Chętnych proszę o informację w tym wątku.
  • Przed nami Razuryjski Miesiąc Węża, z tego miejsca dziękuję Januszkowi za sprawną realizację. Chciałbym jednak, aby wszyscy zaangażowali się w obchody i napisali w trakcie wydarzenia chociaż kilka narracyjnych postów.
  • Przydałoby się rozwinąć dalej narrację w Angemoncie. Proponuję jakąś budowę, ewentualnie odświeżenie którejś z budowli. Oczywiście sam się przyjrzę jeszcze, jednak jeżeli ktoś ma już ten etap za sobą, to chętnie posłucham pomysłów. Wśród tego, co roi się obecnie w mojej głowie jest budowa nowej linii komunikacji miejskiej (bądź jej budowa od podstaw, jeżeli nie istnieje), odnowienie jakiejś dzielnicy mieszkaniowej, budowa ważnej części miasta (np. lotniska, lub fabryki). Warto też utworzyć miejsca stałej narracji (np. restauracja, bądź bar) gdzie oprócz narracji prowadzone byłyby luźne rozmowy, na różne tematy. Jeżeli ktoś ma podobny pomysł, proszę o nim pisać śmiało niżej.
  • Konkurs kulinarny - jest to mój całkiem luźny pomysł, w którym urządzilibyśmy zawody w "gotowaniu". Polegałby on na tym, że każdy z uczestników publikuje swój przepis na zadany temat, przy czym skończyłby się wyłonieniem zwycięzcy, tak jak w programie telewizyjnym z realnego świata - Top Chef. Dla nieoglądających - co odcinek odpada jedna osoba, która najgorzej poradziła sobie z zadaniem. Tak samo i u nas - co tydzień odpadałaby jedna osoba, która stworzyła najsłabiej ocenione danie. (oceniane przez bezstronne jury). Proszę o zamieszczenie opinii poniżej.
  • Aktywizacja HAN. Trzeba w końcu rozruszać naszą uczelnię, zachęcić innych do studiowania oraz zadbać o plan kształcenia. Tutaj liczę na szczególną aktywność Rektora oraz Lorda Sekretarza ds. Nauki. Chciałbym prosić o zarysowanie najbliższych celów do zrealizowania.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Januszek vH-P 2 mar 2019, o 22:00

Lordzie Szambelanie
.
Drodzy Hasselandzczycy

• Na pewno w Gazecie Hasselandzkiej będę pisał. O zabytkach itp. Mogę również kontynuować Periodyku Hasselandzkiego
  • Razuryjskie Miesiące na pewno. Dziękuje za słowa uznania. :)
  • Przeskoczę Angemont.
  • Konkurs kulinarny ciekawa sprawa. Może regularnie powiększyć narracje. Może w ogóle studio w Angemoncie zrobi? Coś zamiast Piekielna Kuchnia to Hasselandzka Kuchnia? :lol:
  • Oczywiście HAN będzie działać. Plany są, ale jeszcze pogadam z JO Rektorem i przedstawimy je za niedługo.

To na razie tyle ode mnie. 8-)
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Sierżantaa (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez SvV 19 mar 2019, o 17:16

Ja sobie rozważam dołączenie do Hasselandu. Jakiegoś magistra bym sobie machnął na HAN i potem mógłbym pomyśleć nad otworzeniem instytutu prawa, czy cuś, no i oczywiście gnębiłbym Lorda Szambelana za błędy w aktach prawnych ;).
(—) Severin von Verwaltung

Obecnie apolityczna jednostka biurokratyczna.
SvV
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 19 mar 2019, o 20:59

Han serdecznie zaprasza :)
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 19 mar 2019, o 21:51

Seweryn napisał(a):Ja sobie rozważam dołączenie do Hasselandu. Jakiegoś magistra bym sobie machnął na HAN i potem mógłbym pomyśleć nad otworzeniem instytutu prawa, czy cuś, no i oczywiście gnębiłbym Lorda Szambelana za błędy w aktach prawnych ;).

Cóż, do gnębienia Lorda Szambelana za błędy w aktach prawnych nie potrzeba żadnego magistra :D sam nigdy nie twierdziłem, że na prawie się znam ;)
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Santi Vilarte 4 kwi 2019, o 21:16

Co do HAN, jako student dziennikarstwa wciąż czekam, aż pojawi się dalsza część studiów...
I wracając do ulubionego wątku z tego zakresu - stworzyłbym tam studia prawnicze. Możliwości jest masa, zarówno w zakresie prawa sarmackiego, jak i porównawczego (z innymi nacjami). A takie studia mogłyby realnie wpłynąć na kraj, dając wykształcenie do tego, żeby tworzyć spójne i logiczne prawo. W dalszej kolejności mogę sobie wyobrazić program stypendialny dla osób z zagranicy, chcących studiować tu prawo sarmackie - bez jakichś szałowych kwot, skoro mamy te 10k na start, ale z jakimiś premiami motywacyjnymi za zaliczanie modułów na czas.

Edit. Ok, dopiero po napisaniu widzę, że się powieliłem z tą propozycją prawną, ale i trochę ją rozszerzyłem.
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary