Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Cisza...

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Re: Cisza...

Postprzez Januszek vH-P 15 lut 2019, o 18:59

Cóż sytuacja nieciekawa, w sumie prawo nam nie pomaga.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Sierżantaa (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Verwaltung 15 lut 2019, o 19:07

Zastosujcie koncepcję prawa naturalnego i tyle.
(—) Severin von Verwaltung

Komentator sytuacji prawno-politycznej, miłośnik legislacji oraz biurokracji i procedur.
Królestwo Hasselandu

Postprzez Januszek vH-P 15 lut 2019, o 19:08

Będzie się działo.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Sierżantaa (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Piotr Paweł I 15 lut 2019, o 20:04

Spokojnie, żadnego dramatu nie ma, od jutra będziemy mieć p.o. Lorda Szambelana, a co dalej - zobaczymy.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Eddard Noqtern 16 lut 2019, o 09:51

Seweryn napisał(a):
Eddard Noqtern napisał(a):Dwór nie podejmuje żadnych działań. Jak w takiej sytuacji mamy się zaangażować? A jak ma się pojawić nowy obywatel?

Jak się zaangażować? Normalnie. Z tego co widzę, w Hasselandzie cenzura nie panuje i można pisać posty, prowadzić narrację i wykonywać inne czynności. Absencja władzy to co prawda problem, ale też nie powód, żeby nic nie robić i czekać na gotowe. A czy władzę przejmie Wielmożny Alfred, czy Poważany Januszek lub ktokolwiek inny znaczenia nie ma. Jak obywatele nie będą działać, to każdy się w końcu zirytuje i rzuci stołkiem, mogąc trafić kogoś rykoszetem.

Nie zgodzę się. Moim zdaniem za aktywność w Państwie powinny odpowiadać jednak osoby na najwyższych stanowiskach inicjując różne wydarzenia, akcje itp. Ja przynajmniej zawsze starałem się w ten sposób w przeszłości działać.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Królestwo Hasselandu

Postprzez Verwaltung 16 lut 2019, o 09:56

Eddard Noqtern napisał(a):Nie zgodzę się. Moim zdaniem za aktywność w Państwie powinny odpowiadać jednak osoby na najwyższych stanowiskach inicjując różne wydarzenia, akcje itp. Ja przynajmniej zawsze starałem się w ten sposób w przeszłości działać.

Życzę miłej wegetacji z takim podejściem. Może wyłączymy od razu stronę Księstwa, bo Książę jest na przymusowym urlopie i jako organ władzy państwowej nic obecnie nie robi?
(—) Severin von Verwaltung

Komentator sytuacji prawno-politycznej, miłośnik legislacji oraz biurokracji i procedur.
Królestwo Hasselandu

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 16 lut 2019, o 11:58

Jeśli Pan Seweryn myśli że będę reagował na każdego jego posta, to chyba z czymś się pozamieniał na rozumy, cli to najbardziej prawdopodobne i zabawne jednocześnie. Ponadto nie jest w moim kręgu zainteresowań bo wolę kobiety, więc myślenie o mnie nie ma sensu panie Seweryn. Ponadto z moich obserwacji Pan Seweryn zaniemógł z ostatnią aktywnością na forum Hasselandu więc tezy "prawne" wskazane :D .
Jarosław Wawrzyniak
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Piotr Paweł I 16 lut 2019, o 12:00

Można by dojść do wniosku, że władze w ogóle nie są potrzebne. Jeśli wystarczą sami obywatele, to można ustalić, że Księciem Sarmacji jest np. Emeryk XVI - całkowicie wirtualny, a Lordem Szambelanem Królestwa Hasselandu np. Antiofenes Hirekszput, też całkiem wirtualny. Podobnie z ministrami i lordami...
...ja zdecydowanie uważam, że władza w mikronacji powinna inspirować i aktywizować. Jeśli sama jest nieaktywna, to całe wirtualne państwo zamiera. Bo mikronacja = wirtualne państwo, a kluczowym elementem państwowości jest posiadanie władz i to działających. Inaczej mamy albo klub dyskusyjny o nazwie "państwo", albo jakiś pozór nie wiadomo czego.
Oczywiście, obywatele powinni działać i niezależnie od władz, ale jak władze nie działają, to już fatalnie.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 16 lut 2019, o 12:22

Ja natomiast zgodzę się z JKW Regentem. Musimy pracować jak jeden organizm, choć co prawda władze Królestwa powinny odpowiadać za inicjowanie większości inicjatyw w prowincji, o tyle jednak nie możemy sobie pozwolić na to aby procent inicjatyw centralnych/administracyjnych wynosił więcej niż 70% ogólnej liczby inicjatyw i aktywności w kraju. Brak władzy samej w sobie nie stanowi u nas żadnego poważniejszego problemu, zwłaszcza że jesteśmy chyba najmniej zbiurokratyzowaną częścią sarmackiego społeczeństwa, to brak kreatywności i chęci do podjęcia jakichkolwiek działań na polu narracyjnym, widać to doskonale na przykładzie fiaska akcji humanitarnej w Cyberii i "budowie" nowej dzielnicy Angemont - wszystko to zainicjowalem sam i nie był mi do tego potrzebny urząd Lorda Szambelana. Myślę, że w naszych warunkach rząd narracyjny mógłby się sprawdzić tak jak np. w Volkianie (prowincji Federacji Nordackiej), w którym działał przez jakiś czas dość prężnie na polu narracji rząd złożony tylko z jednej osoby i kilku narracyjnych postaci.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania