Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Hasseland 3.0

Hasseland 3.0

Postprzez Józef Sowiński 29 gru 2018, o 16:16

Szanowni!

Hasseland zmienił się bardzo od zjednoczenia z Sarmacją... Zanikła wszelka aktywność poza tą, związaną z prawem oraz paroma postami w KAN. Temu w Hasseland 3.0 opisałem drobne zmiany i możliwość napraw tego stanu rzeczy... Chciałbym, byście zapoznali się z tym i skomentowali...
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Hasseland 3.0

Postprzez Cudzoziemiec 29 gru 2018, o 16:51

Jak dla mnie super.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Cudzoziemiec
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Thomas 29 gru 2018, o 20:04

Dla mnie bomba.
Mam jednak kilka pytań.
Chcesz przenieść Hasseland w czasy XIX wieku i początku XX? Czyli coś na podobę Monarchii AW.?
A może przekształcić urząd Lorda Szambelana na wicekróla, a wicekrólestwa cyberii i V. na Księstwa.
/-/ Thomas von Lisendorff
Komandor GH KH
bsmt MW KS,
Dowódca Esksdry Okrętów Podwodnych
IV Floty Operacyjnej,
Królestwo Hasselandu

Postprzez Józef Sowiński 29 gru 2018, o 20:15

Monarchia MAW to monarchia MAW, która obecnie prowadzi swoją narrację o początek wieku XX. Chodzi mi bardziej o stworzenie hybrydy- imperium rodem z Wielkiej Brytanii w czasach współczesnych... Co do wicekrólestwa i lorda szambelana- jestem tradycjonalistą i podobają mnie się obecne nazwy, bo księstwa kojarzą raczej z państewkami niemieckimi, ale nie będę naciskał- zależy jaka wersja będzie odpowiadać większości.
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 29 gru 2018, o 20:45

Wielmożny Wicehrabio,
Hasselandczycy.

Pomysł na renowację Królestwa jak najbardziej dobry. Wiele pomysłów zasługuje na uznanie, część jest tylko powtórzeniem tego co już jest, aczkolwiek powtórzenie tego było dobrym pomysłem, szczególnie ze względu na osoby, które w Hasselandzie są stosunkowo niedługo. Nie będę mówił o tym co mi się podoba, bo opisanie po kolei każdego z punktów zajęłoby niewyobrażalnie wiele miejsca i pochłonęłoby niewiarygodnie wiele czasu. Zatem wspomnę jedynie o tych sprawach, które mi subiektywnie, czego nie ukrywam, się nie podobają i przynajmniej mi wydają się za nieszczególnie prawidłowe.

Charakter Vienbien jest jak najbardziej ciekawy i chętnie bym się nim bliżej zainteresował. Jednakże, nie jako Gubernator - jak to jest w opisie, ale jako Wicekról. Cyberia może i jest rodowitą ziemią Królestwa Hasselandu, a Vienbien jedynie kolonią, ale nie znaczy to, że trzeba traktować je po macoszemu. Poza tym, pomimo tego, że jest to kolonia, to ktoś tam kiedyś mieszkał. Chciałbym, aby była to prowincja dosyć "zacofana", technologicznie przeplatały się traktory i piły łańcuchowe z radłem i toporem. Dodatkowo dołączyć tutaj dawkę przesądów, wierzeń i tradycji. Innych aniżeli w Hasselandzie, aby było to miejsce wyróżniające się na tle pozostałej części Hasselandu.

Kolejną sprawą, której jak najprędzej należy się wyzbyć, są hasselandzkie tytuły szlacheckie. Tak, to nie jest pomyłka. Mamy tytulaturę sarmacką, tytuły hasselandzkie są tytułami honorowymi. Na których używanie musi się zgodzić Książę Sarmacji. Oczywiście, nie uważam latania do księcia o zatwierdzenie nadanego w Hasselandzie tytułu za coś złego, aczkolwiek ciągłe awansy mogą z czasem przerosnąć księcia. Tym bardziej, że ostatecznie byśmy byli diukiem-markizem-grandem-hrabią-baronem-panem, chyba że ktoś wpadłby na pomysł, żeby poprzedniego tytułu się zrzec. Ale zawsze to można go zatrzymać, nie będzie on nikomu przeszkadzał, a po prostu podpis urośnie :). Przyjęcie tytulatury sarmackiej powinno być tutaj priorytetem. Dodatkowo warto jeszcze wspomnieć, o Artykule 7 Traktatu o połączeniu Królestwa Hasselandu z Księstwem Sarmacji. Pozwolę go sobie zacytować

Artykuł 7.

1. Książę Sarmacji wyraża zgodę na posługiwanie się wszelkimi tytułami honorowymi, szlacheckimi i arystokratycznymi, jakie obowiązywały w Królestwie Hasselandu do dnia wejścia w życie niniejszego Traktatu. Obywatele Hasselandu posiadający tytuły szlacheckie i arystokratyczne otrzymują odpowiednie tytuły szlacheckie i arystokratyczne obowiązujące w Księstwie Sarmacji, w taki sposób, że:
Bajtuś otrzymuje tytuł markiza i 45 wsi lennych,
Eddard Noqtern otrzymuje tytuł diuka i 65 wsi lennych,
Freyton Camirr otrzymuje tytuł wicehrabiego i 18 wsi lennych,
Józef Sowiński otrzymuje tytuł wicehrabiego i 18 wsi lennych,
Kim Myong Won otrzymuje tytuł markiza i 45 wsi lennych,
Piotr Paweł I otrzymuje tytuł diuka i 65 wsi lennych.
2. Przepisy ustępu poprzedniego nie stanowią procedury nadania wsi lennych o której mowa w odrębnych przepisach prawa Księstwa Sarmacji i tym samym nie mogą stanowić podstawy do zwiększenia siły głosu obywatela wynikającej z liczby nadanych wsi lennych.

Powody dla których powinniśmy się tych tytułów pozbyć jest:
1. Książę wyraził zgodę tylko na uznanie tych tytułów, które były w niepodległym Hasselandzie. Nie oznacza to, że uznaje wszystkie tytuły, które zostaną nadane przez Lorda Szambelana w KH podległym już Księstwu
2. Książę nadał dosyć sporo wsi lennych, jednocześnie dając te same tytuły wszystkim obywatelom Królestwa Hasselandu, które mieli poprzednio - takie przynajmniej odnoszę wrażenie, chociaż mogę się mylić.

Przez powyższe uważam, że trzeba w inny sposób oprzeć siłę głosu. Bo głosy ważone jak najbardziej popieram i tęsknie za nimi od momentu zrównania wszystkich obywateli do 3. Mimo to nadal po cichu liczę, że uda się przywrócić stan sprzed roku i ponownie cieszyć się będziemy głosami ważonymi w KS. Co do ważenia głosów w KH jeszcze pomyślę i dam znać, kiedy coś wymyślę :D

No i ostatnie. Dwór Krolewski. Ograniczenie go jest może i dobrym pomysłem, jednak nie popieram go. Obecnie rozdział obowiązków i tak nie jest zbyt ogromny, a warto mieć również miejsce dla osób, które chciałyby coś osiągnąć. Żeby nie doszło do stagnacji na najwyższych urzędach państwowych, ale aby ci ustępujący nadal mieli jakieś zajęcie. Dlatego też wolałbym, aby pozostały Kancelarie Dworskie, tak jak to jest obecnie. Lordowie Sekretarze są tutaj mimo wszystko ważnymi osobami. Względnie, osobami od odwalania brudnej roboty, jednak uważam, że mają wpływ na funkcjonowanie kraju. Dosyć ważny zresztą.

W odróżnieniu od Lordów Sekretarzy, Lordów Doradców wyrzuciłbym całkiem. Nie mają oni szczególnych uprawnień, wydaje mi się, że są to osoby co najwyżej pełniące funkcję wiceministrów, jednocześnie potencjalnych kandydatów na rolę Lorda Sekretarza. Przybywając do KH zostałem powołany jako Lord Doradca. Nie wiedziałem wtedy jeszcze z czym to się je, teraz żałuję. Jest mi niezmiernie przykro, ponieważ uważam, że chcąc nieść pomoc w trakcie zapaści aktywnościowej nie zostałem obdarzony zaufaniem. Tak, uważam, że Lord Doradca to osoba, która pełni obowiązki Lorda Sekretarza bez jego praw, jako osoba, którą najpierw trzeba sprawdzić, a jak się sprawdzi to jej zaufać. Dlatego też stwierdziłem, że niejednoznaczne jest to, że będąc Lordem Doradcą z automatu kandyduję na analogiczne funkcję Lorda Sekretarza. Ba! Powinienem się ich w tym momencie zrzec. Ale to nie pora na żale, nawet się nie obejrzałem że tyle na ten temat napisałem :D

To by było na tyle moich uwag.
Z wyrazami szacunku.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Piotr Paweł I 29 gru 2018, o 22:01

Ponieważ nie mam możliwości przeczytania projektu, nie mam jak się do niego odnieść. Uczynię to w Orędziu Sylwestrowym.
Generalnie, Hasseland nie powinien być skostniałą strukturą. Zmiany być może są konieczne. O jedno będę walczył zawsze: o szacunek do historii i tradycji. W tym o pozostawienie naszych tytułów szlacheckich. Senat nie musi być senatem. To akurat drugorzędna sprawa.
Co do reszty, poczekajcie proszę jeden dzień. Czy półtora. Sądzę, że Was ucieszę. Cóż. Wystarczyło poczytać Discord...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 6 sty 2019, o 10:24

Zapoznałem się z tym dokumentem, najbardziej zaciekawił mnie pomysł narracji i klimatu Wicekrólestwa Vienbien, jest to ciekawa alternatywa dla prowincj, która jest w zasadzie miastem istniejącym na dodatek tylko w teorii. Do pozostałych części tekstu ciężko jest mi się ustosunkować, kwestia kolejności działów na forum nie wydaje się być czymś wielce istotnym. Natomiast ustrój polityczny nie różni się znacząco od tego, który mamy obecnie.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Józef Sowiński 6 sty 2019, o 11:21

W dokumencie zapowiadałem,że zmainy są raczej drobne ale będą ulatwiac zarządzanie prowincją. Dodatkowo daje to możliwosc odwolywania sie do konkretów co da możliwość skupienia sie na rozwoju i narracji nie zaś na dyskusji nad kształtem Hasselandu.
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 6 sty 2019, o 12:48

Przeczytałem. Na razie krótko powiem: podoba mi się. Mam tylko wątpliwość, czy Senat nazwać Kongresem? A może nieco to skomplikować... parlament niech się nazywa Izba Gmin (skoro brytyjskie nazwy lordów), ale niech będą i senatorowie (bez senatu jako oddzielnej izby) jako osoby zasłużone, z dodatkowym głosem. O tym napiszę wkrótce nieco więcej. Mam wątpliwości co do herbu Vienbien, ale może niech tak będzie? Do pomysłu odniosę się szerzej w Gazecie Hasselandzkiej.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Józef Sowiński 6 sty 2019, o 14:01

Herb Vienbien tak jak pisalem zostalo godło wysp Zegiesy. Nie moglem nigdzie wcześniej znaleźć herbu Vienbien...
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania