Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Trochę więcej niż zmiany w prawie

Trochę więcej niż zmiany w prawie

Postprzez AFvTD 13 wrz 2020, o 17:33

Szanowni Hasselandczycy, których i tak pozostało mniej niż garstka!

Powoli nasze prawo się zmienia, nie ukrywam, że idzie to w dobrym kierunku, chociaż w tempie, które nie poraża i nie powala na kolana. Z pewnością nie będzie to lekarstwem na wszystko co złe i bez jakiegokolwiek skoku demograficznego tak pozostanie.

Niemniej jednak, zdecydowałem się tutaj podzielić pewną wizją Hasselandu, której zalążek chciałbym wykreować przed zakończeniem posługi i oddaniem sterów w ręce najbardziej odpowiednie (zaraz za Magdą Hasse, która dla Hasselandu jest czymś więcej niż historią - jest ojcem i matką oraz ideą, która jakoś nas trzyma jako hasselandzką wspólnotę, nawet pomimo tego, że Magdy Hasse nikt z obecnych poza diukiem de Zaymem nie poznał).

Chciałbym, aby Hasseland przyłączył się do propagowanej już swego czasu przez Jaśnie Oświeconego Krzysztofa Czuguł-Chana na terenie Starosarmacji doktryny 1+. Niech każdego dnia na naszym forum pojawi się 1 post. Niech będą przynajmniej pozory, że nasze społeczeństwo w jakiś sposób żyje, niech puls nie ustaje. Jeżeli jedna osoba coś napisze - zawsze jest szansa na to, że ktoś odpisze i jakoś efektem kuli śnieżnej powrócimy do czasów świetności.

Dzisiaj już nie trzeba - powstało więcej niż 1 post, jednak jutro - niech coś się pojawi! Jeszcze dzisiaj zrobię drobne porządki na forum, wyciągnę i przypnę te, w których jest szansa na wypowiedzenie się, ciągnięcie narracji. Niech nie będą to rozmowy ideologiczne - niech to będzie zwykła zabawa narracyjna, projekt gospodarczy (chociaż pod tym względem Złoty Róg będzie teraz wiódł niezaprzeczalnie prym), lub cokolwiek innego, niezwiązanego z prawem i rozmyślaniami nad przyszłością. Coś, w co każdy, bez względu na to, czy się orientuje w naszej narracji i prawie, czy też nie - mógł się zaangażować.

Jeszcze dzisiaj ogłoszę przetarg na inwestycję. Twórzmy i rozwijajmy się gospodarczo, nawet jeżeli miałoby to najmniejszy możliwy sens. Zbudujemy cokolwiek, tym cokolwiek będzie elektrownia. Bo czemu też nie? Będzie Elektrownia na przedmieściach Angemontu mająca na celu odciążenie krajowej elektrowni zapewniającej energię elektryczną na wyspy Aoida i Madeleina.

Później się to jakoś potoczy, a my będziemy mieć świadomość, że coś powstało w tym czasie.

Otworzona zostanie sieć miejsc narracyjnych - kilka kawiarni, barów, restauracji, klubów, dyskotek. Mamy już kawiarnię szachową "Pod Czarnym Elpingiem". Stwórzmy jeszcze kilka takich miejsc i udzielajmy się w nich, rozmawiajmy ze sobą w jakikolwiek sposób o błahostkach - bo o czym innym nam pozostaje rozmawiać?

Jeżeli teraz zaczniemy działać, to nawet się nie obejrzymy, a w prawo będzie względnie przejrzyste i jasne, a my będziemy aktywni. To jest jedyna sensowna opcja, jaka się przed nami maluje. Nie wyszły rewolucje narracyjne i prawne związane z nową konstytucją i nową narracją. Nie wyszło ukierunkowanie narracji w jakąkolwiek stronę - wykorzystajmy więc przynajmniej utarte schematy, pasujące do wszystkiego. A wtedy wszystko ułoży się samo. Niech natura sama włada tym, co tworzymy, w końcu w dziczy najpiękniejsze słowiki śpiewają.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel
 

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość