Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Jak powinien wyglądać dział Hasselandu?

Jak powinien wyglądać dział Hasselandu?

Postprzez Santi Vilarte 12 paź 2019, o 21:28

Ponieważ niedawno ożyła dyskusja nad zmianą struktury forum, chcę zasięgnąć opinii nieliczno-publicznej i skonfrontować ją z moją własną.
Myślę tu w pierwszej kolejności o tym, jak dział KH jest widoczny na stronie głównej. Widziałbym go tak, żeby z tego poziomu dało się dotrzeć osobno do aktywności kulturowych, osobno do prawodawczych. Wiem, że poza KH są osoby zainteresowane różnymi wydarzeniami narracyjnymi, ale już w mniejszym stopniu naszymi zmianami prawnymi.

W praktyce:
Obrazek

Te trzy działy zaznaczone czerwonym (LS, LP, ZK) połączyłbym pod jednym linkiem, a osobno pozostawił link do Dyskusji oraz ew. dodał link bezpośrednio do Angemontu. Nie dlatego, że akurat jestem merem, ale dlatego, że proporcje jego aktywności do aktywności reszty KH są takie, a nie inne.
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Re: Jak powinien wyglądać dział Hasselandu?

Postprzez Santi Vilarte 23 paź 2019, o 21:27

Cisza.
Wobec tego proponuję:
-w widoku KH na stronie głównej linki: Dyskusja ogólna i powitania (bez zmian),
Władze (będzie prowadzić zbiorczo http://fc.sarmacja.org/viewforum.php?f=780),
Angemont (http://fc.sarmacja.org/viewforum.php?f=785).

Co do samej struktury naszego działu: podział główny (tzn. ten który widzi się po kliknięciu w KH na gł stronie forum) wydaje mi się logiczny i niezbyt skomplikowany. Nie mamy np. rozbudowanych, wielodziałowych archiwów. Wydobyłbym na stronę podziału głównego Angemont oraz wysłał do archiwum następujące poddziały:
-RAZURIH,
-Manduraj Razuri.

Oba są martwe od czerwca 2018 i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie znalazł się ktoś "siedzący w klimacie", a gdyby się znalazł, to równie dobrze można mu powierzyć zarząd nad Vienbien albo Shimontsen i w ramach tego mógłby rozwijać akcję kulturową.

@PiotrdeZaym

Edit 24.10.:
wobec podanych niżej statystyk - także likwidacja działu Dwór Królewski i prowadzenie wszelkich spraw z nim związanych w dziale LS.
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Helwetyk 23 paź 2019, o 22:09

Santi Vilarte napisał(a):Cisza.

Nie zaskoczę, jeśli napiszę, że temat mi umknął, pomimo tego, że reformą Forum Centralnego jestem raczej żywotnie zainteresowany? ;-)

9 Dyskusja ogólna i powitania (#784; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 51, aktywnych wątków: 9)
117 Ziemie Razuryjskie (#802; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
10 Stolica i Hrabstwo Angemont (#785; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 25, aktywnych wątków: 6)
119 Hrabstwo Shimontsen (#786; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
120 Hrabstwo Luczeng (#787; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 1, aktywnych wątków: 1)*
121 Wicekrólestwo Vienbien (#788; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
122 Wicekrólestwo Cyberii (#789; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 5, aktywnych wątków: 2)*
123 Władze prowincji (#780; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
124 Lord Szambelan (#791; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 5, aktywnych wątków: 3)*
125 Lord Protektor (#809; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 11, aktywnych wątków: 4)*
126 Dwór Królewski (#790; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
11 Zgromadzenie Krajowe (Saviuna) (#792; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 34, aktywnych wątków: 7)
128 Instytucje (#781; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
129 Instytucje państwowe (#800; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
12 Gwardia Hasselandzka (#793; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 26, aktywnych wątków: 7)
131 RAZURIH (#794; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
132 Dom Języka Hasselandzkiego (#795; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 4, aktywnych wątków: 1)*
133 Hasselandzka Agencja Kosmiczna (#796; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
134 Hasselandzka Akademia Nauk (#797; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
135 Rektorat (#970; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
136 Kancelaria Rektora (#971; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 1, aktywnych wątków: 1)*
137 Dziennik Urzędowy Hasselandzkiej Akademii Nauk (#972; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
138 Instytut Mediów Mikronacyjnych (#973; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 1, aktywnych wątków: 1)*
139 Instytut Dyplomacji Mikronacyjnej (#974; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
140 Instytut Neksjalizmu (#975; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
141 Katedra Historii Hasselandu (#976; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
142 Instytut Geopolityki i Nauk Politycznych (#938; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
143 Biblioteka HAN (#977; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
144 ASOS (#997; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
145 Manduraj Razuri (#798; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
146 Instytucje pozarządowe (#801; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
147 Federacja Piłkarska Hasselandu (#799; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
148 Sarmacka Szkoła Służby Państwowej (#1006; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
149 Archiwum państwowe (#782; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
150 Dział obywatelski (#992; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
151 Dział urzędowy (#993; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 4, aktywnych wątków: 1)*
152 Dział władz (#994; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
153 Dział instytucji (#995; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)
154 Śmietnisko im. błogosławionego Wawrzyńca (#996; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 0, aktywnych wątków: 0)

Tak obecnie wygląda forum Królestwa Hasselandu, przy trzech aktywnych obywatelach, z czego jeden, niestety, jest zainteresowany aktywnością w samej prowincji w sposób dość ograniczony. Faktycznie aktywne działy Hasselandu to:

Dyskusja ogólna i powitania (#784; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 51, aktywnych wątków: 9)
Stolica i Hrabstwo Angemont (#785; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 25, aktywnych wątków: 6)
Zgromadzenie Krajowe (Saviuna) (#792; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 34, aktywnych wątków: 7)
Gwardia Hasselandzka (#793; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 26, aktywnych wątków: 7)

Są jeszcze jakiekolwiek wypowiedzi w działach:

Hrabstwo Luczeng (#787; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 1, aktywnych wątków: 1)
Wicekrólestwo Cyberii (#789; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 5, aktywnych wątków: 2)
Lord Szambelan (#791; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 5, aktywnych wątków: 3)
Lord Protektor (#809; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 11, aktywnych wątków: 4)
Dom Języka Hasselandzkiego (#795; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 4, aktywnych wątków: 1)
Kancelaria Rektora (#971; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 1, aktywnych wątków: 1)
Instytut Mediów Mikronacyjnych (#973; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 1, aktywnych wątków: 1)
Dział urzędowy (#993; wypowiedzi w ostatnich 30 dniach: 4, aktywnych wątków: 1)

Ze swojej strony gorąco rekomenduję, dopóki sytuacja nie ulegnie zasadniczej poprawie, pozostawić jeden dział ogólny i jeden dział urzędowy, a Gwardię Hasselandzką przenieść na stronę główną Forum Centralnego, zgodnie z dyskutowanymi planami.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Santi Vilarte 26 paź 2019, o 20:11

Oto całościowa propozycja z mojej strony:
-Forum archiwalne - pozostawienie linka,
-Życie publiczne - pozostawienie działu Dyskusji Ogólnej i drugiego dla Angemontu. Posty dot. Shimontsen i Luczeng byłyby publikowane na Angemoncie ze znacznikiem.
Likwidacja poddziałów Vienbien i Cyberii - posty ich dotyczące byłyby publikowane na Dyskusji ogólnej ze znacznikiem.
-Władze prowincji - likwidacja Dworu królewskiego i przejęcie jego spraw na dział LS, reszta bez zmian.
-Instytucje państwowe:
a) Manduraj Razuri i RAZURIH - likwidacja,
b) GH - przeniesienie na stronę główną, zgodnie z propozycją centralną,
c) HAN - do decyzji rektora,
d) Dom Języka Hass. - likwidacja i w zależności od decyzji nt. HAN - przeniesienie tam lub jako wątek na Angemoncie,
e) HAK - czy @joahimvonribertrop ma plany rozwijać ją dalej?
-Instytucje pozarządowe:
a) FPH - likwidacja,
b) SSSP - przeniesienie na stronę główną.
-Archiwum państwowe - bez zmian.
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Joahim-von-R 26 paź 2019, o 22:09

Santi Vilarte napisał(a):e) HAK - czy @joahimvonribertrop ma plany rozwijać ją dalej?

Mam... chcę tylko uporządkować kilka spraw z SIA, napisać artykuł i wracam do pracy.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)
Joahim-von-R
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 27 paź 2019, o 14:47

Komunikat po pierwszej rundzie rozmów z rządem :)

Osiągnęliśmy porozumienie w większości kwestii z tych, które wymieniłem powyżej. Co do HAN, propozycja jest taka, żeby dać ją na stronę główną forum @PiotrdeZaym oraz zrobić ją jako dział wspólny z SSSP, póki ta ostatnia nie rozwinie skrzydeł.
Co do HAK, spodziewałem się, że nie wznowi już ona działalności, ale skoro tak, to trzymam za słowo i przedyskutujemy to.
Ze swojej strony zadeklarowałem, że na dniach, jeśli nie dzisiaj, zacznę porządkowanie archiwów KH. Docelowo powstanie spis wątków w Excelu, sklasyfikowanych według sygnatur, które opracuję. Zgodziłem się też, aby w archiwach pozostały dwa działy: urzędowy i ogólny. Dzięki sygnaturom nie wpłynie to negatywnie na łatwość dostępu do wątków. Co jakiś czas wątki będą zbiorczo archiwizowane i wówczas spis będzie uaktualniany.
Nie osiągnęliśmy jeszcze porozumienia w kwestii działu Angemontu.
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Verwaltung 27 paź 2019, o 15:11

Docelowo powstanie spis wątków w Excelu, sklasyfikowanych według sygnatur, które opracuję.

Mniejszość biurokratyczna chwali ten pomysł.
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Piotr Paweł I 27 paź 2019, o 20:53

Biję się w piersi, ale ten cały wątek jakoś kompletni mi umknął.
Z jednej strony zmniejszenie liczby działów ma sens, bo będzie przejrzyściej. Z drugiej, doprowadzi do ograniczenia działalności - bo po co rozwijać Cyberię jeśli będzie widoczna jakoś szczątkowo w dyskusji ogólnej? Ktoś w ogóle to zauważy?
Czemu GH ma być poza Hasselandem? I czemu HAN ma być poza Hasselandem? To u nas nic nie zostanie, poza dyskusją ogólną i władzami?
Generalnie widzę spory problem - zmniejszenie naszego forum o 90% oznacza faktycznie likwidację Hasselandu. Po co ktoś ma się tu angażować, skoro pozostaną jakieś trzy-cztery działy? Wiem, jest nas mało; przycięcie forum oznaczać będzie pozostawienie tu takiego skansenu, który nie będzie miał żadnych szans na rozwój - ot, Lord Szambelan pogadają z Lordem Protektorem, a czasem jeszcze ktoś się odezwie.
I koniec.
Taka mini - Leblandia.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Verwaltung 27 paź 2019, o 21:00

Wiem, jest nas mało; przycięcie forum oznaczać będzie pozostawienie tu takiego skansenu, który nie będzie miał żadnych szans na rozwój - ot, Lord Szambelan pogadają z Lordem Protektorem, a czasem jeszcze ktoś się odezwie.

Sytuacja o której mowa ma już miejsce. Aktywność sprowadziła się do rozmów między dwoma głównymi Lordami, zatem można już bez przeszkód rozważyć model ustroju andorskiego.

A co do tematu — jeśli będzie mniej działów, to może reszcie będzie się chciało zajrzeć ;).
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Piotr Paweł I 28 paź 2019, o 18:00

To oczywiście może działać w każdą stronę - dobrą i złą. Ja jestem zwolennikiem teorii, że potencjalnym chętnym trzeba stworzyć możliwości działania - jak będzie mniej możliwości, np. ubogie forum, to i chętni łatwiej się zniechęcą.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania