Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Lenno [Ziemia Smocza] narracja i inne dziwactwa

Lenno [Ziemia Smocza] narracja i inne dziwactwa

Postprzez Kolo 28 wrz 2019, o 20:42

Obrazek
lokalizacja lenna na wyspie Khatari

Jako, że troszeczkę brakuje mi miejsca w którym mógłbym wrzucać nic nieznaczące wpisy na temat mojego lenna, pozwolę sobie rozpocząć ten oto temat aby informować Hasselandczków na bieżąco o tym, co dobrego lub złego wydarzyło się pod moimi rządami w Baronii Ziemia Smocza :) Oczywiście można też będzie komentować moje działania i brać udział w różnych zabawach jakie będę starał się tutaj organizować (i o ile włodarze Królestwa nie mają nic przeciwko tej formie prowadzenia narracji lennej) Na początek: garść najważniejszych informacji o lennie, garść artykułów oraz dobra, ponadczasowa oferta pracy.

Dla dostojnych gości przybywających na zamek w Nowym Hohenburgu, przewidziane są pokoje gościnne, w których mogą nabrać sił po wyczerpującej podróży, tutejszy gospodarz nie odmawia gościny nikomu w swoich skromnych progach.

Obrazek

Baron von Hohenburg, chętnie też odbędzie sympatyczną rozmowę ze swoimi gośćmi, przy kominku i szklaneczce koniaku :)

Z poważaniem

(-) Erik Otton von Hohenburg
Baron Ziemi Smoczej
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Lenno [Ziemia Smocza] narracja i inne dziwactwa

Postprzez Santi Vilarte 28 wrz 2019, o 22:34

Elegancko. Jeśli dobrze urządzona, baronia może stać się miejscem docelowym dla mieszkańców Angemontu, szukających terenów na 1-2-dniowe wycieczki. Co do wydarzeń, możemy zorganizować w niej jeden z turniejów jesiennej edycji ligi szachowej, jak już uda się dokończyć obecny ;)
Santiago Vilarte
Kanclerz KS
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Kolo 29 wrz 2019, o 07:55

mam nadzieję, że Ziemia Smocza stanie się atrakcyjnym miejscem zarówno dla miaszkańców stolicy łaknących zażyć nieco świeżego powietrza znad wielkiego oceanu, jaki dla szachistów z ligi szachowej :). Już jakiś czas temu obrałem sobie za punkt honoru ogarnąć kilka obiektów atrakcyjnych dla turystów, takich jak, chociażby Park im. Dagoberta winkulijskiego w Nowym Hohenburgu otaczający zamek barona, który przez kilkadziesiąt lat był w zasadzie zamknięty dla zwiedzających i bardzo zaniedbany. Niebawem rozpocznie się niewielka uroczystość związana z ponownym otwarciu miejsca, które przez tak wiele lat broniło się przed oczami ciekawskich, więcej szczegółów postaram się przedstawić po 4-tym października aby nie przeszkadzać w rozwijaniu tej uroczystości.

Obrazek

ponad tydzień zajęło robotnikom przywrócenie tego parku do stanu jakiejkolwiek używalności

I przy okazji za dwa dni wyjeżdżam do Królestwa Teutonii, popłyne tam moim jachtem, podróż zajmie około dwóch-trzech dni, czy jest ktoś chętny dołączyć do wycieczki? W jej ramach zwiedzimy Srebrny Róg oraz będziemy obecni na festynie organizowanym przez władze tego miasta o dość oryginalnej nazwie Spotkanie pod fontanną.

Obrazek

I oto jest Jacht, którym popłyniemy

Z poważaniem

(-) Erik Otton von Hohenburg
Baron ZS
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kolo 1 paź 2019, o 18:48

Obrazek

Cóż... Nie pozostaje zatem mi nic innego jak udać się w tą podróż samemu na pokładzie mojego małego okrętu z dwoma członkami załogi — kapitanem i kucharzem. Pozostawiam swą ziemię na najbliższych kilka dni w dobre ręce zaufanych współpracowników. Kontakt ze mną w dniach 1—3 października, będzie możliwy jedynie drogą radiową. Jednak przed moją podróżą pozwoliłem sobie zostawić wam mały list, który jak mam nadzieję skłoni was do pewnych przemyśleń:

Być może nie jest to najlepsze miejsce by informować o tego typu sprawach (a może jednak jest), ale chciałbym podzielić się z wami pewnym pomysłem jaki wpadł mi do głowy chwilę temu:

Chciałbym w ramach promowania urokliwej miejscowości wypoczynkowej Kolodieria na wschodniej granicy mojej Baronii oraz w pewnym wyższym celu, założyć pewną nieco ekskluzywną grupę towarzyską o nazwie Klub Kolodieryjski (nazwa robocza jakby coś). Czym taki klub mógłby się zajmować? pomyślałem, że nadrzędnym celem takiej organizacji mogłaby być promocja innych lenn w całej Sarmacji oraz wspieranie ich rozwoju, chociażby przez pomoc przy tworzeniu np. niewielkich imprez na ich terenie, organizacja różnorakich konkursów zachęcających do opisywania własnych lub też cudzych lenn.

Warunkiem uzyskania członkostwa oraz jego zachowania byłoby posiadanie własnego lenna przez okres powiedzmy miesiąca oraz (aczkolwiek może niekoniecznie) płacenie jakiejś składki na dzialnie klubu. pozory takiej ekskluzywności w połączeniu z ciekawą i przejrzystą formą takiej dzialnosci mogłoby zachęcać nowych mieszkańców do intensywniejszej pracy dla Sarmacji w celu uzyskania tytułu, lenna oraz uczestnictwa w życiu organizacji.

Oczywiście są to tylko moje nader optymistyczne założenia, ale może warto spróbować? Na zakończenie dodam tylko, że nie mam pojęcia czy organizacja działająca na proponowanych przeze mnie zasadach już istnieje :)

(-) Erik baron von Hohenburg
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurẽt 1 paź 2019, o 19:38

Czcigodny Baronie!

Nie udało mi się dotrzeć na czas, ale gdyby w tej zgrabnej łajbie znalazło się trochę miejsca to z chęcią dołączę w jakimś porcie, bo chyba gdzieś będziecie musieli uzupełniać swoje zapasy? Ze swojej strony mogę zaoferować pomoc w codziennych czynnościach pokładowych, bo nawet mokra szmata na pokładzie nie jest mi obca, a do tego mógłbym pomóc w innych marynarskich obowiązkach. Poza tym parzę dość dobrą kawę i oferuję skrzynkę świetnego baridajskiego rumu "El Presidente" na wkupne.

Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 1 paź 2019, o 21:42

JO Diuku!

Wielce uradowałem się widząc Wasze zainteresowanie moją, wyprawą i cieszę się, że pragniecie do nas dołączyć, oczywiście każda para rąk się przyda, a już zwłaszcza tak doświadczonych! Niebawem dopłyniemy do portu w Ferze, tam postaramy uzupełnić zapasy i będzie mógł Jaśnie Oświecony dołączyć do naszej wyprawy, co będzie dla nas naprawdę wielkim zaszczytem!

Cieszy mnie również myśl o baridajskim rumie, za którym szczerze przepadam :), ponadto po złożeniu wizyty w Srebrnym Rogu, najpewniej udam się do Baridasu odwiedzić moich bliskich krewnych i też bardzo chętnie ponownie zawitałbym w Gidenie.

Z poważaniem
(-) EOvH
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kolo 2 paź 2019, o 17:06

okazało się, że pogoda dopisała podróżnikom i ci bezpiecznie dotarli do Feru, gdzie będą mogli uzupełnić zapasy przed dalszą podróżą do Srebrnego Rogu :), wyruszamy ponownie późnym wieczorem, bądź też z samego rana aby zdążyć na czas. W Ferze będzie można oczywiście dołączyć się do wyprawy (ba! wręcz jest to pożądane!).
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurẽt 2 paź 2019, o 19:14

Jak tylko dowiedziałem się o tym, że mogę dołączyć do wyprawy nakazałem czym prędzej przygotować do lotu mój prywatny odrzutowiec, bo dzięki niemu mogę się dość szybko przemieszczać po całym terytorium Księstwa Sarmacji. Czym prędzej zapakowałem skrzynkę obiecanego baridajskiego rumu i oto jestem w Ferze silny, zwarty i gotowy na morska przygodę.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Joahim-von-R 2 paź 2019, o 19:44

Czy ja również mogę dołączyć do podróży?
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)
Joahim-von-R
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 2 paź 2019, o 20:09

Joahim-von-R napisał(a):Czy ja również mogę dołączyć do podróży?

Oczywiście nie widzę przeciwwskazań :) miejsca spokojnie starczy dla naszej 5-tki.

Tymczasem zakupiliśmy w Ferze prowiant, odzież, niezbędny sprzęt i nieco cygar i alkoholu na dalszą podróż. Czekamy na Was w porcie, skąd jutro wyruszamy!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania