Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Gwardia Hasselandzka - reforma

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Gwardia Hasselandzka - reforma

Postprzez Santi Vilarte 10 wrz 2019, o 19:33

Jako dowódca GH postanowiłem ją zreformować i uzupełnić jej charakterystykę, a oto moje pomysły:
1. GH jako jednostka historyczna - zachowujemy podziały na regimenty, ale każdy regiment będzie obejmował inną epokę historyczną. Przykładowo, 1. regiment będzie funkcjonował w realiach okresu wojen napoleońskich. Całość pomyślałem jako rozpiętą generalnie między XIX a XXI wiekiem. Każdy chętny z pomysłami będzie mógł objąć funkcję dowódcy regimentu lub roty i rozwijać ją zgodnie z duchem danej epoki.
2. GH jako jednostka faktycznie walcząca - mówiąc krótko: kto tu gra w gry strategiczne? Proszę o deklaracje w komentarzach 8-) Ja mam dość ubogie doświadczenie, bo najdłużej grałem w Age of Empires (nie licząc przeglądarkowych). Mój pomysł jest taki, aby w tych grach toczyć faktyczne pojedynki - być może z ludźmi z innych nacji, a także treningowo między sobą, a potem ubierać wyniki w narrację na forum.
3. GH jako jednostka z tradycjami - przy okazji konkursu na marsz dla KSZ wybiorę marsz generalny GH, a oprócz tego każdy regiment będzie mógł mieć marsze zgodne z jego stylizacją. Do tego różne mundury, sztandary, hasła, różne elementy, które składają się na tradycje oddziału.

Oczywiście były dotąd różne inicjatywy w zakresie tworzenia GH, ale były rozproszone i niedokończone. Zwykle padał jakiś pomysł, po czym dyskusja zamierała. Ten wątek dotyczy tylko wojsk lądowych. Osobno jedna osoba może zająć się marynarką, jedna lotnictwem, przy czym obie formacje muszą mieć rozsądny rozmiar - nie jesteśmy imperium :lol:

Główna zasada ma być taka: danym oddziałem lub formacją zajmuje się jedna osoba. Wierzę, że jeśli w ten sposób uzyska ona przestrzeń do działania tylko dla siebie, będzie to motywowało do zaangażowania się.

4. Po reformie musimy zebrać całość struktury GH i przestawić ją np. w formie pdf, żeby było to klarowne, do podejrzenia w każdej chwili.

Oczywiście, ten wątek nie jest skierowany tylko do Hasselandczyków. W ramach GH może funkcjonować regiment cudzoziemski (z braku innego słowa, wszak wszyscy jesteśmy Sarmatami...), grunt żeby jako jednostka był jednolity epokowo.

Edit. Strukturalnie widzę to tak:
-likwidacja wojsk historycznych,
-4 regimenty (ew. więcej, jeśli będzie na tyle chętnych), Flotylla GH, Eskadra Powietrzna GH,
-LS (lub Lord Marszałek, jeśli powołany) jest jednocześnie dowódcą sił lądowych,
-naczelne dowództwo tworzą trzej dowódcy trzech rodzajów broni.
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Re: Gwardia Hasselandzka - reforma

Postprzez GFvH 10 wrz 2019, o 21:23

Informuję iż jutro, jako jedyny aktywny żołnierz GH wypowiem się na ten temat bardziej złożenie.
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii

Postprzez Piotr Paweł I 11 wrz 2019, o 16:06

Wróciłem z wyjazdu w rejony z trudnym dostępem do Internetu - wypowiem się możliwie niedługo, ale pomysł jest ciekawy. Flotylla jest jednostką historyczną, ma tradycje - reszta niekoniecznie.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 13 wrz 2019, o 15:00

@GFvH @PiotrdeZaym chętnie się zapoznam z opiniami. Bo na razie planuję sam objąć komendę jednego regimentu, tworząc go na wzór początku XIX wieku. Przy poprzednich pomysłach padał wątek, żeby utworzyć osobny oddział razuryjski, ale od tego odstąpię, zamiast tego będą proporcje przy obsadzaniu etatów. Bo inną kwestią jest dostępność gotowych materiałów graficznych - nie znam żadnego języka azjatyckiego, a przez to pole poszukiwań jest zawężone.
Santiago Vilarte
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez GFvH 13 wrz 2019, o 19:05

To tak:
1. Za bardzo ten pomysł tej GH nie zmieni. To jest to samo co defacto mamy tylko inny podział. Osobiście wolałbym jakąś współczesną armię.
2. To jest myśl! Choć zamiast gier strategicznych, użyłbym jakiś gier akcji, najlepiej osadzonych w realiach II wojny światowej.
3. Bardzo i się podoba. Można by zrobić połączenie pomysłów 2 i 3, o ile byłaby taka techniczna możliwość.

Osobiście nadal planuję kontynuować rozwój Hasselandzkiego lotnictwa. W najbliższym czasie zrobię spis wszystkich samolotów jakie mamy.

ktoś tam w czymś tam.
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Postprzez Santi Vilarte 13 wrz 2019, o 19:20

Ad. 1 chodzi mi o to, żeby odnaleźli się w niej także ci, którzy może gustują w innych okresach historycznych. Ja się do takich zaliczam :D A nie ma przeszkód, żeby zrobić nowoczesny regiment, czy i więcej.
Ad. 2. Bez problemu. W co najczęściej grasz?

To może @GFvH obejmiesz jeden z regimentów oraz eskadrę lotniczą, @PiotrdeZaym flotyllę, ja drugi regiment, a pozostałe dwa będą czekać na obsadę?
Santiago Vilarte
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez GFvH 13 wrz 2019, o 19:23

Santi Vilarte napisał(a):
Ad. 1 chodzi mi o to, żeby odnaleźli się w niej także ci, którzy może gustują w innych okresach historycznych. Ja się do takich zaliczam :D A nie ma przeszkód, żeby zrobić nowoczesny regiment, czy i więcej.
Ad. 2. Bez problemu. W co najczęściej grasz?

To może @GFvH obejmiesz jeden z regimentów oraz eskadrę lotniczą, @PiotrdeZaym flotyllę, ja drugi regiment, a pozostałe dwa będą czekać na obsadę?

Do Ad.1 skoro tak to i ten punkt bardzo mi się podoba.

Do ad.2 Jak lotnictwo to można jakieś War Thunder czy inne takie. Jeśli chodzi o piechotę to nie mam żadnych takich gier.

ktoś tam w czymś tam.
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania