Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ostatnie pożegnanie

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Ostatnie pożegnanie

Postprzez AFvTD 14 cze 2019, o 16:28

Szanowni Hasselandczycy

Przez ostatnie dni byłem jeszcze trochę aktywny, jednakże już niebawem moja posługa zakończy się ostatecznie. Urząd obejmie nowy Lord Szambelan, który mam nadzieję, tchnie drugie życie, jak również pochyli się nad dalszymi zmianami ustrojowymi (zmian wymaga chociażby ustawa o obywatelstwie, czy ustawa o wyborze Lorda Szambelana i Lorda Protektora). Mam również nadzieję, że zmiana nie dotknie tylko aktów wyższego rzędu, ale również niższych - Uchwała Senatu Regulamin Senatu aż prosi się o kolejną wersję, natomiast Rozporządzenie o Radzie Regionów będzie czekało na Lorda Szambelana. Ja niestety go już nie utworzę.

Przez tą kadencję udało się zrobić naprawdę wiele, jednakże nie są to plany które zrealizowałem w całości. Postaram się teraz krótko podsumować tę kadencję, zgodnie z tym, co obiecywałem w przedstawionym przeze mnie planie.

Nadrzędne będzie dla mnie propagowanie dobrych nawyków w bieżącej administracji,

Zrealizowane na 80%

Uważam, że udało się zrealizować wiele dobrych nawyków. Powstanie spisu obywateli czy władz z pewnością do nich należy. Tak samo uważam, że forum zostało ogarnięte, jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne, chociaż czasami dałem się ponieść przywilejom i nie kierowałem wszystkiego przez dział Lorda Protektora. Tak samo nie została utworzona lista senatorów (aczkolwiek obecnie wszyscy, poza tymi, którzy wyrażą niechęć do pełnienia urzędu teraz już członków Zgromadzenia Krajowego) - aczkolwiek myślę, że w razie potrzeby Lord Protektor się nareszcie nad nią pochyli.

ak również uporządkowanie (chociaż tego udało się już w większości dokonać) działów urzędowych Królestwa Hasselandu, aby więcej nie pojawiał się w nich bałagan.

Zrealizowane na 80%

Tak samo udało się uporządkować działy urzędowe - większość niepotrzebnych wątków poszła do archiwum, aczkolwiek nie zadbałem o to, aby ten porządek utrzymywał się. Co prawda, wątki nadal są zamykane, ale niestety nie są przenoszone do archiwum. Poza tym, archiwum i tak dostało trochę więcej miejsca, więc trzeba jeszcze uporządkować to, co leży na stole, zamiast na półkach

Z pewnością dojdzie do pewnych reform na forum, jeżeli chodzi o nazwy, czy też zawartość działów.

Zrealizowane na 10%

Forum nie doczekało się zmian, nazwy i zawartość działów też. Jedyne co otrzymało trochę więcej miejsca jest archiwum, które jednak nie jest aż tak ważne. Jak już będzie nowy kanclerz, to trzeba będzie się zgłosić w sprawie zmiany nazwy działu Senatu na Zgromadzenie Krajowe/Saviuna

Nie ukrywam również, że uporządkowania będzie wymagało archiwum - tak, aby nie było kłopotów z odnalezieniem wątków z przeszłości, które miały określone przeznaczenie - np. debata w Senacie nt. ustawy o finansach będzie po prostu w archiwum Senatu, dzięki czemu nie będzie trzeba przerzucać setek zarchiwizowanych wątków z kilku miesięcy (lat).

Zrealizowane na 70%

Powstały nowe działy, coś do nich powrzucałem, ale to jeszcze nie wszystko. Niestety, zabrakło tutaj chęci, żeby coś z tym zrobić. No ale co ja poradzę, że miałem lepsze i ważniejsze rzeczy do roboty, zarówno w realu, jak i w Angemoncie :D

Do bieżącej administracji chcę również zaliczyć terminowe wypłacanie wynagrodzeń oraz pobór podatków. Jaśnie Wielmożny Lord Sekretarz Marek Bajtuś otrzymał już stosowne uprawnienia i liczę, że będzie doskonale wypełniał powierzone mu zadania. W przypadku niedopełnienia obowiązków oczywiście będę zajmował się nimi w miarę możliwości - osobiście, jakkolwiek liczę na owocną współpracę i brak konieczności latania z siekierą.

Zrealizowane na 100%

Jestem zadowolony z bieżącej administracji. Obywatelstwa były nadawane w miarę szybko, tak samo wszystkie kierowane do mnie wnioski dosyć szybko były realizowane bądź przekierowywane. Jestem również bardzo zadowolony z pracy Lorda Sekretarza Kancelarii Dworskiej Gospodarki Marka Bajtusia. Każdego miesiąca były pobierane podatki i wypłacane wynagrodzenia. Co prawda, czasem trzeba było pogonić, ale było dobrze :D No i czekamy nadal na wynagrodzenia za maj. Drobny mankament się wkradł, kiedy w końcu ktoś zwrócił uwagę na to, że są pobierane za duże podatki - ale zostało to wyrównane

Jednak nie tylko administracją Hasseland żyje, bo chociaż ostatnio jest to temat nadrzędny to należy rozwijać również narrację. Tutaj nie chcę być przodownikiem, czy kimś, kto będzie wyznaczał całkowity kierunek, gdyż dokładnie taki sam wpływ jak ja, powinien mieć każdy obywatel z osobna. Nie ma znaczenia tutaj fakt, że powinienem dawać przykład z góry (nie oznacza to, że nie zamierzam!), jednak każdy z nas powinien poczuwać się do stawianych przed nim zadań, jako obywatel Hasselandu! To na naszych barkach spoczywa przyszłość kraju, na naszych wspólnych, nie tylko najwyższych urzędników państwowych. Warto byłoby już zakreślić jakieś konkrety, jednak na chwilę obecną wszystko jest w fazie pomysłu/planowania. Oczywiście takowe będę prezentował w Kuźni Pomysłów, której wątek założyłem jeszcze przed oficjalnym objęciem urzędu. Liczę, że każdy dorzuci swoją cegiełkę i będziemy razem budować hasselandzką narrację.

Zrealizowane w 40%

Nie, Hasseland nie rozkwitł pod moją pieczą pod względem narracyjnym. Sam przedstawiłem 2 akcje - HassChefa, który ostatecznie nie zakończył się oraz Wybuch w Angemoncie, który też dosyć szybko ucichł. Są to lekcje na przyszłość, otrzymałem po wszystkim trochę feedbacków, wiem co źle zrobiłem i co robić następnym razem. Natomiast bardzo mi się podoba, że są nadal osoby, które przykład "z góry" biorą i jednocześnie dają - Chociażby obecny Mer Angemont, którego praca niezwykle mi się podoba. No i ten nastrój, który samą swoją obecnością wprowadza Seweryn :lol:

Liczę, że większą rolę odegrają u nas lenna, na których będzie można oprzeć kulturę Królestwa. Mamy wiele niezagospodarowanych ziem, a lenna nie zostały większości Hasselandczyków nadane. Zamierzam w miarę możliwości najczęściej korzystać z prerogatyw, jakie przysługują w rozumieniu prawa Księstwa Sarmacji namiestnikowi prowincji. Wśród nich głównym będzie Przywilej Samorządowy nadany przez JKW Roberta Fryderyka podczas koronacji, jak również chociażby możliwość nadawania punktów za aktywność pozasystemową.

Zrealizowane w 60%

Temat lenn poruszyłem, jednakże dopiero pod koniec kadencji Hasselandczycy w końcu poruszyli się i zechcieli lenno. Poza Thomasem, który zgłosił się do mnie o wiele wcześniej, jednakże nie miał wystarczająco wysokiego tytułu, aby móc mu je nadać. Nie nadałem punktów za aktywność pozasystemową ani razu - aczkolwiek było parę okazji, myślę, że można było to zrobić. Niestety nie zrobiłem. Szkoda

Są nim spotkania z przedstawicielami innych prowincji. Zmierzam odbyć podróże do sarmackich prowincji oraz nawiązać relację oraz spróbować obustronnej współpracy. Nie kończąc na podpisaniu umowy o współpracy. Pierwszym celem będzie Książęce Miasto Grodzisk, gdzie liczę spotkać się z namiestnikiem JO Prokrustem Zombiakovem (mam nadzieję, że Starosarmaci zgodzą się na moją gościnę w Grodzisku). Później planuję również odwiedzić Eldorat, aby spotkać się z obecną diuczessą Rihanną - która jak wiemy objęła również stosunkowo niedawno urząd Konsula. Jednocześnie chciałbym zaprosić do nas prezydenta Republiki Bialeńskiej, jednakże zdając sobie sprawę z obecnymi problemami na linii Bialenia-Sarmacja zamierzam wstrzymać się z wysyłaniem oficjalnego zaproszenia. W przypadku wyjścia z Księstwa Sarmacji Republiki Bialenii do takiej wizyty wcale może nie dojść.

Zrealizowane na 0%

Żadna wizyta się nie odbyła, nigdzie nie wyjechałem, nic się nie działo. Kiedy Antoni objął urząd Konsula Sclavinii wysłałem do niego zaproszenie, które przyjął, jednakże musiało się to odwlec, ze względu na pracę nad Konstytucją. A później Burbon zniknął i na tym się skończyła wizyta. Do Grodziska się nie wybrałem oficjalnie, a z Bialenią która wyszła z Sarmacji nie chciałem za bardzo na razie "rozmawiać" - no bo o czym, jak pomiędzy KS, a RB obecnie trwa zimna wojna. Co najwyżej, to byłem w Ferze żeby pograć w snookera :'D

No i kwestia tytułów - na regulację nadal czekamy, natomiast JKM obiecał co podkreślam, stosowne zmiany. No i na te zmiany czekamy, natomiast hasselandzka tytulatura funkcjonować będzie. No i zamierzam to wykorzystać. Przed chwilą opublikowałem w Dzienniku Praw informację o nominacjach szlacheckich oraz arystokratycznych - zgodnie z przyjętą wczoraj i podpisaną przeze mnie dzisiaj ustawą o odznaczeniach i tytulaturze Królestwa Hasselandu. Oczywiście, żeby było wszystko jasne - tam też zmieniłem wszystko z Senat na Zgromadzenie Krajowe. O nadaniach jednak wspomnę. Nadane zostały następujące tytuły:

1. Tytuł baroneta Januszkowi von Hippogriff-Pałaszowi
2. Tytuł baroneta Thomasowi von Lisendorff
3. Tytuł baroneta Gustawowi Fryderykowi von Hippogriffowi
4. Tytuł barona Sewerynowi Santeckiemu
5. Tytuł barona Santiago Vilarte von Hippogirffowi

natomiast następujące zostały podniesione:

1. Tytuł wicehrabiego Erikowi Ottonowi von Hippogriffowi
2. Tytuł hrabiego Józefowi Sowińskiemu
3. Tytuł diuka Markowi Bajtusiowi

poza tym stwierdziłem, jakie tytuły posiadają osoby, którym nie da się już nadać wyższego lub nie "zasłużyły" na wyższy swoją całkowitą absencją. Są to:

1. Tytuł arcyksięcia - Piotr de Zaym
2. Tytuł arcyksięcia - Eddard Noqtern
3. Tytuł markiza - Kim Myong Won
4. Tytuł wicehrabiego - Freyton Camirr

Odznaczeń nie nadaję - będzie miał na to czas Lord Szambelan w rocznicę Królestwa Hasselandu. ;)

Ostatnim tchnieniem po aktualizowałem jeszcze spisy obywateli oraz władz, przy spisie obywateli dodałem przysługujący tytuł. Mam nadzieję, że ułatwi to pracę Lordowi Protektorowi oraz nowemu Lordowi Szambelanowi.

No i na koniec - strona Hasselandu. Klucze nadal mam, nie zamierzam oddawać :D Jeżeli wyższe władze stwierdzą, że nie ma co, to mogą przyjść i odebrać, jednakże na chwilę obecną - nadal deklaruję pracę nad serwisem internetowym Królestwa Hasselandu. Na chwilę obecną jednak prace jeszcze nie ruszyły na pełnej (autorska cenzura), jednakże mogę zapewnić, że ... kiedyś coś na pewno się pojawi, a wtedy Hasselandczycy będą mieli mnóstwo możliwości na wzbogacenie skarbu państwa swoimi libertami :'D

Mam nadzieję, że aktywność nie padnie, ja natomiast zmykam do Federacji Nordackiej - chociaż coś czuję, że ostatecznie będę w mikronacjach bardzo skokowo - w końcu zbliżają się wakacje, a ja mam pierwszy raz w życiu zaymjebisty (xD) rower, więc będzie jeżdżone :D

Trzymajcie się i powodzenia!
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Re: Ostatnie pożegnanie

Postprzez Santi Vilarte 14 cze 2019, o 17:21

Mimo literówki w moim nazwisku w tekście aktu dziękuję :D mam nadzieję, że dane nam jeszcze będzie ze sobą współpracować.
Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Kolo 14 cze 2019, o 17:42

Przypuszczam iż chodzi tutaj o mnie :D jeżeli tak też jest to z całego serca dziękuję, jest to dla mnie wielki zaszczyt, aczkolwiek nie wiem czy jestem jego godzien.

Zdecydowanie Hasselandczycy mają wiele powodów do wdzięczności, a już w szczególności za czas jaki poświęciłeś na rozwój tej prowincji. Bardzo dobrze mi się z tobą współpracowało zarówno w centrali jak i w samorządzie.

Powodzenia!

... A i jeszcze jedno:

Obrazek
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez Januszek vH-P 14 cze 2019, o 21:04

Kolo napisał(a):

Przypuszczam iż chodzi tutaj o mnie :D jeżeli tak też jest to z całego serca dziękuję, jest to dla mnie wielki zaszczyt, aczkolwiek nie wiem czy jestem jego godzien.

Mi tam bardzo pasuje, że taką personę nazywa się Hippogriffem. Może to jakiś znak? :)
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Kaprala (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Kolo 14 cze 2019, o 21:19

Januszek vH-P napisał(a):
Kolo napisał(a):

Mi tam bardzo pasuje, że taką personę nazywa się Hippogriffem. Może to jakiś znak? :)

No... Nie byłbym pewien, czy to napewno jest to jakiś znak... aczkolwiek z grzeczności zostawiam serduszko pod powyższym postem :lol:
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr Paweł I 14 cze 2019, o 22:02

Drogi Lordzie Szambelanie,

Przede wszystkim:

DZIĘKUJĘ!

Dziękuję za znakomite sprawowanie urzędu, za pomysły i ich realizację. Szkoda, że odchodzisz, ale zmiany są potrzebne, co widać jak na dłoni. Ja już nie miałem pomysłów, chyba się wyczerpałem. Odpoczynek dobrze mi zrobi.
I tyle na razie, choć wkrótce napiszę więcej...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Papieren Bitte 14 cze 2019, o 23:34

Dzięki za dotychczasową pracę i, mam nadzieję, do zobaczenia wkrótce!
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji, Baron Królestwa Hasselandu
Minister Spraw Wewnętrznych
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Thomas 16 cze 2019, o 20:12

Dziękuję Ci Alfredzie.
Za pracę wlozoną i wykonaną dla dobra i dla rozwoju Hasselandu.
Naród Ci tego nie zapomni.
/-/ Thomas von Lisendorff
Lord Marszałek GH
Komandor GH KH
mat MW KS,
Dowódca Esksdry Okrętów Podwodnych
IV Floty Operacyjnej,
Terminator Straży Marszałkowskiej KDW
trener Legii Lisendorff i CA River Cymeria
Królestwo Hasselandu

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania