Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Z powrotem w domu

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Re: Z powrotem w domu

Postprzez Piotr Paweł I 28 sty 2019, o 15:31

Propozycję rozważę, aczkolwiek będę oczekiwać także na inne pomysły.

Jako Lord Protektor niewiele mogę zaoferować ;) No, jeszcze pisanie w "Gazecie Hasselandzkiej" rzecz jasna. Natomiast szefowanie Heroldii nie jest wyczerpujące, a ważne - musimy uporządkować sprawy szlachty i arystokracji hasselandzkiej.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 28 sty 2019, o 19:24

A Witam, witam :)
(—) Erik Otton baronet von Hohenburg
Wyobraźcie sobie tę ciszę, jaka by nastąpiła, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów

Postprzez Eddard Noqtern 2 lut 2019, o 11:52

Tak dodatkowo chciałem spytać jak wygląda kwestia naszych samorządów? Które miasta i regiony są obsadzone?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 2 lut 2019, o 12:59

Odnoszę wrażenie, że samorządy są w znacznej mierze nieaktywne. Po prostu nieaktywne. Trzeba zrobić przegląd instytucji państwowych i samorządowych - i wtedy będziemy mieli jasność.
18 grudnia, jako Lord Szambelan, powołałem Lorda Doradcę p.o. Lorda Konstabla - menedżera m.st. Angemont Erika Ottona von Hohenburga. Ale nie widzę działań Lorda menedżera...
Natomiast ja niedawno zająłem się Cyberią.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 2 lut 2019, o 17:43

Piotr Paweł I napisał(a):Odnoszę wrażenie, że samorządy są w znacznej mierze nieaktywne. Po prostu nieaktywne. Trzeba zrobić przegląd instytucji państwowych i samorządowych - i wtedy będziemy mieli jasność.
18 grudnia, jako Lord Szambelan, powołałem Lorda Doradcę p.o. Lorda Konstabla - menedżera m.st. Angemont Erika Ottona von Hohenburga. Ale nie widzę działań Lorda menedżera...
Natomiast ja niedawno zająłem się Cyberią.

Prawda, jednak cieszyć się należy z faktu że potrzeba rozwoju naszych regionów została wogóle zauważona przez nas samych. Zmieniając nieco temat muszę stwierdzić, że obecnie samorządów poprostu nie mamy i nie mieliśmy. Samorząd jak sama nazwa mówi jest, to zbiorowość zdolna do wyboru władz, podjęcia pewnych określonych przez centrale działań, niezależnie od stolicy. W Hasselandzie mamy do czynienia ze zjawiskiem pseudosamorządności opierającej się na narracji pojedyńczych osób oraz działań władz centralnych, które za wszelką cenę starają się pobudzić hasselandzkie krainy do życia, to co nazywamy "samorządem" jest jedynie całkowicie uzależnioną od Angemontu (rozumianego jako władze centralne) atrapą. Jeżeli chcemy aby nasze samorządy były samorządami "z krwi i kości" musimy znaleźć czynnik, który zachęci obywateli do zamieszkiwania i rozwijania regionów chociażby przez zrobienie spisu powszechnego, gdyż nie wiemy nawet kto uważa się za mieszkańca Angemont, a kto uważa się za mieszkańca Vienbien. W moim subiektywnym odczuciu, dopóki daną jednostkę administracyjną nie zamieszkują conajmniej 3 osoby, to ciężko mówić tu jakiejkolwiek formie samorządu,który może wchodzić w relacje partnerskie z władzą centralną.

Przyznaję, że w ostatnim czasie zaniedbalem działania na rzecz stolicy i już niedługo postaram się wprowadzić tam nieco nowej narracji.
Wyobraźcie sobie tę ciszę, jaka by nastąpiła, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów

Postprzez Piotr Paweł I 2 lut 2019, o 20:55

Zgadzam się. "Samorząd" to nienajlepsze określenie. Na razie mamy po prostu jednostki administracyjne. Tak czy inaczej, nikt nie zamieszka w Angemont, jeśli nic się tam nie będzie działo. Natomiast Cyberia i Vienbien przydadzą nam kolorytu.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 2 lut 2019, o 21:22

Piotr Paweł I napisał(a):Zgadzam się. "Samorząd" to nienajlepsze określenie. Na razie mamy po prostu jednostki administracyjne. Tak czy inaczej, nikt nie zamieszka w Angemont, jeśli nic się tam nie będzie działo. Natomiast Cyberia i Vienbien przydadzą nam kolorytu.

O zamieszkanie nowych osób w Angemont jakoś się nie martwię, zwłaszcza że sytemowo prawie wszyscy Hasselandczycy są mieszkańcami Angemont. Ale zgadzam się ze stwierdzeniem, że Cyberia i Vienbien dodają nam kolorytu, gdybyśmy tylko mieli w miarę aktywnych 9 obywateli, którzy mogliby stworzyć sprawny samorząd w Hasselandzie w parze z dobrą narracją moznabyloby stworzyć coś naprawdę interesującego, jednak taka opcja jest jak narazie poza naszym zasięgiem.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów

Postprzez Eddard Noqtern 3 lut 2019, o 18:12

Ja bym mógł zająć się Vienbien, aczkolwiek musiałbym pomyśleć co ciekawego mogłoby tam się dziać.

Angemont - stolica, Razuryjczycy, Hasseland - coś zawsze się wymyśli,
Cyberia - akcja humanitarna, uwolnieni z niewoli, niszczenie resztek oporu solardyjskiego - ciekawie,
Vienbien - ? Wiemy tylko tyle, że to duże, nowoczesne, multikulturowe miasto. Ale co mogłoby się tu dziać?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Królestwo Hasselandu

Postprzez Kolo 3 lut 2019, o 19:00

Z doświadczenia wiem, że najłatwiej tworzyć narracje opartą na drastycznych wydarzeniach (zamachach terrorystycznych, morderstwach, klęskach żywiołowych). Takie wydarzenia zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem ogółu. Jednak takiej narracji nie da (a raczej nie powinno) się prowadzić w nieskończoność. Prowadzenie miejskiej narracji jest w sumie najtrudniejsze, raczej nikogo nie zainteresuje informacja o korkach na ulicach Angemont :) bale i imprezy mogą stanowić jakąś alternatywę dla wyżej wymienionych o ile będą dobrze przeprowadzone.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania