Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Witam!

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Witam!

Postprzez Józef Sowiński 25 lis 2018, o 09:21

Witam wszystkich obecnych, nowych, starych i przyszłych Hasselandczyków oraz wszelkich Sarmatów!

Dość długi okres czasu nie było mnie na tych ziemiach... Cóż... Długa realioza. Przepraszam za to.
Z tego względu pragnę się przedstawić na nowo. Jestem Józef Sowiński.
W mikroświecie pojawiłem się wraz z powstaniem Królestwa Suderlandu. Działałem tam głównie jako polityk i dziennikarz (tzw czwarta władza czy jakoś tak). Pełniłem obowiązki Kanclerza Królestwa, aż do czasu przewrotu po śmierci JKM Krzysztofa I. Gdy przewrót się dokonał przyznano mi zaszczytną funkcję ambasadora w Republice Bialeńskiej, którą w ramach protestu przeciw militarnej i siłowej przemianie Suderlandu w Republikę odrzuciłem.
Po miesiącu od tych wydarzeń za namową Eddarda Noqterna, którego chyba mogę nazwać swoim przyjacielem, przybyłem do Królestwa Hasselandu. I tu rozpoczyna się historia właściwa.
Początkowo jako ambitny nowicjusz zająłem się miastem Luczeng. Sprawowałem tam funkcję mera. Kolejne miesiące przyniosły mi między innymi posadę premiera, a również awans społeczny w postaci przyjęcia do warstwy szlacheckiej jako wicehrabia oraz przyjęto do dworu królewskiego jako Lord Sekretarz.
Rozpocząłem również swoją działalność w Królewskiej Armii Hasselandu w marynarce wojennej. Kolejne awanse i mam nadzieje również poświęcenie doprowadziło mnie do awansu na pułkownika Sił Lądowych oraz funkcji Szefa Sztabu Generalnego.
Miło mi widzieć, że życie w Hasselandzie dalej trwa a ponadto rozwija się! Niestety z powodu mojej długiej nieobecności nie wiem zbytnio od czego zacząć... Czy mam się kierować prawem sarmackim i po odpowiednim czasie zgłosić się z prośbą o przyznanie obywatelstwa przez Księstwo Sarmacji czy też obowiązują moją osobę prawa zawarte w traktacie połączeniowym gdyż nie zostało mi w formalny sposób odebrane obywatelstwo?
Jeśli muszę wypełnić jakiś formalny wniosek proszę o pomoc...
Kolejnym pytaniem jest tytuł szlachecki i funkcja Lorda Sekretarza? W Traktacie pisze po prawdzie że tytuł szlachecki mogę zachować ale co z funkcją na dworze i czy dalej taka funkcja istnieje?
A w reszcie: cóż z Naszą Armią? Widziałem wprawdzie dział poświęcony Gwardii Hasselandu ale czy cała armia została w nią wcielona? Co ze sprzętem i dowództwem KAH? Czy stopnie wojskowe również w obecnej chwili są respektowane?
Jako że widzę w królestwie wiele nowych twarzy chciałbym i Was poznać. Jeśli znajdziecie chwilę zapraszam do przedstawienia się ale i do zadawania pytań dotyczących mojej osoby.
Pozdrawiam Was!
Prezes Partii Rozwoju
/~/ Józef Sowiński
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Witam!

Postprzez Kolo 25 lis 2018, o 10:19

Witam serdecznie! I cieszę się, że zdecydował się Pan wrócić do Nas. Nazywam się Erik Otton von Hohenburg i należę do grona "nowych" Hasselandczyków, ponieważ działam tutaj od czerwca. Dotychczas w Hasselandzie piastowałem funkcje menadżera miasta Angemont, jednak ostatnimi czasy nie udzielalem się tutaj zbyt często w związku z pełnieniem funkcji Kanclerza Sarmacji. Liczę, że zostanie Pan z nami na dłużej oraz życzę szybkiej aklimatyzacji w nieco innym już Hasselandzie. W sprawie obywatelstwa najpierw nalezy uzyskać obywatelstwo Księstwa Sarmacji i następnie złożyć wniosek u Lorda Szambelana.

Z poważaniem
(—) Erik Otton kaw. von Hohenburg
Wyobraźcie sobie tę ciszę, jaka by nastąpiła, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą.
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Prefektura Sarmacji

Postprzez AFvTD 25 lis 2018, o 19:25

Dzień dobry

Powroty starych obywateli z pewnością radują już starszych mieszkańców Królestwa Hasselandu, jednakże również i moją skromną osobę. W Sarmacji mieszkam już dwa lata bez 3 miesięcy, do Hasselandu przeprowadziłem się stosunkowo niedawno, ze względu na panujący w tej krainie chwilowy marazm (chociaż troszeczkę się on przeciąga) jak również ze względu na niskie wskaźniki demograficzne tego regionu.

O ile na uzyskanie przez obywateli Hasselandu obywatelstwa sarmackiego za samo jego posiadanie, o tyle myślę, że uzyskanie takowego przez wicehrabiego bez problemu, tym bardziej, że w myśl Artykułu 7 traktatu o połączeniu Księstwa Sarmacji i Królestwa Hasselandu przysługuje wicehrabiemu sarmacki tytuł wicehrabiego oraz 18 sarmackich wsi lennych. Dlatego też, wystarczy troszeczkę aktywności u nas na forum (chociaż obecnie troszeczkę przygasa nasze hasselandzkie ognisko) jak również i w centrali, gdzie Hasselandczycy są również mile widziani.

Zachęcam również do wspólnej aktywności, gdyż tylko obustronna współpraca jest w stanie zapewnić Hasselandowi dalsze aktywne prosperowanie (czego na razie niestety tutaj brakuje).

Pozdrawiam i życzę sukcesów
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Zombiakov 25 lis 2018, o 19:59

AFvTD napisał(a):Zachęcam również do wspólnej aktywności, gdyż tylko obustronna współpraca jest w stanie zapewnić Hasselandowi dalsze aktywne prosperowanie (czego na razie niestety tutaj brakuje).

To wyzwanie nie tylko obustronne ale nawet wielostronne ;)
Musimy szukać synergii między samorządami.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Józef Sowiński 25 lis 2018, o 20:18

Dziękuje bardzo serdecznie za te miłe słowa i przywitanie sprawione przez Sarmatów i Hasselandczyków! Mam nadzieje, że pomimo mojej sporej nieaktywności zdołam powrócić do żywych i aktywnych obywateli i zapoznam się z tym jak obecnie funkcjonuje państwo Hasselandzkie w Księstwie Sarmacji
Prezes Partii Rozwoju
/~/ Józef Sowiński
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania