Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przywilej dla Hasselandu

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Przywilej dla Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 23 lip 2018, o 11:45

Książę wydał prawo, obejmujące Hasseland szczególnym przywilejem:
http://prawo.sarmacja.org/akt,10265.html
To zwiększa nasze uprawnienia ale i naszą odpowiedzialność.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Lord Szambelan, Król-Senior Hasselandu
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Przywilej dla Hasselandu

Postprzez Kolo 23 lip 2018, o 12:07

Nie nazwalbym tego "szczególnym" przywilejem Królestwa Hasselandu, chociażby, że względu na to, iż w niniejszym akcie jest mowa o organach sprawujących władze nad obszarem prowincji, a nie o Królestwie Hasselandu jako społeczności samorządowej. Nie wspominając z resztą o tym, iż podobne przywileje zostały nadane Teutonii i Baridasowi — tyle jeśli chodzi o uwagi czysto techniczne.

Bynajmniej cieszę się z wydania takowego aktu i jestem niezmiernie rad, że JKM pochamowal się że swoimi zapędami centralistycznymi, szkodliwymi dla sarmackiej racji stanu.
Wyobraźcie sobie tę ciszę, jaka by nastąpiła, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą.
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Prefektura Sarmacji

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 23 lip 2018, o 12:30

Oby kolejny Sejm nie centralizował bardziej a nadzieją na to jest decyzja JKM. Oby nowy Sejm zdołał przebić się przez mur centralizowania praw, choć o sam kompromis co do niezależności samorządów może być trudno. Pamiętajmy że JKM musi zaakceptować by dany akt prawny wszedł w życie. Ale się zobaczy.
Jarosław Wawrzyniak
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 23 lip 2018, o 13:01

Oby kolejny Sejm nie centralizował bardziej [...]

Wątpię aby ten scenariusz się sprawdził. Przekonany jestem, że Sejm nowej kadencji będzie jeszcze szczodrzej obdarowywal nowymi przywilejami i prawami samorządy.
Wyobraźcie sobie tę ciszę, jaka by nastąpiła, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą.
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Prefektura Sarmacji

Postprzez Piotr Paweł I 24 lip 2018, o 07:52

Jako, że spędziłem kilka lat w Sarmacji, powiem tak: potrzeba więcej ciekawych inicjatyw centralnych, które nie ograniczą w niczym inicjatyw lokalnych. Teraz "centrum" jest mało aktywne, a naprawdę nie jest dobrym pomysłem urzędowe ograniczanie samorządów po to, by ludzie zaangażowali się w "centrum". Potrzebne są raczej dobre i ciekawe pomysły!
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Kolo 24 lip 2018, o 10:28

Piotr Paweł I napisał(a):Jako, że spędziłem kilka lat w Sarmacji, powiem tak: potrzeba więcej ciekawych inicjatyw centralnych, które nie ograniczą w niczym inicjatyw lokalnych. Teraz "centrum" jest mało aktywne, a naprawdę nie jest dobrym pomysłem urzędowe ograniczanie samorządów po to, by ludzie zaangażowali się w "centrum". Potrzebne są raczej dobre i ciekawe pomysły!

Mam kilka ciekawych pomysłów na zwiększenie aktywnosci i politykę demograficzną, ale o tym dowiedzą się państwo z mojego programu wyborczego który jest, już prawie na wykończeniu :)
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Prefektura Sarmacji

Postprzez RCA 24 lip 2018, o 13:02

Erik von Hohenburg napisał(a):Bynajmniej cieszę się z wydania takowego aktu i jestem niezmiernie rad, że JKM pochamowal się że swoimi zapędami centralistycznymi, szkodliwymi dla sarmackiej racji stanu.

Że co proszę? Jakimi zapędami? Pohamował? O co Panu chodzi? Rad będę za garść wyjaśnień.

K'woli wyjaśnienia - przywilej w obecnym kształcie funkcjonuje od dnia mojej koronacji. Wczoraj dołączyłem do tego Hasseland, gdyż go brakowało.

Erik von Hohenburg napisał(a):

Wątpię aby ten scenariusz się sprawdził. Przekonany jestem, że Sejm nowej kadencji będzie jeszcze szczodrzej obdarowywal nowymi przywilejami i prawami samorządy.

Co jest, oczywiście, błędem.
Robert Fryderyk
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 24 lip 2018, o 13:35

RCA napisał(a):
Erik von Hohenburg napisał(a):Bynajmniej cieszę się z wydania takowego aktu i jestem niezmiernie rad, że JKM pochamowal się że swoimi zapędami centralistycznymi, szkodliwymi dla sarmackiej racji stanu.

Że co proszę? Jakimi zapędami? Pohamował? O co Panu chodzi? Rad będę za garść wyjaśnień.

K'woli wyjaśnienia - przywilej w obecnym kształcie funkcjonuje od dnia mojej koronacji. Wczoraj dołączyłem do tego Hasseland, gdyż go brakowało.

Wasza Książęca Wysokość,
Bynajmniej o nic mi nie chodzi i nie kieruje w Waszą Stronę w zadnym wypadku jakichkolwiek zarzutów. Rownież gorąco dziękuję za wyjaśnienie i wspomnienie o Hasselandzie w niniejszym zarządzeniu.

Erik von Hohenburg napisał(a):

Co jest, oczywiście, błędem.

Błędnym jest moje rozumowanie? czy...
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Prefektura Sarmacji

Postprzez RCA 24 lip 2018, o 13:38

Erik von Hohenburg napisał(a):Błędnym jest moje rozumowanie? czy...

Nie nie, błędem będzie gdyby Sejm szczodrze obdarowywał samorządy. W obecnej sytuacji demograficznej jest to droga do nikąd.
Robert Fryderyk
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 24 lip 2018, o 14:12

Ogromnym plusem Sarmacji jest jej różnorodność. Oczywiście, musi być to różnorodność sensowna, tzn. aktywność w samorządach nie może ograniczać aktywności w centrum. Ale centrum nie może się ograniczać do Księcia, który "spina" całość, a także do produkującego ustawy Sejmu i Rządu, który zresztą nie bardzo wiem co aktualnie robi... Potrzebne są ciekawe inicjatywy centralne. Ewentualnie centralno-samorządowe. Jakieś debaty, jakieś spory o coś konkretnego i sensownego.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania