Strona 1 z 5

Wieści z Republiki Suderlandu

PostNapisane: 26 sie 2018, o 20:13
przez Ryszard Maj
Obrazek

W niniejszym temacie publikowane będą informacje o najciekawszych wydarzeniach w Republice Suderlandu.

Proszę się również nie krępować przy zadawaniu własnych pytań.

Re: Wieści z Republiki Suderlandu

PostNapisane: 5 wrz 2018, o 22:18
przez Ryszard Maj
W tym roku przypada setna rocznica zakończenia I wojny światowej. Z tej okazji jeden z naszych obywateli w ramach "realiowego offtopu" rozpoczął cykl własnych przemyśleń na temat tego wydarzenia, pod którymi zaczęły się nawet pojawiać dyskusje. Jeżeli wśród Sarmatów znajdują się również osoby pasjonujące się historią i wojskowością, zapewne zainteresują się tym tematem, a być może i dorzucą własny komentarz ;).

Pod niniejszym linkiem znajduje się wątek ze wstępem, a pozostałe artykuły można znaleźć w tym samym dziale. Zapraszam!

Re: Wieści z Republiki Suderlandu

PostNapisane: 23 wrz 2018, o 19:51
przez Ryszard Maj
Szanowni Sarmaci, z dumą pragnę zaprezentować nasze odświeżone forum. W ostatnim czasie przeszło ono lekką modernizację i zostało rozszerzone o nową stronę startową. Od teraz po wejściu bezpośrednio na adres http://suderland.y0.pl/ ujrzymy prostą, acz funkcjonalną, witrynę zawierającą podstawowe informacje o kraju oraz listę wyróżnionych aktualności. Zapraszam do odwiedzin!

Re: Wieści z Republiki Suderlandu

PostNapisane: 23 wrz 2018, o 20:06
przez Kolo
Widziałem i muszę przyznać, że obecny wygląd strony bardzo mi się podoba i mam również nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli zapoznać się z większą ilością treści i najświeższych wiadomości z Republiki :)

Re: Wieści z Republiki Suderlandu

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 17:04
przez Ryszard Maj
Dziękuję za słowa uznania.

Aczkolwiek tym razem przynoszę smutniejsze wieści. Nasz (były) prezydent - Filip Lotnik - złożył w niedzielę dymisję ze stanowiska argumentując ją brakiem czasu. Marszałek Senatu ustalił termin nowych wyborów na bieżący weekend (29 i 30 września). Do tej pory nie zgłosił się żaden kandydat, a termin zgłoszeń upływa w piątek o godzinie 20:00.

Zaistniała sytuacja jest jeszcze ciekawsza z dwóch powodów:
1. Filip Lotnik niemal całą swoją kadencję pozostawał nieaktywny i obowiązki prezydenta wykonywał Marszałek Senatu - Karl von Schwarzengrau.
2. Obecnie prowadzone są prace nad nowelizacją konstytucji, które zakładają likwidację urzędu prezydenta. Zapowiada się zatem, że będzie to najkrótsza kadencja (o ile zgłosi się jakiś kandydat).

Re: Wieści z Republiki Suderlandu

PostNapisane: 6 paź 2018, o 12:55
przez Ryszard Maj
Wczoraj, w późnych godzinach popołudniowych, marszałek suderlandzkiego senatu - Karl von Schwarzengrau - złożył swoją rezygnację. Oficjalny powód nie został podany.

Najbliższa sesja senatu została zapowiedziana na 7 października (niedzielę) i właśnie wtedy senatorowie powinni wybrać ze swojego grona nowego marszałka.

W związku z tymi wydarzeniami warto wspomnieć, że pan von Schwarzengrau pełnił urząd od kilku miesięcy, a oprócz tego - wykonywał także obowiązki nieaktywnego prezydenta. Był więc najważniejszą osobą w kraju.

Ponadto, wybory prezydenckie wyznaczone na 29 i 30 września nie odbyły się z uwagi na brak kandydatów. W obecnej sytuacji Republika Suderlandu nie posiada prezydenta, a jego kompetencje i zadania będą sprawowane przez marszałka senatu.

Re: Wieści z Republiki Suderlandu

PostNapisane: 6 paź 2018, o 15:05
przez Remigiusz L.
Czyżby Suderland też się borykał z zapaścią aktywności?

Re: Wieści z Republiki Suderlandu

PostNapisane: 6 paź 2018, o 22:34
przez Ryszard Maj
Niestety, i nas nie oszczędził globalny kryzys aktywności... Aczkolwiek ona nadal jest, choć trochę trudniej ją dostrzec ;).

Re: Wieści z Republiki Suderlandu

PostNapisane: 13 paź 2018, o 14:19
przez Ryszard Maj
Takie rzeczy tylko w Suderlandzie!

Niedawno pisałem o tym jak Karl von Schwarzengrau zrezygnował z pełnienia funkcji marszałka senatu. Z tego powodu senat, podczas ostatniej sesji, przeprowadził procedurę wyboru nowego marszałka, w wyniku której... ponownie wybrał pana Karla!

Nieoficjalnie spytany o rozwój wypadków pan von Schwarzengrau odpowiedział, że zgłosił się do pełnienia funkcji marszałka z pobudek patriotycznych - czuł się odpowiedzialny za los państwa i narodu, a nie widział realnego następcy, gotowego do przejęcia tych obowiązków.

Re: Wieści z Republiki Suderlandu

PostNapisane: 14 paź 2018, o 12:26
przez Ryszard Maj
Pragnę pochwalić się kolejnymi osiągnięciami suderlandzkiej myśli technicznej. Nasza strona startowa (ukazująca się po bezpośrednim wejściu na adres http://www.suderland.y0.pl) została rozbudowana o panel z odsyłaczami do najważniejszych serwisów Republiki oraz usprawniona na kilku innych płaszczyznach.

Jeżeli nie mieliście jeszcze Państwo okazji jej obejrzeć, to zachęcam do zrobienia tego teraz. Szczególnie, że zamieszczono na niej odnośnik do naszego, mało znanego, portalu, na którym można poznać wiele ciekawostek związanych z Suderlandem.